Pāris, Psiholoģija

Kāpēc vīram uzrodas mīļākā? Psihologs vīrietis nosauc trīs iemeslus krāpšanai

Foto - pexels.com

Mēs atrodamies aizspriedumu, stereotipu, iepriekš noteiktu pieņēmumu, izplatītu mītu ielenkumā. Iespējams, visvairāk to ir attiecību “vīrietis-sieviete” jomā, un daudzi saistīti ar seksuālām attiecībām, novērojis psihologs Iļja Šabšins. Vai vēlaties uzzināt, kāpēc vīrietis sper sānsoli?

Pieņemsim, ka vīrietim, kuram pāri četrdesmit, kurš 15-20 gadus precējies, ir bērni, uzrodas mīļākā. Pajautāsim “tautas balsij”: kāpēc? Saņemsim atbildes: “viņš grib seksu ar gados daudz jaunāku”, “sirmai bārdai velns biksēs,” “visiem vīriešiem vajag tikai vienu…” utt. Bet tie visi ir vispārinājumi, kuriem bieži vien nav nekādas saistības ar patiesību…

Kā un kāpēc rodas mīlas trijstūri? Mēģināsim kopīgi saprast reālos psiholoģiskos iemeslus.

Iemesls Nr. 1. Justies kā vīrietim

Pretēji “sabiedrības viedoklim”, pirmais iemesls nav saistīts ar fizioloģiju. Galveno lomu spēlē kontrasts starp sievas un mīļākās izturēšanos pret vīrieti. Mājās viņam ir darīšana ar nogurušu, aizkaitinātu sievieti, kura ir apvainojusies vai uzmācas ar savām prasībām un pretenzijām. Attiecības var būt arī vairāk vai mazāk mierīgas, ar maz emocijām, bez lielas savstarpējas intereses, sarunas tikai par ikdienas lietām un bērniem.

Mīļākā izskatās lieliski, skatās uz vīrieti ar apbrīnu, neizvirza pretenzijas, viņu attiecībās nav nekā negatīva. Mīļākā var pat nebūt skaistule. Galvenais, ka tiekoties ar viņu, vīrietis redz citādu attieksmi pret sevi, kas pilnīgi atšķiras (labā nozīmē) no sievas attieksmes.

Atceros kāda 48 gadus veca klienta vārdus, kurš skaidroja, kāpēc tiekas ar mīļāko: “Sieva jau sen tā neskatās uz mani, tā nepieskaras un nerunā tādus vārdus kā viņa. Viņai blakus es jūtos kā cits cilvēks! Ne bankomāts, ne koferis bez roktura, ne sliņķis uz dīvāna, bet īsts vīrietis, interesants, pievilcīgs!” Tāpēc vīrietim vajadzīgas šīs attiecības, tāpēc viņš tās saglabā un to dēļ ir gatavs melot un censties noslēpt attiecības ar mīļāko.

Iemesls Nr. 2. Pārbaudīt, vai ir saglabājis vīrišķo spēju

Vēl viens ārlaulības sakaru cēlonis ir vēlme pārbaudīt savu potenci. Redzot, ka seksuālās spējas samazinās vai intīmas attiecības ar sievu nav tādas kā agrāk, vīrietim ir svarīgi noskaidrot: “Vai ar mani kaut kas nav kārtībā, vai vecums jau liek sevi manīt vai tomēr es joprojām esmu spējīgs?”

Atbildi uz šo svarīgo jautājumu viņš meklē ārlaulības sakaros. Tādos gadījumos sakars parasti ir īslaicīgs, bieži vien viss aprobežojas ar vienu tikšanās reizi.

Iemesls Nr. 3. Atkal auzu putra?!

Tikai tagad mēs nonākam pie iemesla, kas tieši saistīts ar seksu. Diemžēl gadu gaitā daudzos pāros sekss kļūst garlaicīgs, tas pārvēršas par īsu ikdienas rituālu, monotonu darbību, kas turklāt notiek reti.

Daudzi vīrieši ar to samierinās, bet ne visi; kādam šāda seksuāla dzīve nav piemērota. Seksologiem par šādām situācijām ir sakāmvārds: “labāk mainīt kaut ko, nevis ar kādu citu”.

Diemžēl reti tiek mēģināts ienest jaunas vēsmas un daudzveidību laulāto attiecībās. Gadu gaitā izstrādāto modeli ir ļoti grūti mainīt; daži pat neuzdrošinās par to runāt. Un tad jauna, spilgta seksuālā pārdzīvojuma avots kļūst ārlaulības sakars.

Kāpēc sievietēm būtu jāzina, kāpēc patiesībā vīriešiem ir mīļākās? Lai atmestu mītus un aizspriedumus, pievērstu šiem aspektiem uzmanību jūsu intīmajās attiecībās ar partneri un veiktu pasākumus, kas nemaz nav tik sarežģīti, lai nerastos iepriekš aprakstītās problēmas.

 

Lasiet arī: Kāpēc sievietei vajadzīgs mīļākais? Tulkojums “vīriešu valodā”

Avots: psyh.ru

32 Komentāri

 1. Mīļākā (sievai mīļākais) 5 – 10 gadus pēc laulības ir pilnīgi normāla lieta, ja tas ir tikai sekss un neapdraud ģimeni. Apnīk taču viens un tas pats ēdiens daudzu gadu garumā! Jūs taču negribēsiet ēst, piem;eram tikai bifšteku, pat, ja tas ir ļoti gards, gribas arī ko citu – kādu desertu. Viens mans paziņa savu sievu sauca par pamatēdienu, bet mīļāko – par desertu. 😀 Un ģimene viņam bija stipra un stabila – ārpus tās bija tikai sekss nevis big love. 😀

   1. Nu,..man, protams, nepatiktu, ja sieva, prasti sakot, maukotos pa labi un pa kreisi, un visi par to zinātu, taču ja viņa šad tad spertu kādu interesantu sānsoli, ievērojot konfidenciālitāti un labu gaumi, man tiešām nebūtu iebildumu. Kad jau abi būsim neglābjami veci, mēģināšu izrunāties – pastāstīšu par saviem “grēciņiem”, un ceru, ka arī viņai būs, ko pastāstīt. 😀

 2. Termini krāpšana un neuzticība, ja tas skar seksa jomu, kā arī priekšstats, ka pēc laulībām visas turpmākās dzīves garumā sekss ir pieļaujams tikai ar savu laulāto, ir padomju domāšanas palieka. 😀 Es, droši vien, pakārtos, ja man tā būtu jādzīvo! 🙂

 3. Tikai pateicoties mīļākajām man ir stipra un laba ģimene,kā gan bez tām.Visiem vīriešiem tādas reizēm gadās un tās tikai stiprina manu ģimenes dzīvi.

  1. Ticu. Es arī pazīstu tādu stabilu precētu pāri, kuri kopā jau nodzīvojuši daudzus gadus. Viņiem visādi citādi saskan, taču seksā ne. Vīram vajag daudz un bieži, bet sievai reiz mēnesī vai pa lieliem svētkiem. Protams, vīrs meklē seksu citur, bet sieva, par laiki ir tik saprātīga, ka izliekas to nemanām. Un viss viņiem ir labi – strīdas reti, bērni labi, visi dzivo saticīgi.

 4. Ka vīrietis nevis risina problēmas, bet lec uz citu gultu. Atrunas, lai tikai varētu būt paviršs lohs. Skumji, ka gudrs atbildīgs vīrietis jāmeklē ar uguni.

 5. Vispār jau nav visiem obligāti jādzīvo pēc vienādiem priekšrakstiem. Galvenais – lai abiem pret to būtu līdzīga attieksme. Vai vismaz iecietīga. Man patīk maukoties, tāpēc zinu, kas notiek 😀 Piem. pazīstu vienu pāri – abi solīdi un inteliģenti cilvēki, nelieto alkoholu, pat nesmēķē (sieva smēķēja, bet atmeta), taču intīmajā jomā viņi ir ļoti atbrīvoti un viņiem ir piedzīvojumi gan katram atsevišķi, gan abiem kopā. Abiem kopā ir tā, ka šad tad uz seksu uzaicina kādu trešo – dažreiz vīrieti, dažreiz sievieti, dažreiz pāri. Un kas vainas?! Dzīve tikai kļūst krāsaināka! 😀

 6. Nu, atzīšos, ka gan Vecs vecis, gan XXXYYY esmu es. 😀 Kāpēc es tik daudz rakstu te un citur par šo tēmu? 1-kārt,..man trakoti patīk kaitināt tos tikumīgos, pareizos, kā “elementāri” un “skumji”, un citus agresīvos klerikāļus, kuri agresīvi paģēr, ka tikai viņu dzīves modelis ir vienīgais un pareizais. 2-kārt,..gribu iedrošināt tos, kuri grib, bet “raustās”. 😀 Es arī jaunībā biju diezgan “pareizs” un maukoties sāku, kad man jau bija krietni pāri 40. Un trakoti nožēloju, ka to nedarīju agrāk. Dzīvei uzreiz citas krāsas! Tā ka – neklausieties klerikāļu gaudošanā par maucību, izlaidību, samaitātajiem Rietumiem un tikumīgoLatviju (vai dažiem duhovnuju Rossiju) un t.t. Dzīve ir viena un īsa! Trakoti īsa!

 7. Seks ārpus ģimenes nav nekāda krāpšana,tas vienkārši ir jauks piedzīvojums un man ir palīdzējis nodzīvot garu kopdzīvi ar vienu partneri.Droši vien arī manai sievai ir bijuši kādi romāni,bet es par to neko nezinu,jo mēs par šādām lietām viens otram nekad nejautājam.Kāda tam nozīme?Vispār nesaprotu kāds seks ir iespējams pēc 20-30 kopā pavadītiem gadiem,manuprāt nekāds.

 8. Sorry, biju vakar mazliet ierāvis, tāpēc sarakstīju mazliet vairāk, nekā vajadzētu. Tomēr rakstīju, ko domāju. 21.gs. viduslaiku priekšstati par seksu un ģimeni ir anahronisms. Un gan no savas, gan draugu un paziņu pieredzes varu apgalvot, ka visapmierinātākie ar dzīvi ir tie, kuri no tās ņem visu, ko var, nevis tie, kuri ieciklējušies uz baznīcas, padomju vai viduslaiku morāli!

 9. Bieži stresa, domstarpību un pat laulības šķobīšanās pamatā ir materiālās problēmas. Ne velti senči runāja ka kur nabadzība nāk mājās pa durvīm iekšā, tur mīlestība lec laukā pa logu. Protams nauda un pārticība neatrisina visas problēmas, tās tāpat būs, bet citādākas, tādas, kas var pavērt iespēju attīstīties garīgi. Tomēr kaut kādam pamatam no abām pusēm ir jābūt ne tikai morāli, bet arī materiāli, lai pāris varētu dzīvot kopā ilgstoši laimīgās un harmoniskās attiecībās.Bet, kā vēsta sena tautas gudrība, labāk sēdēt skaistā un jaudīgā pilnpiedziņas Audi kā ar nanoūdeni mazgātā trolejbusā, ārstējoties ar e-veselību. Savu laimīgos skaitļus lielākajām ASV un Rietumeiropas loterijām, kur notiek godīgas izlozes, aizpildi šeit: https://goo.gl/X17csF un jau ar šo pavasari sāc Jaunu dzīvi, kura pārspēj tavus pat vispārdrošākos sapņus.

 10. Uzspļauju tādām pāra attiecībām, kurās ir sānsoļi.
  Lasu, vizualizēju un smejos par tādu pāru attiecībām, kurās ir krāpšana!

  Mana līdzjūtība tādam laulībām!!! 😀

 11. Patiesībā, tur pat nav nekā, par ko smieties.
  Sieviete nevar nejust, ja viņas vīram ir mīļākā(s) (parasti, ne viena vien).
  Traģsikas tādas attiecības, kurās jāuzaug/jāuzturās šādu, neuzticīgu pāru bērniem.
  Kādu attiecību modeli viņi iemācās? Nja, traģiski………….

 12. Normāla sieviete ir priecīga ja tāds stulbs vecis kurš pieprasa nez kādu attieksmi bet pats neko nedod pretī ( sevišķi pēc 40 gadu vecuma – fui vecs , smirdīgs , impotents) savāc mantas un tinas. Nezinu kuru sievieti ( nu ja tikai vecis samaksā ) uzbudina vecis pēc 40 gadiem. Fuuuu…….

 13. Reiz komentāros lasīju, ka laulība ir kā mantisks līgums. Zinot realitāti, gribas tam piekrist. Tad kāpēc gan dzīvo kopā un nešķiras, bet laiž pa kreisi. Man tās vecumdienas runas par laimīgu laulību, lai gan ir bijis vēl kāds pa vidu, šķiet smieklīgas.

 14. Nē cilvēki, jūs vienkārši neesat kārtīgi izglaidējūšies jaunībā un īsti nezināt kas jums patīk, ja ejiet pa kreisi. Varbūt jums liekas kā tā nav krāpšana, bet daudzas tā nedomā. Agri vai vēlu jūsu san soli pieķērs, nedomāju kā viņa, viņš būs laimīgs. Katram nepatīk, ja otra pusīte iet pa kreisi, bet pats/e to dara. Jūs nedomajiēt, kas var notikt pēc tām….

 15. Redz ,, sieva neskatās uz ši kā mīļākā”…. diez kā viņš pats uz sievu skatās?
  Atraugājas, pirž dīvānā otrā istabā un domā, sieva nedzird… jā ļoti rosina sievu uzlūkot šo ar kaislīgu skatienu!

 16. Kur tad paliek tie negribētie bērni! Vēl tie aborti un tt.visas slimības! Par visu samaksā jau tikai sieviete,kā kaut kas tā māte vainīga…Tā ir mauka un govs un izvirtule,bet veči ir priekšzīmīgi,kaut pāri 70 vēl lielās ka spēj..vēmiens nāk,veči uz kruķiem un nodzertiem purniem vēl fantazē ka seksu vajag..nožēlojami un derdzīgi.Ja nemīli otru ko laulājies!

 17. Nožēlojamie maukuri, nevajag te runāt visu vīriešu vārdā! Esmu nodzīvojusi laulībā vairāk kā 20 gadus. Manējais ne reizes mani nav krāpis, es viņu arī ne. Kad mani precēja, tā arī konkrēti pateicu, kolīdz būs sānsolis, bez vārda runas būs tūlītēja šķiršanās. Kāda jēga vairs mocīties kopā.

Pievienot komentāru