Dziednieki, Netradicionāli

Pirtniece un astroloģe Kristīne Vallere: Jaunajā laikmetā ir atgriezusies atmiņa par pašdziedināšanos

Foto - Matīss Markovskis

“Ikviens cilvēks ir maza dzirkstelīte no Dieva lielās gaismas, tādēļ var attīstīt sevī dievišķās spējas, arī pats atveseļoties, dziedināties. Dziednieks ir tikai pavadonis šajā ceļā, parāda, kā tas ir iespējams. Es visas norises veicu pirtī,” saka Kristīne Vallere. Viņa ir astroloģe un pirtniece, apguvusi arī daudz citu zināšanu, tās harmoniski savijot.

Kristīni var sastapt dažādos pasākumos, kas saistīti ar pirti, astroloģiju vai ezoterisko jomu. Daudzi ir dzirdējuši par Kristīni un Ivaru Valleriem saistībā ar tradicionālo vasaras pasākumu Laika rata pietura Evertos. Šis brīvdabas festivāls jau trīs gadus noritējis Zemgales sensētā Everti, Valleru ģimenes mājās Vecumnieku novada Bārbeles pagastā. Vasaras nogalē tur sabrauc ļaudis, kam interesē tveramas un netveramas norises pasaulē un sevī. Tā ir iespēja piedzīvot uguns rituālus, meditācijas, skaņu peldes un citas prakses, dejot un baudīt pirti.

 

Pateicoties piecām planētām

Savulaik Kristīne bija pieprasīta friziere. Frizieris rada skaistumu un prieku citiem, palīdz tikt vaļā no negatīvās enerģijas un liekās informācijas, kas sakrājas matu galos. “Taču nogrieztais paliek frizierim. Ko man ar to visu darīt?! Meklēju ceļus, kā saprast un pasargāt sevi, kā palīdzēt citiem,” visai senus laikus atceras Kristīne.

Vispirms viņa apguva astroloģiju. Tomēr drīz sajuta, ka ar to vien nepietiek. Turpināja mācīties arvien ko jaunu, atrada vēl citus ceļus un atbildes.

Visa dzīve mainījās, kad aizgāja aizsaulē vecmāmiņa un bez pieskatīšanas palika viņas lauku sēta. Valleriem nācās pārcelties no Rīgas uz laukiem. Viņi apguva pirts gudrības, kā arī uzcēla pirtiņu, ko nodēvēja par dvēseles dziednīcu.

“Esmu Skorpiona zīmes pārstāve, šajā zīmē man ir piecas planētas, tas nozīmē, ka esmu radīta, lai kalpotu citiem. Un man ir prieks to darīt. Mana dzīve vienmēr ir nemiera pildīta, arvien mācos ko jaunu. Sadraudzējos ar kristāliem, akmeņiem, dzintaru, iedziļinos krāsu un aromu mācībās. Apzinos vibrācijas visās tās izpausmēs: skaņās, augos, krāsās un smaržās. Visu, ko apgūstu, varu savienot un likt lietā pirtī. Uzskatu, ka jebkura metode, terapija un procedūra – neatkarīgi no tā, kur meklējami tās pirmsākumi, – ir derīga, ja vien ļauj tuvoties cilvēka dvēselei, sadzirdēt sirdsbalsi.

Nav noslēpums, ka mūsu jaunajā laikmetā ir atgriezusies atmiņa par pašdziedināšanos, šīm dievišķajām spējām. Ja tās sevī attīsta, ir iespējams kļūt veselam, atveseļoties, dziedināties. Katram gan ir savs virziens un ātrums, savs veids, kā pašdziedināties, un to var palīdzēt atrast dziednieks – parādīt ceļu, uzlikt uz tā, mudināt iet. To uzskatu arī par savu misiju.”

 

Citāds kalendārs

Šogad pirmo reizi Kristīne izdevusi īpašu Saules gada kalendāru, kas veidots pēc zoroastrisma astroloģijas principiem. Senie ārieši par gada sākumu uzskatīja nevis 1. janvāri, bet 20. vai 21. martu – pavasara saulgriežus. Tad arī sākas šis kalendārs un ietver pilnu gadu. Saules diena ir no tās lēkta līdz nākamajam saullēktam.

“Senie indoeiropieši, to skaitā balti un slāvi, bija saules kulta tautas. Es ticu – mūsu senči zināja, ko dara, dzīvojot pēc Saules ritma. Latviešiem katrā gadalaikā bija divi laiki, to vidū – spēka dienas: Ūsiņi, Meteņi, Mārteņi un Jumji. Vēl viņi svinēja Saules gadskārtas, saulstāvjus vai saulgriežus. Dzīvojot šādā cikliskuma ritmā, ļaudis varēja zināt un pareģot norises visās lietās.

Man Saules kalendārs ir svarīgs jau visai sen. Dzīvojot pēc tā, ejot roku rokā ar saules ritmu, iegūstu vairāk spēka, padaru gaišāku savu ikdienu. Saule ir dzīvības un spēka avots, neviena sēkliņa bez tās nevar uzdīgt! Saule atbild par enerģiju, radošumu, spēku. Ja tiecies uz sauli, paātrini arī savas iekšējās gaismas ātrumu, jūties drošāks.

Bet kā tad Mēness? Mēness pats nespīd, tas atmirdz no Saules. Saules vibrācija darbojas visu gaišo dienas laiku, savukārt no rieta līdz lēktam valda Mēness enerģija.

Saule ir dzīvības un radīšanas enerģijas simbols, pārvalda cilvēka ego un piešķiļ brīvo gribu, nāk talkā radošajos procesos. Savukārt Mēness ir tumsas valdnieks, atbild par iekšējiem, slēptajiem, zemzemes procesiem. Saule piesaista enerģiju, lai vari dzīvot vesels. Ja ir jāsāk kaut ko labot, nāk palīgā Mēness,” skaidro Kristīne.

Viņa neuzskata, ka visu laiku būtu akli jāvadās pēc kāda kalendāra, jāvelk ar pirkstu līdzi, ko šodien ēst un ko vilkt mugurā. Taču ir svarīgi zināt šos Visuma principus.

 

Stāvi taisni saullēktā!

Kristīne uzskata, ka ir vērts savā ikdienā ieviest jaunu tradīciju – katru rītu būt augšā līdz ar sauli. Kad saule sāk celties virs horizonta, mostas īpaši spēcīga enerģija. Saullēkta brīdī vajag atrasties stāvus, vertikāli, tad var saņemt visu šai dienai nepieciešamo enerģiju. Pat ja saule aiz loga nav redzama, šo gaismu varam ieelpot – enerģija sakuplos.

“Ja atrodamies guļus, enerģija gan nāk, bet tā it kā pārslīd pāri. Ja pieceļamies, to varam saņemt pilnībā, gūt spēku visai dienai. Esmu pamanījusi – ja tā izdaru, spēka pietiek līdz pat vakaram neatkarīgi no tā, cik lieli darbi veicami,” mudina Kristīne.

 

 

 

Par pirti un kalendāriem

* Kā galvenais pirts aizgādnis tiek akcentēts Mēness, tomēr, pēc vairāku gadu vērojumiem, uzdrošinos apgalvot, ka Mēness fāzei ir tikai daļēja ietekme. To piedien ņemt vērā, ja pirtī iet vakarā. Šāda pirts ir relaksējoša un nomierinoša, uzlabo miegu. Turklāt vakara pirts izdodas vislabāk, ja Mēness ir Ūdens zīmēs: Vēzī, Skorpionā, Zivīs.

* Tomēr dienas pirts ir daudz spēcīgāka un iedarbīgāka, tā palīdz ar Saules enerģiju. Īpaši der, ja vajag vairot spēku. Arī tas, ja grib uzsākt kādu jaunu procesu dzīvē – sākot no atveseļošanās līdz pat karjeras projektam, bet pietrūkst enerģijas.

* Arī dziednieciskās, rituālās pirtis, pirtīžas vajadzētu veikt dienā.

* Saules kalendārs atrodams dažādu astrologu interneta vietnēs, ir pieejams arī dažādu izdevniecību klāstā.

 

logo-36

1 komentārs

  1. Kā tad. Stīvs Džobss arī pašārstējās, pašārstējās un … Laikam homeopātiskās zāles bija vecas.

    Kaut gan kaut kāda taisnība jau ir. Rakstā minētās lietas ļauj cilvēkam sakārtot iekšējo pasauli un uzlabo nervu un asinsrites sistēmas darbību, un tas jau pats par sevi veicina veselību. Tā ka, Ok, bišķi noticēsim.

Pievienot komentāru