Ārstēšana, Citas slimības

Latvijas Bērnu ķirurgu asociācija nominē Aleksandra Bieziņa balvas laureātu

Publicitātes foto4.maija svētkos Latvijas iedzīvotājiem dāvina aizraujošus bezmaksas piedzīvojumus un izklaides

Par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai 4.maijā Nacionālais dāvanu eksperts, uzņēmums "Lieliska dāvana”, iedzīvotājiem jau otro gadu dāvina unikālu iespēju – bez maksas izmēģināt jautras, ģimeniskas izklaides un piedzīvojumus visā Latvijā. To vidū ir izjādes ar ponijiem un mini zoo apskate, zivju ķeršana un batutu atrakcijas, panorāmas kuģītis pa Daugavu, picas degustācija, lāzerspēle, masāža un SPA, loka šaušana un daudz kas cits. 

„Šogad ir Latvijas simtgades gads, tāpēc šim lielajam notikumam par godu mēs vēlamies īpaši iepriecināt Latvijas iedzīvotājus, dāvinot pašas skaistākās dāvanas - neaizmirstamas emocijas, kopā pavadītu laiku un īstu svētku sajūta,” uzsver Liene Vēciņa, uzņēmuma „Lieliska dāvana” mārketinga vadītāja.

Lai apmeklētu bezmaksas pasākumus visā Latvijā, dalībnieki tiek aicināti reģistrēties www.lieliskadavana.lv mājas lapas vietnē līdz 3. maijam plkst 16:00. Jāņem vērā, ka vietu skaits uz pasākumiem ir ierobežots, tāpēc pieteikšanos nevajadzētu atlikt uz pēdējo brīdi. Pagājušā gadā „Lieliska dāvana” sarūpētos bezmaksas pasākumus apmeklēja vairak nekā 400 cilvēku.

Svētku svinēšanai ikviens var izvēlēties piemērotākās aktivitātes dažādās Latvijas pilsētās – gan aktīvu atpūtu un piedzīvojumus dabā, gan mierīgāku atpūtu ar masāžu, SPA procedūru u.tml.

Izjāde ar ponijiem 
Visi, kam patīk dzīvieki, 4.maijā tiek gaidīti Zirgu sētā un mini zoo „Dārziņi“ Ķekavas novadā. Bērniem būs interesanti apskatīt jenotu, nūtrijas, murkšķus, trusīšus, ponijas, zirgus, aitas, kazas, alpakas, kā arī pabarot dzīvnieciņus ar līdzi paņemtajiem burkāniem un, protams, uzņemt ģimeniskus foto. Pieredzējuša instruktora pavadībā tiks nodrošināta izjāde ar poniju bērniem, bet lielākie bērni varēs sēsties lielā zirga mugurā rindas kārtībā. 

Atpūtas kuģītis „Vecrīga“
Svētku nosakaņai 4.maijā aicina arī atpūtas kuģītis „Vecrīga”. Stundu garā braucienā pa Daugavu varēs ķert sauli un baudīt skaistu panorāmu – Vecrīgas torņus, Prezidenta pili, Nacionālo bibliotēku, Rīgas pasažieru ostu, TV torni Zaķusalā u.c. 

Šaut mērķī kā Robins Huds
Visi, kam patīk šaušana, aicināti uz loka šaušanas sporta klubu „Amazones” Ogres novadā, kur brīvdabas šautuvē varēs apgūt loka šaušanas prasmi pie pasaules čempiona loku šaušanā. Apmeklētāju rīcībā būs arī skaistā sporta bāzes teritorija un skatu tornis ar lielām šūpolēm tiem, kas nepaspēja izšūpoties Lieldienās. 

Batuti un zivju ķeršana
Netālu no Jelgavas, Svētes pagastā, atpūtas komplekss „Grantiņi” aicina doties interesantā ekskursijā pa storu audzētavu un noķert īstu stori, tikai pašiem jāpaņem līdzi makšķere! Mazākie apmeklētāji varēs rotaļāties bērnu laukumā ar batutu atrakcijām. Pēc aktivitātēm visus gaidīs silta tēja un iespēja pašiem noorganizēt pikniku pie dabas.

Atpūta Latvijas mazajā Šveicē
Laiska atpūta gaida Latvijas Šveicē - Siguldā, SPA Hotel “Ezeri”. Pa dienu pastaiga pa Siguldas kalniem un gravām, bet pēc tās - relaksācija ar ekoloģisku zāļu tēju un pašceptiem cepumiem viesnīcas vasaras terasē. Pašus mazākos priecēs rotaļu laukums un atspirdzinošs dzēriens atelpas brīdī. Turpat netālu, Siguldā, gaida arī cita izklaide - ekskursija pa Baltijas pirmo un lielāko lāzertaga centru, kas atrodas bijušajā sakaru bataljonā teritorijā ar iespēju piedalīties nelielā lāzertaga spēlē. 

SPA prieki un veselība
Ja ir mirklis veselības uzlabošanai, veselības centrs „Krio” Rīgā svētkos aicina izmēģināt atjaunojošo krioprocedūru ķermenim, kas noris -150C sausos, aukstos tvaikos, kā arī nogaršot īpašo skābekļa kokteili. Savukārt ārstniecības - skaistumkopšanas salons "VSpa" Rīgā svētkos aicina uz ekspress apkakles zonas masāžu un profesionālu konsultāciju par muguras veselības stāvokli. Netālu Vecrīgā uz nelielu SPA piedzīvojumu aicina Garra Rufa SPA, kur 15 minūšu procedūrā varēs izbaudīt īpašu SPA kūri kājām. Par veselību rūpēsies arī SPA viesnīca un restorāns “Pegasa Pils”, Jūrmalā, kas piedāvās apmeklēt sāls istabu un degustēt gardu picu.

Virtuālās realitātes piedzīvojums Liepājā
Liepājas Kartingu halle svētkos aicina izbaudīt adrenalīnu un jautrību virtuālās realitātes piedzīvojumā. Apmeklētājus gaida nervus kutinošas virtuālās simulācijas, kas pārbaudīs gan fizisko sagatavotību, gan prātu, amerikāņu kalniņi, dimensionālas disciplīnas un sarežģīti  tehnoloģiju labirinti.

„Segway“ un disku golfs
Savukārt Rīgā, Kongresa nama laukumā, tiek gaidīti visi, kas vēlas izmeģināt „Segway“ atrakciju – jaunākās paaudzes braucamrīku, kas darbojas ar elektrisko motoru. Bet, ja pie sirds tuvākas spēles, jādodas uz UFOGOLF laukumu Mežaparkā, kur visus gaida bezmaksas iespēja apgūt jauno atraktīvo disku golfa spēli.

Par mūža ieguldījumu Latvijas bērnu ķirurģijas attīstīšanā un bērnu veselības veicināšanā nominēts Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) profesors, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu ķirurgs Arnis Eņģelis, kurš 2018. gada 28. septembrī saņems augstāko novērtējumu bērnu ķirurģijā – profesora Aleksandra Bieziņa balvu, informē RSU rektors profesors Aigars Pētersons.

Prof. Aleksandra Bieziņa balvai bērnu ķirurgu, profesoru Arni Eņģeli izvirza Latvijas bērnu ķirurgu asociācija, lēmumu atbalsta Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, Latvijas ārstu biedrība, Veselības ministrija un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, kā arī RSU.
Profesors Arnis Eņģelis bērnu ķirurģijā aizvadījis 42 gadus, visu darba mūžu bijis uzticīgs Rīgas Stradiņa universitātei un Bērnu klīniskai universitātes slimnīcai, palīdzējis tūkstošiem pacientu, darbojies bērnu vecuma vēdera dobuma ķirurģijas jomā, ir bērnu mazinvazīvās ķirurģijas ieviesējs Latvijā, kā arī daudzu studentu, rezidentu un bērnu ķirurgu skolotājs. Profesors ir vairāk kā 100 zinātnisku publikāciju autors.

Profesors Arnis Eņģelis par izcilu darbu saņēmis arī Andreja Priedkalna balvu, kā arī citus augstus Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas apbalvojumus.

A.Bieziņa balva dibināta 1987. gadā ar mērķi godināt izcilus Latvijas bērnu ķirurgus par nopelniem bērnu ķirurģijas attīstīšanā, sasniegumiem praktiskajā un zinātniskajā darbā. Profesora A. Bieziņa balva ir augstākais profesionālais apbalvojums bērnu ķirurgam. Līdz šim ir pasniegtas sešas šādas balvas: Jānim Gaujēnam, Tamārai Čēmai, Haraldam Voskim, Ērikam Jakobsonam, Jānim Dobelim, Marijai Liepiņai, Jānim Krastam.

1 komentārs

Pievienot komentāru