Bērni, Grūtniecība un dzemdības

Visvairāk palīdz pēc dzemdībām un slimnīcā. Ko atklāj statistika par dūlām Latvijā

Bieži vien atbalsts dzemdībās nebeidzas - tas turpinās pēcdzemdību periodā tik, cik nepieciešams. Ļoti bieži mammas to augstu novērtē. Foto - Chicago Birth & Baby Stories, chicagobirthandbabystories.com

Dūla ir atbalsts sievietei un ģimenei, topot par vecākiem, un pirmajos mēnešos, esot ar mazuli. Spilgti to pasaka dūla Dace Miezīte: “Tas ir atbalsts sievietes tapšanā par māti – no bērna iecerēšanas brīža līdz laikam, kad māmiņa droši stāv pati uz savām kājām. Dažas kā kumeliņi nostājas uzreiz pēc dzemdībām, bet citas kā ķengurēni vēl ilgi jāsargā somā, līdz sajūtas gana droši.” Dūla ir speciāli mācījusies sieviete (bet ne ārste!), kas sniedz emocionālu, skaidrojošu un fizisku atbalstu, piemēram, maigu masāžu.

Kādu atbalstu dūlas sniegušas 2017. gadā

* 2017. gadā dūlas sniegušas atbalstu ap 1700 situācijās gaidību, dzemdību un pēcdzemdību laikā.

* Visvairāk sniegtas zīdīšanas konsultācijas (364 klientēm).

* Svarīgs bijis atbalsts gaidību laikā (321 ģimenei), no tām 145 sievietes atbalstītas arī dzemdībās:

  • 125 dzemdības stacionārā, no tām 20 ķeizargriezienos;
  • visvairāk Rīgas Dzemdību namā (52), Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā (23) un Siguldas slimnīcā (22). Taču dūlas darbojas arī reģionos;
  • 16 plānotās mājdzemdībās un 9 radībās dzemdību mājā. Tas apgāž mītu, ka dūlas strādā tikai mājdzemdībās.

* Bijis vajadzīgs arī cita veida atbalsts pēcdzemdību periodā (266 klientēm), hendlinga un bērnu nēsāšanas konsultācijas (230) un pēcdzemdību rituāls pirtīžas (156).

* Atbalsts sniegts arī, plānojot bērniņu (53), veicot rebozo aizvēršanās masāžu (51) un bērniņa zaudējuma gadījumā (11).

* Notikušas vairāk nekā 720 dūlu lekcijas.

Latvijas Dūlu apvienības informācija

Pievienot komentāru