Ārstēšana, Sirds un asinsvadi

Paaugstināts zemā blīvuma holesterīns? Jāēd klijas un ķiploki

Foto - Shutterstock

Man ir paaugstināts sliktā jeb zemā blīvuma holesterīna līmenis asinīs. Kā to samazināt, nelietojot zāles. Man ir 50 gadi. 
Antra Aizkrauklē

Atbild Rīgas Stradiņa universitātes uztura laboratorijas vadītājs Zigurds Zariņš: “Svarīgi izvairīties no pārtikas produktiem, kas palielina sliktā holesterīna daudzumu organismā: olām un sviesta, treknajiem sieriem, šķiņķa, desām, aknām un nierēm. Gaļu ieteicams ēst ne biežāk kā divas reizes nedēļā, tās vietā labāk izvēlēties zivis vai vistas gaļu (bez ādas).

Lielāks uzsvars uzturā liekams uz balastvielām, tās satur dārzeņi, augļi un pilngraudu produkti. Tās kavē holesterīna uzsūkšanos, veidošanos un izgulsnēšanos. Dienā būtu jāapēd vismaz puskilograms, bet labāk – vesels kilograms dārzeņu. Uzturā jālieto arī klijas, auzu pārslas, lēcas un rupja maluma maize. Ķiplokos ir fitoncīdi, kas mazina holesterīna daudzumu asinīs. Taču, lai tas notiktu, ķiploki jāēd vismaz divus mēnešus pēc kārtas – pa vienai īkšķa gala lieluma daiviņai dienā. Var lietot arī ķiploka kapsulas, taču tajās vērtīgo vielu ir vairākas reizes mazāk nekā pašā ķiplokā.”

3 Komentāri

  1. Nu, protams, zinātniekiem arī gudri jāatbild. Tikai, diemžēl, holesterīns no ēdiena rodas 10 procentu gadījumos. Un te gudrais cilvēks stāsta, ka jāizvairās no olām – muļķības! Olas ir tieši viens no produktiem, kurš holesterīnu izvada no organisma. Vārītas gan. Un ja runā par vistu gaļu, izņemot tās, kuras audzē laukos un pilnīgi bez kombikorma, tad tas ir vienkārši murgs! Par dārzeņiem, jā, tos var leksēt iekšā uz nebēdu. Un , lai tas kādam patiktu vai nē, bet pie vainas ir arī stress.

  2. Ir sācies īstais pavasaris, dienas nu jau acīmredzami kļuvušas garākas par tumšo laiku. Vai pāršķirsi lapu savā dzīvē, atstājot pagātnē, kas pieder pagātnei, atverot durvis dzīvei, par kādu vienmēr esi sapņojusi? Jauns auto, sava dzīves telpa, jauni draugi, piepildītas attiecības, vaļasprieks un aizrautība ar dzīvi. Padari 2018. par labāko gadu, ko esi piedzīvojusi! Piedalies lielākajās Rietumeiropas un Amerikas loterijās un esi gatava jebkurām dabas un savām kaprīzēm jau pēc nākošās nedēļas nogales. Reģistrējies pie licensēta brokera https://goo.gl/X17csF , saņem bezmaksas biļeti un, izmantojot Augošā Mēness jaudīgo enerģiju, sāc jaunu dzīvi, kas pārspēj tavus vispārdrošākos sapņus!

Pievienot komentāru