Netradicionāli, Padomi

Akmeņi aizsargā, harmonizē un iedvesmo

Foto - Shutterstock

Daudzi akmeņus, kristālus, dārgak­meņus un pusdārgakmeņus uztver kā enerģijas avotu un darbarīku fiziskās un garīgās harmonijas kaldināšanai. Vai katrai zodiaka zīmei jānēsā savs dārgakmens kā talismans? Dzirdēju, ka daži dārgakmeņi nes nelaimi. Malda D. CĒSĪS

 

Jādibina kontakts

Astroloģe Alla Bilde uzsver, ka apkārt ir daudz akmeņu un kristālu, kas lielākoties veidojušies zemes dzīlēs un miljoniem gadu ilgā procesā, daudziem ir vulkāniska izcelsme, bet citi radušies, meteorītiem vai vēl kādiem debess ķermeņiem ietriecoties Zemē un mijiedarbojoties ar mūsu planētas virsējo slāni. “Dārgakmeņi ir liels retums. Rotaslietās, ko piedāvā juvelierizstrādājumu veikali, lielākoties iestrādāti sintētiskie dārgakmeņi, jo tie ir lētāki nekā dabiskie. Un starp dabisko un sintētisko dārgakmeni, protams, ir liela atšķirība,” zina teikt astroloģe.

Speciāliste velk paralēles ar cilvēku pasauli, sakot, ka dabiskais dārgakmens līdzinoties viedam, garu mūžu nodzīvojušam un daudz ko pieredzējušam cilvēkam, kam var prasīt padomu un saņemt izsmeļošu, erudītu atbildi. Bet pavisam citāda saskarsme esot ar sintētisko dārgakmeni. “Tas ir cilvēka roku darbs. Lai iegūtu sintētiskos dārgakmeņus, izmanto dabiskos, kas kalpo kā barotne, lai audzētu mākslīgos kristālus,” skaidro astroloģe Alla Bilde, kura pēc izglītības ir fiziķe, specializējusies spektroskopijā.

Sintētiskie dārgakmeņi līdzinoties mazam bērnam, kas, būdams sava ceļa sākumā, grib visu uzzināt, iepazīt un pamēģināt, taču niecīgās dzīves pieredzes dēļ nevar būt vērtīgs padomdevējs. Tā esot būtiskākā atšķirība starp dabisko un mākslīgo dārgakmeni. Arī enerģētiskās īpašības esot vājākas, kaut vizuāli tie ir pievilcīgi.

 

Ar kristālu kabatā

Mūsdienās sintētiskos dārgakmeņus un kristālus izmanto ne vien kā greznumlietu, bet arī kā enerģijas avotu un darbarīku fiziskās un garīgās harmonijas kaldināšanai. Cilvēks ar tiem mijiedarbojoties elektromagnētiskā lauka līmenī. “Ar dārgakmeni, vai tas būtu dabisks vai sintētisks, tā īpašniekam jāprot pareizi dibināt kontaktus,” norāda astroloģe. “Piemēram, jūs esat atnākusi uz juvelierizstrādājumu veikalu, lai iegādātos kādu rotaslietu, un jums iepatīkas gredzentiņš ar fionītu. Tas ir sintētisks dārgakmens, tātad jauns, ne pārāk vieds akmens, tāpēc par savstarpējo attiecību kvalitāti ar saimnieku pirmām kārtām atbildīgs ir cilvēks.”

Mūsu priekšā var būt desmit viskrāšņāko kristālu paraugu, tomēr roka stiepjas tieši pēc tā viena vienīgā. Kāpēc? Jo tieši tas sniedz enerģiju, kuras krājumi mums patlaban nepieciešami iekšējā līdzsvara restaurācijai.

Tas, kura istabā un darba kabinetā vai kabatā arvien būs pa akmentiņam, slimos retāk vai nemaz, un, ja kāda kaite piemetīsies, tās pieskāriens būs maigāks. Daudzi staigā ar dabiskiem un pulētiem kristāliem kabatās, zeķēs, sievietes pat liek krūšturī, kas nodrošina nepārtrauktu saskari ar ādu un tādējādi sniedz visspēcīgāko enerģijas devu.

Alla Bilde izstāsta, kā vajadzētu rīkoties, pārnesot mājās tikko nopirktu rotaslietu vai to saņemot dāvanā. Rotaslieta jāpaņem abās plaukstās, jo rokas darbojoties kā elektromagnētiskā lauka elektrodi, kas palīdz veidot kontaktu ar akmens elektromagnētisko lauku, un jāsaka pavisam vienkārši vārdi: “Kristāli ir tīri un pret mani labvēlīgi šodien un vienmēr!” Šī frāze jāatkārto septiņas vai vairāk reižu.

Tāpat dārgakmeņi un pusdārgakmeņi regulāri jātīra. “Pie manis ir nākušas sievietes, kuras pirms divdesmit gadiem nopirkušas auskarus un visu šo laiku tos nav tīrījušas. Uzskata – ja iet vannā vai dušā, auskari arī pie reizes mazgājas,” šausminās astroloģe. “Auskari ne tikai nav tīrīti, bet pat ne uz brīdi nav noņemti. Tas nav pareizi! Šādi attiecoties pret dārgakmeni, cilvēks to būtībā nogalina. Un tad ir velti gaidīt, ka akmens palīdzēs.”

 

Regulāri jātīra

Dodoties gulēt, visas rotaslietas jānoņem. Ja tās ir ļoti netīras, ieteicams aiznest uz juvelierdarbnīcu, lai profesionālis notīra ar speciālām ierīcēm un šķīdumiem. Bet ikdienā rotaslietas var noskalot spirtā vai degvīnā vai arī kādu laiku tajā paturēt, lai atmirkst netīrumi, kas uz sintētiskā vai dabiskā dārgakmens nonākuši, esot saskarē ar valkātāju un apkārtējo vidi. Akmens, atbrīvojies no netīrumiem, atkal sāks strādāt.

Informācija par to, kāds akmentiņš atbilst zem konkrētās zodiaka zīmes pasaulē nākušajam, ir ārkārtīgi daudzveidīga. Tas liecina, ka kristāli ar katru no mums sadzīvo mazliet atšķirīgi. Cilvēks ietekmē kristālu, un kristāls – cilvēku. Nav divu identisku pieredžu!

 

Padomi

• Rotaslietās iestrādātie akmentiņi ir jāattīra: ar ūdeni vai dūmiem, vai lūgšanām.

• Telpā, kur atrodas dators, televizors un citas vieglu radiāciju izstarojošas ierīces, var nolikt dūmakaino kvarcu, melno turmalīnu, sodalītu vai malahītu. Šie kristāli darbojas kā putekļsūcēji, uzņemot sevī cilvēkam nelietderīgo, izbrīvējot vietu pozitīvajam. Tādēļ tie bieži jātīra, lai ir jauda kalpot.

• Tālruņa tuvumā labi iederēsies nelielā trauciņā sabērti mazi olīši. Tie harmonizē vidi, palīdz saglabāt mieru, veselīgu un optimistisku attieksmi arī sarunas laikā.

• Guļamtelpas kristāls ir ametists, kas sniedz mieru. Līdzīgi darbojas fluorīts un hovlīts.

• Lieliski dārza un istabas puķkopja kristāli ir malahīts (auglības nesējs, kas piedevām pasargā no negatīvi lādētas enerģijas lauka), mēnessakmens (auglības un miera akmens), sūnu ahāts (rosina tā sauktos zaļos īkšķīšus) un tīrais kvarca kristāls (palīdz augiem atkopties, ja tie negrib lāgā augt).

Pievienot komentāru