Ārstēšana, Veselības politika

Jaunā kārtība: Ja gribēsi ārstēties, neaizmirsti samaksāt 51,60 eiro

Foto - LETA

No 1. septembra stāsies spēkā šodien valdībā pieņemtie noteikumi “Kārtība, kādā veicamas un atmaksājamas veselības apdrošināšanas iemaksas”. Tiem, kuri maksā sociālās apdrošināšanas iemaksas, nav jāuztraucas, jo viņi saņems valsts garantēto obligāto veselības apdrošināšanu. Taču tām personām, kuras šī iemaksas nav veikušas, ir pēdējais laiks to sākt darīt vai arī, sākot no 1. septembra līdz gada beigām iemaksāt brīvprātīgo maksājumu 51,60 eiro jeb 1% no minimālās mēnešalgas.

Šis gads ir pārejas periods, tāpēc neatkarīgi no tā, vai šie vairāk nekā 50 eiro būs vai nebūs samaksāti, veselības aprūpe tiks nodrošināta tāpat kā līdz šim, Bet, ja cilvēks šo maksājumu nebūs veicis, viņam savs parāds ar valsti būs jānokārto 2019. gada sākumā. Turklāt pirms veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas būs jāsamaksā ne tikai 51,60 eiro, bet arī maksājums par 2019. gadu – 3% no minimālās mēnešalgas. Ja tas nebūs izdarīts, tad, sākot no 2019. gada, valsts šiem cilvēkiem nodrošinās tikai neatliekamo medicīnisko palīdzību, ģimenes ārstu sniegtos pakalpojumus, dzemdību palīdzību, kā arī to slimību ārstēšanu, kas apdraud sabiedrību (psihiskās saslimšanas, infekcijas slimības). Pacientiem no savas kabatas būs jāmaksā par konsultācijām pie speciālistiem, izmeklējumiem, kā arī citiem medicīnas pakalpojumiem. Veselības ministre Anda Čakša informēja, ka līdz 1. septembrim ministrija izstrādās precīzu sarakstu, ko nevarēs saņemt par valsts naudu personas, kuras nav veikušas sociālās apdrošināšanas iemaksas, kā arī nav samaksājušas brīvprātīgo maksājumu.

Ministre Čakša uz jautājumu, cik valstī ir šādu personu, kurām nebūs tiesību saņemt pilnu valsts nodrošināto ārstēšanu, atbildēja, ka pēc ekspertu aplēsēm tās esot no 100 000 līdz 300 000 personām, bet precīzs skaits būšot zināms tad, kad tiks saslēgtas visas savstarpēji autorizētās elektroniskās sistēmas. “Tad redzēsim, kuram ekspertam bijis visprecīzākais aprēķins,” sacīja veselības ministre.

Veselības apdrošināšanas iemaksu paziņojumu persona varēs saņemt, autentificējoties veselības nozares elektroniskās informācijas sistēmā (e- veselība), kur būs pieejams elektroniski sagatavots veselības apdrošināšanas iemaksu paziņojums. Ministrija meklē labāko risinājumu, lai maksimāli atvieglotu piekļuvi veselības apdrošināšanas iemaksu paziņojumam par iemaksu veikšanu. Ja nav pārliecības, vai ir jāsamaksā pieminētie 51,60 eiro, tad, kā skaidroja ministre, varēs vērsties arī Nacionālajā veselības dienestā (NVD) rakstiski vai arī doties uz NVD nodaļām.

Personai veselības apdrošināšanas iemaksu paziņojumā norādītā summa būs jāiemaksā valsts budžeta ieņēmumu kontā Valsts kasē.

Informācija par personas iekļaušanu veselības aprūpes pakalpojumu saņēmēju datu bāzē pēc iemaksu veikšanas tiks nosūtīta uz personas elektronisko pasta adresi vai deklarētās dzīvesvietas adresi tajā dienā, kad persona iekļauta veselības aprūpes pakalpojumu saņēmēju datu bāzē.

Lai varētu īstenot valdības pieņemtos noteikumus, NVD pieņems darbā piecus speciālistus: vecākais klientu apkalpošanas speciālists, divi juristi, informācijas sistēmu administrators, kā arī projekta vadītājs, kuru mēnešalga būs, sākot no 899 eiro līdz 1647 eiro. Jaunās darba vietas tiks izveidotas, samazinot grāmatvežu skaitu.

shema1

shema2

156 Komentāri

 1. Nesaprotu,kā viņi uzdrošinās šo nodokli saukt par labrātīgu?Tātad,maksāsim “labprātīgi”,ja nē,…………nu tad ziniet!!

 2. Vai kāds man var paskaidrot, ja pērku veselības apdrošināšanu no kompānijām nevis valsts, vai tas būs izdevīgāk? Jo valstij nav vēlmes maksāt neko . Bezjēdzīga naudas atdošana.

  1. ” … norādītā summa būs jāiemaksā valsts budžeta ieņēmumu kontā Valsts kasē… ”
   .
   Jālasa: jāiemaksā “melnajā caurumā” 😂

   1. Tieši tā! Melnajā caurumā! Lai ierēdņiem VM un “locekļiem” ārstniecības iestāžu valdēs (‘speciālisti ieliktnīši’, tāpat kā godmanīša, piemēram, kura baigi jēdz ko no gāzes trubām) atalgojumu palielinātu, lai “labiekārtotu” Eiropā dārgākās auto stāvvietas pie slimnīcām (7 eiro stundā), lai pirktu jaunu med.aprīkojumu, pie kura tie, kas to veselības nodokli samaksājuši, vienalga klāt netiktu… un pilnīgs idiotisms ir tas, ka nodokī samaksātās summas netiks personalizētas, t.i. “solidaritātes nodoklis”. Tad par ko jāmaksā? Par bomžu un mello ES iekarotāju aprūpi? Ellē, ratā! Tak ejiet uz….

  2. lai viņa atsitās pret stenderi,neko es nemaksāšu,kaunu pati zaudējusi,piedzemdē nahaļavu,kauns un negods tādai ministrei,būtu labāk ar bērnu sēdējusi,nē skrien uz darbu,katik vietui nezaudēt.ftu

 3. Pārtulkojot slaveno teicienu “Mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties” latviski, sanāk 2 sinonīmi:
  “Slaukt, slaukt un vēlreiz slaukt” (iedzīvotājus) un
  “Zagt, zagt un vēlreiz zagt” (no valsts ierēdņu puses)!

  1. Kāpēc nodokļu maksātājiem būtu jāuzstur personas, kuras saņem algas un citus ienākumus aploksē? Nav īpaši godīgi, ne? Līdzīga kārtībā ir gan Lietuvā, gan Igaunijā, liekas tur viss ir kārtībā 😂

 4. Čakšai aptrūkās naudiņas! No kādas naudas, tad varēs samaksāt šo apdrošināšansa nodokli, ja pensijā nepārsniedz 200? Un ko lai dara tās lauku vecās sieviņas un vecīši? Kā nav kauna tik riebīgā veidā apzagt tautu! Tas jau ir parazītisms!
  ATLAIST ČAKŠU NO MINISTRE PIENĀKUMU IZPILDĪŠANAS.!

  1. Pensionāri taču ir Automātiski aizsargāti” papeti infografiku pirns brēc… Šis likums ir tiem, kas “priecājas” par aplokšņu algām… Priecājies par šo likumu, jo tad Valsts kvotas pietiks līdz gada beigām…
   Visi brēc un brēc, bet kad kāds kaut ko sāk mainīt, tad atkal nav labi!!! Jopcik…

   1. Gudri vari spriest net vai izlasīji lidz galam ka pa visiem arsta pakalpojumiem tā vai ta būs jāmaksa par ko tad tada nauda jāmaksā lai saima varetu 2019 gada pacelt sev algas nost ar šo likumu streiku un čakšu uz Indiju arsteties.

   2. Jo brēc jau tie zābaki, kuri aploksnītes laimīgi sańem un kad nonāk hospitālī, tad brēc, ka vińiem viss pienākās.. kā jau ierasts – visu neizlasa un tik bljauj…

  2. Bet kāpēc man smagi strādājot šis nodoklis no algas jāmaksā, bet medicīnas pakalpojumus labākus par jums es nesaņemsu, jo ar savu nomaksāto nodokli būs vēl jums jāpalīdz saņemt medicīniskā palīdzība. Arī es esmu nogurusi no darba, bet šis ir vienīgais veids kā saņemt iemaksas no nodokļu nemaksātājiem. Un tā summa ir samaksajama

   1. Protams,bet kā lai es piespiežu savu darba devēju maksāt nodokļus ja to nespēj ne valsts ieņēmumu dienests, ne darba inspekcija.Domāju ka tādi cilvēki ir daudz,kuri atkarīgi no darba devēja godprātības…

 5. Erniem un pensionariem nav jamaksa. Bet pirms tam lai veselibas ministre nokarto sabu paradu un tad lai skstas talak. Par kludam Belevicam vajadzeja atstat amatu. Ta ka mila taisies tu ari. Pati pirma aferiste.

  1. Labāk domā pats par saviem parādiem, nevajag jaukt tagad darbu ar privāto dzīvi, viņa pilda savus darba pienākumus un šis ir viens ļoti vajadzīgs lēmums, lai mēģinātu no visiem dīkdieņiem un “naļika” darboņiem saņemt minimālu saciālo iemaksu.

  2. It kā nav jāmaksā, ja neskaitām to ko sauc par pacienta iemaksu. Tikai gaidot valsts apmaksāto drīzāk nosprāgsi nekā to sagaidīsi. Par naudu pie tā paša daktera, tai pašā medicīnas iestādē kaut rīt.

 6. Maksājumu sauc par “BRĪVPRĀTĪGO ” 😂😁 Bet 19.gadā jau PARĀDNIEKS 😂 Tiešām ļoti brīvprātīgs maksājums. 😁 no 1. septembra līdz gada beigām iemaksāt brīvprātīgo maksājumu 51,60 eiro jeb 1% no minimālās algas.
  “Šis gads ir pārejas periods, tāpēc neatkarīgi no tā, vai šie vairāk nekā 50 eiro būs vai nebūs samaksāti, veselības aprūpe tiks nodrošināta tāpat kā līdz šim, Bet, ja cilvēks šo maksājumu nebūs veicis, viņam savs parāds ar valsti būs jānokārto 2019. gada sākumā. “

 7. Esmu darba tirgū jau sen pirms šā brīža brīvās Latvijas. Un šā brīža paziņojums, kā pie galvas pielikta pielādēta pistole, kā piedraudējums, nu mīlīši maksāsiet! Mēs visu laiku maksājam, ja neesat ievērojuši. Man prieks, ka beidzot redzēsim , kur nonāk mūsu naudiņa, nevis gada beigās lielās prēmijās. Valsts ir nekārtībā, bet prēmijas uz urrā!

 8. “…iemaksāt brīvprātīgo maksājumu 51,60 eiro jeb 1% no minimālās mēnešalgas…”- Latvijas (NE)IZGLĪTĪBAS SISTĒMAS SEKAS! Vai nav jau pārāk daudz analfabētu “saražots” Latvijā? Cik atceros no padomju pamatskolas laikiem, tad 1% skaitījās jeb bija vienlīdzīgs VIENAI SIMTAJAI DAĻAI” no kaut kā vesela! Tātad: 51,60 € pareizinot ar simtu, dabūjam vienu veselo- kā šeit teikts- “minimālo mēnešalgu”,tātad 5160 €. Nemaz nezināju, ka mums Latvijā ir šāda MINIMĀLĀ MĒNEŠALGA”. Rīt agri no rīta ar “stroķi” eju pie priekšnieka un PIEPRASU SEV VISMAZ MINIMĀLO MĒNEŠALGU!

  1. Personas ar tāādām kombinētām milzīgām algām 4, 8, 10 vai vairāk eur mēnesī Latvijā un Rīgā ir gana, tajā skaitā Rīgas Domē, un gan jau arī citur. par tādiem nesen radio LR1 kādā rīta raidījumā pētnieciskie žurnālisti mūs informēja, tagad lsm.lv

 9. Kauns lasīt komentārus, kāds naids, bet pret ko? Nav neviens izlasījis jauno likumu un pie tam vēl nav līdz galam izstrādāts, bet žults pilna. Pareizi, ka strādājošie saņems to kas viņiem pienākas, jo automātiski apdrošināti, jo maksā soc. nodokli,pensionāri un bērni arī nodrošināti, bet vienam otram būs ko padomāt. Varbūt šiem žults izgāzējiem?

  1. “Pareizi, ka strādājošie saņems to kas viņiem pienākas, jo automātiski apdrošināti, jo maksā soc. nodokli,pensionāri un bērni arī nodrošināti…”
   Jā, zobārsts un viss pārējais ok, laikam!

 10. pirms pieņem kādu likumu parādi piemēru kā pati ievēro tos likumus kuri ir patreiz KĀ VAR AIZMIRST SAMAKSĀT PAR SAŅEMTU PAKALPOJUMU STACIONĀTĀ KAS TĀ PAR MINISTRI SMIEK’LĪGI

 11. Lai tad garantē,ka tiksim izārstēti. Nācu pie slēdziena ka staigāšana pie ārstiem tāda muļļāšanās vien ir. Izārstē tikai no tām kaitēm kuras arī bez ārstēšanas pāries (šeit neiet runa par operācijām),kuras ir nopietnākas tām nekādi nepalīdz,tikai tiek izniekota nauda tiem kvantumiem zāļu,lai uzturētu Pasaules Lielo Farmu.Tagad lienu internetā un pats atklāju kas man vajadzīgs.Un ziniet,pa 10 gadiem daudz jau saprotu par slimībām un to ārstēšanu.

  1. Nu darba vietas tak vajadzigas..gan atkal savejiem.Butu ksunejusies..padai berns aug!Dievs nav mazais berns,nelaus nabagam arsteties,kad liktens pasu nesoda…..

 12. Kāpēc ir tāda diskriminācija 1 un 2 grupas invalīdiem nav jāmaksā, bet 3 grupas invalīdiem jāmaksā. Ir jau tādi, kas ar to 3 gr. arī nevar strādāt,ko tad? Un vispār vai tad ja mēs sāksim maksāt uzreiz varēs tikt pie ārsta nu beidziet smīdināt, tagad gribi tikt pie ārsta maksā? Tagad kaut vai pērc no citām apdrošināšanas firmām Veselības polisi un vari tikt jebkurā laikā un tāpat maksājam.

 13. Ka nau kauna muti vala vert ,pati dzemdeja un ne ko nemaksaja ,vot tadi kropli pilna saima visus ka vienu izvest ara un turpat nosaut bez zalastibas PARAZITI .Kada ta CURKSTE izskatas nodzerta nelaime atkarusi zokli brinas uz visiem un gudri d…..s

 14. Kropļi un pēdējie nodevēji!!! Tas ir vistīrākais genocīds pret savu tautu!
  Nošaut bez žēlastības šos mērgļus,parazītus un bandītus,kuri iznīcina savu tautu!
  Tad krievu laikos bija 100 reiz labāk un man piekrīt tam visi nenozombētie cilvēki,kuri gan maz palikuši,bet ar laiku celsies izmēst šos valdošos sūdus!!
  Drebiet mūdži!!!

  1. Hmmm….tad Jūs uzskatāt, ka man jāmaksā 11% soc.nodoklis un jāapmaksā arī Jūsu ārstēšana? Tas ir tikai taisnīgi, ka tie kas nemaksā neko, arī ieliks minimālo artavu soc. sfērā.

   1. Tev tas jamaksa ka solidaritates maksajums! ta tas pastav normalas Rietumu Eiropas sabiedribaas. Jo tad ,kad tu nebusisspejiga samaksat, kads cits par tevi jau bus iemaksaajis un maksas. Tu nekad nezini ka tava dzive pat viena mirkli var iegrozities.

 15. nav problemu ,samaksa un arstejies bet pie mums bus atkal problemas /banku bankroti ,elektro sistemas ,arstu trukums utt Ja jau ministrei aizmirstas samaksat ,depiem algas mazas saksies pasules gals CIETIS AKAL TAUTA

 16. nu tak nav tiem 100 mūdžiem ko prēmijās maksāt: daudz jau mūsu vairs nav tpc VK iztrūkums, labi gan ka var izvēlēties kam maksāt nodokļus lai saņemtu arī pakalpojumu! Tā teikt BRĪVĪBA – plikām pakaļām , vīzēm kājās dodies prom no tēva mājām!

  1. Nu bet par ko ir cepiens? Ja strādājat un par Jums oficiāli tiek maksātas sociālās iemaksas, Jums nekas nemainās.. Ka tik brēku uztaisīt.

   1. Cepiens ir par to, ka agrāk maksātās soc. iemaksas, kuras nekādā veidā pats neesmu izmantojis līdz šim, jo biju jauns, ne pīpēju, ne dzēru un iepriekš neslimoju, netiek ņemtas vērā. Bet tagad savos 50-it, kad ir uzradušies šim vecumam raksturīgie veselības riski un šis tas reizēm jāpārbauda, attiecīgi, no aktīvās darba dzīves pamazām aizeju (vēl šo to pa reizei kā pašnodarbinātais piestrādāju, bet citādi nodarbojos vien ar mājsaimniecības lietām). Tad, lūk, tagad izrādās, ka man vēl jāpiemaksā būs, jo esmu bijis Antiņš, kura soc. iemaksas valsts nolēmusi tērēt pēc trešā tēvadēla principa – vispirms manējās, bet pēc tam katrs savējās. Un tādu kā es, ir daudzi. Vai tas nozīmē, ka mums dēļ labākas veselības visiem būtu uz soc. dienestu jādodas, kurš tālāk jau mudinās mantu izpārdot un uz kādu nabagmāju doties, lai turpmāk varētu galus savilkt kopā? Nākamais, ar ko valsts tādā gadījumā saskarsies, būs tas, ka attiecīgās iestādes prasīs papildus līdzekļus, lai ar tādiem maznodrošinātajiem kā es tiktu galā. Vārdu sakot, plānojas liela papīru cilāšana ar vēl lielākiem izdevumiem, bet jau citām valsts iestādēm, aiz “individuālas pieejas” katram nabagam piesedzoties

 17. Kāda jēga rindā jāstāv tāpat un pat ar visu nosūtījumu jāgaida 2,3 mēneši gribi ātŗāk maksā no sava maciņa un tā arī būs nekas nemainīsies.

 18. Kaut kā no otras puses tas viss risinās. Tipa, vai tas ir jāsaprot tā, ka valsts Veselības ministrijas aizsegā šādā veidā centīsies kompensēt savu slinkumu, cīnoties ar pašradīto bubuli par aizdomām nelegālās nodarbinātības lauciņā, kur VID ar Valsts Darba inspekciju tikai filozofē bet savu darbu nedara?

  Bet, no citas puses raugoties, sanāk tā: agrāk, kad kaimiņu Jurčiks un Aina bija savos labākajos gados, tikpat kā neslimoja un, patrioti būdami, valstī akli investēja savu veselību un darbu, atalgojumā saņemot kapeikas un mežonīgu nogurumu, bet tagad darba tirgū vairs nav pieprasīti, pārtiek no gadījuma darbiem un to, kas izaug piemājas dārziņā, viņu tā laika investīcijas Latvijas labā ir diskvalificētas, kaut arī tolaik tieši uz viņu pašaizliedzīgā darba un sociālo iemaksu rēķina ārstējās citi (jo paši, jauni būdami, neslimoja). Un tagad viņiem, kurus gadi nežēlo un reizēm jāpieregulē veselība, jau tā pieticīgajai veselības aprūpei piešuj piemaksas vēl no savas kabatas, kamēr balamutes valsts ierēdniecības krēslos turpina parazitēt uz tautas, kas no tās še Latvijā palicis pāri, patriotiskajām jūtām ar arvien jaunām rokādēm Valsts ienākumu sadalē.

  Miljons šur, miljons tur – tas daudzviet valstij neko nenozīmē. Viss tiek noapaļots uz apaļām summām ar vērienu. Bet, lūk, kur par cilvēkiem būtu jāparūpējas, tur birokrātija katru santīmu izķidās, lai tikai tās maciņš plānāks nepaliktu.

 19. bet vai tad mēs tag par veselību nemaksājam? Ej pie kura daktera gribi, nauda janoliek… Vai pēc šīs iemaksas veselības pakalpojums būs par velti? MUĻĶĪBAS!!!

 20. KĀ VAR TIK DEBĪLI RUNĀT,JA CILVĒKS NESTRĀDĀ,NO KURIENES VIŅAM ŅEMT TO NAUDU.Kā paskatos uz tā izvalbītajām acīm,paliek nelabi!!!!!

    1. Sabiedriba nav nekad homogena. Kapec jus domajat, ka tie visi lielakoties varetu but slinki? Ne visi var stradat un daudzi ir tadi, kas ir stradajushi un maksajushi sava muzaa pietiekoshi un tagad vairs nespej pietiekshi to darit.Vai tiesham musu merkis butu sasniegt netaisnigu, cietsirdigu sabiedribu?

     1. Bet ir ļoti liela daļa, kas saņem pietiekoši un deklarē, ka nodokļus nemaksās-tad kāpēc mums par tādiem arī jāmaksā.

    2. “Bet ir ļoti liela daļa, kas saņem pietiekoši un deklarē, ka nodokļus nemaksās”-Ja jau esat tik parliecinati, tad ludzu nosauciet tos un tiem tad ari prasat! Citadi sanak tie ,kas strada nemaksas par tiem ,kas nevar. Un tiem ,kas nevar bus jamaksa par tiem ,kas vienkarshi negrib???

 21. No tiem ārstiem šeit tāpat nav nekādas jēgas. Pie speciālista jāgaida tik ilgi rindā, ka man personīgi izdevīgāka ir ģimenes veselības apdrošināšana ārzemēs. 2 reizes gadā vai pat biežāk varu aizbraukt no LV uz ārzemēm un bez problēmām iziet nepieciešamos speciālistus un izmeklējumus,ari magnētisko rezonansi u.c nedēļas laikā.

 22. Ir dzirdēts tāds sauklis: …Par zaļu Latviju…Tad ar šo likumu to Latviju ātrāk varēs padarīt zaļu. Cietīs jau lauku cilvēki un reģioni kur nav tā darba, rūpnīcu kur atrast darbu. Ātrāk tie laucinieki nomirs un Latvijas lauki un pierobežas būs tukšas un zaļas.

 23. Drīz ieviesīs ķermeņa svara nodokli un arī pirdienu nodokli. Ja būsi par resnu vai par kārnu un ja vēl pirdīsi, būs smagi jāmaksā.

 24. TĀ stulbā Čakša nav galīgi nojūgusies?kopš kura laika pie mums minimālā alga ir 5160 eiro?matemātikā man it kā negāja, bet ja 51.60 eiro ir 1% no minimālās algas…vai tik tā maita kaut ko nejauc ar savu algu

 25. Genocīds pret nestrādājošiem, t.i pret tiem, kas pēc zināma vecuma(50gadiem) vairs darbu dabūt nevar. Kur lai ķer tādu naudu?Tas neinteresē tautas ,,kalpiem,, Novēlu jums nonākt šādā stāvoklī. Nelieši.

  1. Mums, kam paari 50..darbu atrast nevaram…buus kaut kaa jaanovelk liidz pensijas vecumam..tad gan varbuutiiba, ka buus “iekraajushaas” milzum daudz slimiibu, toties tad aarstees jau par velti..nu ko..

   1. ka ne tikai cilveki pec 50,pat jaunaki var ciest, jo sho maksajumu paredzets nakotne palielinat.Piem., jaunieshi ,kam pec skolas ir grutibas atrast darbu vai kadi vienkarshi nabardzigi cilveki, kam bus jaizskiras pabarot vai arsteet gimeni u.c. Normalaas valstiis ,stradajoshie maksa soc. nodokli vai citiem vardiem -socialo kopa ar veselibas adroshinashanu, lai tiem, kam mazak paveicies tagad vai pashi nakotne varetu sanemt palidzigu roku. (Pat Lielbritaniajaa, kapitalisma shupulii, arstnieciba ir visiem par velt.Jus samaksasiet 0.00 peniju, pat par vissmagako operaciju! )Shi sistema, kas lidz ar soc.idejaam ienaca Eiropa jau gandriz 100 gadus, butibaa Latvija tiek tagad pamatos satricinata un radiis lielaku socialo stresu un nedroshibu nakotne…Tatad tagad bus ta- ja jus esat lidz shim maksajushi nodokli vai shodien maksajat, bet velak ieklustat naudas grutibaas-nevienam par jums vairs nebus dalja! Nekadas solidaritates! Lidz ar to ejam atpakal uz noslanoshanos, ka 19. gs. un 20.gs sakumaa kapitalistimaa, kad katrs par sevi visu maksaja pats un nebija pat pensiju (jau tagad pensijas jega Latvija tiek degradeta!) . Tev nauda ir, tad tu dzivo, bet ja nav- tu neeksiste! Tados apstaklos senak tauta taisija revolucijas. Tagad vienkarshi pamet zemi, kas, protams, nevairo zemes labklajibu.
    Kapec tas notiek pie mums?Tapec ,ka liela dala augshas , kas pamataa eeksiste uz valsts/pashvalsibas rekina, absoluti nav ieinteresetas ne uznemejdarbibas attistiba (galvenais naudas avots!) pat drizak bremze to, ne sapratiga, stabilaa progresiva nodoklu politika(ka Anglija, Francija u.c), kas balstita uz kaut cik taisniga ienakumu principa(varbut aizstav lielos, bagatos?!). Kam lauzit galvu tautsaimniecibas attistibai? Vienkarshaak agresiva nodoklu politikas veidaa aptirit visus iedzivotaju slanus pec kartas lidziigi.”godigi”. Tautas labklajiba? Kam tada, ja viniem un pietuvinato lokam klajas labi. Shis savtigais, nepatriotiskais varas slanis nu dikti kaut kur atgadina savaa darbibaa bijusho padomju nomenklaturu, kam aktualas bija tikai pashu personigas intereses. Un katraa jaunaa ieveletaa Saimaa/ pashvaldibaa atrodas liela dala tadu, kas grib ieklut shajaas ertajas aprindas vai ari vini sez kada uzdevuma, nevis reali kaut ko darit tautas laba.Viss.

  1. **Valsts apdrošinātās iedzīvotāju grupas:

   1)bērni vecumā līdz 18 gadiem;
   2) bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai;
   3) personas, kuras mācās vispārējās izglītības iestādēs, profesionālās pamatizglītības vai profesionālās vidējās izglītības iestādēs, piedalās Eiropas brīvprātīgā darba, interešu izglītības vai jauniešu mobilitātes programmās vai ir pilna laika studējošie;
   4) bezdarbnieki, kuri ir reģistrējušies Nodarbinātības valsts aģentūrā;
   5) orgānu donori;
   6) Černobiļas atomelektrostacijas avārijas rezultātā cietušās personas, kā arī tās seku likvidācijā cietušās personas;
   7) personas, kuras saņem atlīdzību par adoptējamā bērna aprūpi pirmsadopcijas periodā;
   8) personas, kuras saņem bērna invalīda kopšanas pabalstu vai piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu invalīdu;
   9) viens no vecākiem, kuri audzina bērnu vecumā līdz septiņiem gadiem vai vismaz trīs bērnus vecumā līdz 15 gadiem;
   10) personas, kuras saņem pakalpojumus ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās, kas ir reģistrētas sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā;
   11) personas, kuras izstājušās no sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā reģistrētām ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijām, lai saņemtu sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus dzīvesvietā;
   12) pilngadīgas personas, kuras saņem sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā reģistrētas grupu mājas pakalpojumus;
   13) personas, kuras saņem bērna kopšanas pabalstu vai vecāku pabalstu;
   14) personas, kurām ir noteikta I vai II grupas invaliditāte;
   15) personas, kurām ir noteikta III grupas invaliditāte;
   16) personas, kuras sasniegušas likumā “Par valsts pensijām” vecuma pensijas piešķiršanai noteikto vecumu;
   17) personas, kuras saņem izdienas pensiju vai speciālo valsts pensiju;
   18) politiski represētās personas un nacionālās pretošanās kustības dalībnieki;
   19) tradicionālo reliģisko organizāciju mūki un mūķenes, kas dzīvo klosteros;
   20) personas, kuras ir cietušas no vardarbīgiem noziedzīgiem nodarījumiem, un cilvēktirdzniecības upuri, kuru statusu apliecina procesa virzītāja lēmuma kopija vai tiesībaizsardzības institūcijas izziņa. Ministru kabinets nosaka laikposmu, kurā minētās personas ir uzskatāmas par apdrošinātām personām;
   21) personas, kuras saņem atlīdzību par audžuģimenes pienākumu pildīšanu.

    1. tie mūki,tas ir nonsens-bet barikādnieki vēl joprojām neskaitās nacionālās pretošanās dalībnieki…..labā valsts,nu kumēdiņi

 26. Tatad valsti bus liela dala cilveku, kas nolemti labpratigai nomirshanai, pateicoties ieredniem. Tas ,ka varbut vinsh ir stradajis 20-30 gadus pirms tam, maksajis nodoklus, nodroshinot kada cita arsteshanu un tolaik budams vesels, vairs neskaitaas. Novelu visiem ,kas pienema sho likumu noklut zinama bridii sha cilveka vieta.

 27. kur lai nemu naudu.ja man ka daudzbernu matei nau darba staza un pensija nepienakas.no ka man nemt naudu.es jau tagad maksaju tadas naudas un mani tik aparste un jagaida menesiem rinda.

  1. Tev veel ir paveicies..ja esi daudzbeernu maate, tad beerni var paliidzeet..bet ko dariit 3.grupas vientuljai invaliidei, kurai beernu nav..kurai vispaar neviena nav, kas var paliidzeet?

 28. Vai jus nezinaiet, ka Latvija ir tikai divas diagnozes.”ko jus gribat, jums tacu ir liekais svars”, jus pipejat , pipmanus principa neagrstejam., vai visas analizes atbilst vecumam.ja atri jatiek pie specialista tik un ta jaiet pa naudu maksa soc. Nodokli vai ne.

 29. Lai vai kas nenotiktu, lai vai kādi likumi tiktu pieņemti. Nekad jau nebūs labi vai ne? Patīk taču nebeidzami sūdzēties, apsaukāties, nolikt visus. Cilvēki vaino valdību, ārsti slikti utt. Bet paši? Kā mēs paši veidojam visu? Par to esat aizdomājušies? Jo ikdienā paši viens otru māna, apkrāpj, ka tik vairāk nopelnīt, uzvārīties. Bet to jau neraksta lieliem rakstiem internetā. Bet lūk, valdību u.c.lietas. Tās var vainot visā. Tik neuzņemties pašiem ne par ko nekādu atbildību. Viss nav tikai balts vai melns. Beidziet taču būt tik naivi un cerēt uz brīnumiem. Domājiet, dariet, rīkojieties. Nevis tukši kuļat gaisu ar savām negācijām un žulti.
  Kas attiecas uz šo likumu. Atbalstu patiesībā. Jo tas ir dēļ tiem, kuriem nav oficiālu ienākumu, nemaksā sociālās iemakas. Tā vien gribas visu lai iedod tāpat. Es protams nesaku, ka mūsu nodokļu un likumu sistēma ir ideāla. Tai ir daudz trūkumu. Tāpat kā mums visiem. Tikai lieta tajā. Ka pat ja pēkšņi kādu nodokli samazinātu vai ko tamlīdzīgu. Nekur nedzirdēs, ka kāds teiks, redz cik forši. To labo neviens nepiemin. Bet tikai zin zākāties. Palasot un paklausoties varētu padomāt, ka nekā laba nav vispār. Nez kāpēc paši gribam izlikties labāki esam. Lai gan neesam. Vismaz lielākā daļa noteikti nē. Ne katrs spēj to atzīt.
  Kam jums visu šo negatīvo. Vairojiet pozitīvo.

  1. Tu nekvekšķi tu laikam pelno baigo piķi ka tik gudri raksti es netaisos saimai pelnīt priekš zagšanas jo vinai nav ko samaksat par dzemdībām izdomaja no tautas paņemt. says:

   Tak eji izgulies un tad raksti te te savus dumjos komentarus valdības radeniece radiem visiem ir labi tie tik visur bez rindas nemurgo!!!

  2. Acīmredzot sociāli apdrošināta Latvijā varēs būt tikai plānprātība, jo lai arī šobrīd esiet spēka gados un ar darbu nodrošināti, tas nenozīmē, ka pēc dažiem vai vairāk gadiem arī tādi būsiet. Un tad izrādīsies, ka visi šobrīd sociāli apdrošinātie plānprātiņi, kas te bravūrīgi bazūnē, ka viss ir OK, būs maksājuši par citiem slimajiem (reāli slimajiem un tiem slimajiem, kas strādā valdībā), bet pašiem kad pienāks tie laiki, kad vairs nevarēs tik viegli tikt līdzi straujajam dzīves tempam vai arī vienkārši gribēsies mierīgāku mūža otro pusi, būs vēl jāpiemaksā

  3. atbalsta tie, kam ta nav problema , bet sabiedriba sastav no dazadiem cilvekiem. Nav vairs padomju laiks, kad visi bijam kaut cik vienadi un kaut kadu darbu, kaut vai apkopejas, vareja dabut viegli.

  4. Šād gudri spriedelējumi parasti ir no personām, kas algas saņem no budžeta. Tie parasti bļauj pilnām mutēm, ka ir “baigie” nodokļu maksātāji.
   Uzskatu, ka personām, tātad ierēdņiem un citiem valsts sektorā strādājošajiem, t.sk.,skolotājiem, policistiem utt., algas lapiņā noteikti nevajadzētu norādīt bruto algu un nodokļu atvilkumus, tikai saņemto neto algu, jo a priori tie tāpat ir tikai mūsu nodokļi, ko viņi tērē. Pēc būtības visiem ir skaidrs, ka viņi nav un nevar būt nodokļu maksātāji.

   1. Pats tā pa laikam domāju, tomēr ne jau tikai grāvjus rokot var pelnīt. Pašaura tev tā domāšana. Cilvēkiem vajag pakalpojumus-gan kas bērnus māca, gan kārtību uztur. Ne jau tikai ražojot valsts attīstās, bet savā veidā tas ir pamats. Bet, ja uzņēmējam ir tādi uzskati, ka šīs kategorijas tikai tērē-pasarg , Dievs, no tāda uzņēmēja. tad jau savus strādniekus par masu uzskati vai kā? Gribētu redzēt tādu pasauli, kur nav to pārējo?! Kaut kāda nozombēta skrūvīšu pasaule būtu.

 30. Kārtējo reizi 3. grupas invalīdi tiek diskriminēti un radīta DROŠA sistēma šiem cilvēkiem nomirt, jo naudas viņiem nav, darbu nedabū un ir nolemti. Vai tādu sistēmu Čakša bija iedomājusies? Vai tas nav reāls genocīds? Kā šie cilvēki kārtos invaliditāti – būs jākrāj nauda šim maksājumam un vēl izmeklējumiem? Kur paliek tiesības uz dzīvību Latvijā?

 31. Tad kad cilvēki aiz trūkuma nespēs samaksāt par medicīnu ielaidīs slimības un neies pie ārsta,varēsiet vēl vērt valsts kasi vaļā apgādnieku zaudējumu pensijām,invaliditātes pabalstos utt. Nu paskatīsimies pie kā tas novedīs..!

  1. Cilveki ielaidis slimibas, jo loti daudz ir tadu, ipashi pirmspensijas cilveku, kas knapi var savilk galus kopa. Un tad valsts tiesham vares sakt finansiali rupeties nu jau ne par vienkarshi izarstejamiem, bet invalidiem, veza slimniekus ieskaitot. Musu valsti ir loti raksturigi atnemt iedzivotajiem naudu iztikai un audzet nabadzigo slani,tad tureet papildus ierednu amiju, kas atkal to naudu, stipri mazaaka devaa, pardala atpakal nabagiem. Pirms tadu likumu izstradaat ir rupigi japardoma vai nebus tads slanis, kas nevares samaksat. Piemeram, kam nav pensija, bet atrodas bernu apgadiba, kuriem ari vel ir mazi berni un sievas nestrada. Jo nedzivojam vairs PSRS! Gadijumu var but daudz un dazadi. Shis situacijas butu jaapzina un jaizstrada kadi papildus noteikumi. Un varbut vajadzetu ari kadus vecumu kriterijus izstradat, jo tas tiesham nav godigi, ja cilveks 20-30 gadus stradajis, visu maksajis (jauniba parsvara cilveki ir veselaki) ar ko nosedzi ari Chakshas kundzes dzemdibas par vina naudu labiekartota DDzemdibu nama, bet shodien diemzel dzivo trukuma. Piemeram, Niderlande ir veselibas apdroshinashana, kur, ja civekam nav iespejams pec visiem obligatajiem maksajumiem nosegt veselibas apdroshinashanu, maksa pati valsts!!

  2. Tak sen jau izdevigāk nomaksāt dzīvības apdrošināšanu,strādāt kā pašnodarbinātai personai,utt… Vinnēju min 300-400 eur mēnesī. Tad vismaz ğimeni varu uzturēt. Nodokļi,strādājot kā darbiniekam,ir drausmīgi. Un dzīvības apdrošināšana aptuveni 10 eur mēn ir ok,kompensacijas labas. Tie pa 50 eur rindā stāvēs,kamēr es ar naudu tieku uzreiz. Kur aitas tur cirpēji.

 32. Cien. Čakša, bet kā Jums ar Hipokrāta zvērestu??? Vai piemirsāt? Piem.:
  “Es (vārds, uzvārds), stādamies ārsta amatā, savai tautai un saviem skolotājiem svinīgi solu un ar parakstu apliecinu, ka visas iegūtās zināšanas un prasmi godprātīgi un pēc labākās sirdsapziņas veltīšu tautas veselības aprūpei, cilvēku sāpju un ciešanu mazināšanai. Manu slimnieku veselības saglabāšana un atjaunošana būs manas rīcības augstākais likums.

  Solos ar vislielāko rūpību un bez izvairīšanās jebkurā laikā ikvienam cilvēkam sniegt palīdzību neatkarīgi no viņa reliģijas, tautības, rases, politiskās pārliecības vai sociālā stāvokļa, kā arī, stingri ievērojot ētikas principus, glabāt ārsta noslēpumu. Pret katra cilvēka dzīvību izturēšos ar bijību. Pat tad, ja man draudēs briesmas, es pielietošu savu ārsta mākslu, nenonākot pretrunā ar cilvēcības likumiem.

  Solos nemitīgi pilnveidot savas zināšanas un prasmi, sekmēt medicīnas izaugsmi, cienīt savus kolēģus un lūgt viņiem palīdzību, kā arī palīdzēt viņiem ar padomu, ja tas nepieciešams slimniekam.

  Apzinos un uzņemos atbildību, kura man uzticēta ne tikai valsts un likuma, bet visas sabiedrības un nākamo paaudžu priekšā.”

 33. Man ir 3.grupa. Pensija 106 eiro. Strādāt nevar jo grūti atrast darbu, kurš būtu pielāgots, jo nevaru 8 stundas dienā piepūlēties. Uz pusslodzi reti kurš tagad ņem. Puse man aiziet maksājumos. Par pārējo jāizdzīvo. Varbūt no minimālās algas varētu atlicināt tos 5eur mēnesī, bet es nevaru. Mans budžets veselībai ir 0.5 eiro mēnesī.

  1. **Valsts apdrošinātās iedzīvotāju grupas:

   1)bērni vecumā līdz 18 gadiem;
   2) bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai;
   3) personas, kuras mācās vispārējās izglītības iestādēs, profesionālās pamatizglītības vai profesionālās vidējās izglītības iestādēs, piedalās Eiropas brīvprātīgā darba, interešu izglītības vai jauniešu mobilitātes programmās vai ir pilna laika studējošie;
   4) bezdarbnieki, kuri ir reģistrējušies Nodarbinātības valsts aģentūrā;
   5) orgānu donori;
   6) Černobiļas atomelektrostacijas avārijas rezultātā cietušās personas, kā arī tās seku likvidācijā cietušās personas;
   7) personas, kuras saņem atlīdzību par adoptējamā bērna aprūpi pirmsadopcijas periodā;
   8) personas, kuras saņem bērna invalīda kopšanas pabalstu vai piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu invalīdu;
   9) viens no vecākiem, kuri audzina bērnu vecumā līdz septiņiem gadiem vai vismaz trīs bērnus vecumā līdz 15 gadiem;
   10) personas, kuras saņem pakalpojumus ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās, kas ir reģistrētas sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā;
   11) personas, kuras izstājušās no sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā reģistrētām ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijām, lai saņemtu sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus dzīvesvietā;
   12) pilngadīgas personas, kuras saņem sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā reģistrētas grupu mājas pakalpojumus;
   13) personas, kuras saņem bērna kopšanas pabalstu vai vecāku pabalstu;
   14) personas, kurām ir noteikta I vai II grupas invaliditāte;
   15) personas, kurām ir noteikta III grupas invaliditāte;
   16) personas, kuras sasniegušas likumā “Par valsts pensijām” vecuma pensijas piešķiršanai noteikto vecumu;
   17) personas, kuras saņem izdienas pensiju vai speciālo valsts pensiju;
   18) politiski represētās personas un nacionālās pretošanās kustības dalībnieki;
   19) tradicionālo reliģisko organizāciju mūki un mūķenes, kas dzīvo klosteros;
   20) personas, kuras ir cietušas no vardarbīgiem noziedzīgiem nodarījumiem, un cilvēktirdzniecības upuri, kuru statusu apliecina procesa virzītāja lēmuma kopija vai tiesībaizsardzības institūcijas izziņa. Ministru kabinets nosaka laikposmu, kurā minētās personas ir uzskatāmas par apdrošinātām personām;
   21) personas, kuras saņem atlīdzību par audžuģimenes pienākumu pildīšanu.

 34. Vispirms vajadzēja saslēgt tās visas sistēmas, kas varēs aprēķināt vai tas ir lietderīgi. Pienāks 2019.gads, tad konstatēs, ka kaut kas atkal garām, kā parasti! Jau tagad maksāju labus nodokļus, bet, ja vajag ārstēties, tad atkal maksāju, jo ne visu spēju nopirkt ar apdrošināšanu. Tagad obligātās iemaksas, apdrošināšana un vēl neesi drošs, ka grūtā brīdī būs palīdzība. Daudzi ielaidīs slimības, būs arī sāpīgi zaudējumi, būs valstij mazāk darba spēka, vairāk kompensāciju apgādnieka zaudētājiem, utml., un tad atkal konstatēs, ka šo melno caurumu nevar piebērt, bet tramvajs būs jau aizgājis.Kā parasti!

 35. Tiem, kas nemāk rēķināt:
  430*12=5160€
  5160*1%=51,60€

  Informācija jau agrāk tika sabiedrībai teikta. Tagad tikai stājas spēkā. Tomēr es saku, ka tas ir absurds! Nevar atrast naudu, lai tautai uzturētu veselību, lai pakalpojumi ir pieejami arī tiem cikvēkiem, kam šobrīd nav darba un arī bezdarbnieku statuss ilgstošs. Tas patiesi ir diskriminējoši! Prēmijas un piemaksas valdībai vienmēr atrodas, tikai sabiedrībai nekad!!!

 36. Jautājums tāds pats kā Jānim – shēmā pie raksta nav nekas par mikrouzņēmumu darbiniekiem. No mikronodokļa lielākā daļa iet sociālajām iemaksām, plus vēl šo nodokli pacela no 9% uz 15% lai sociālajām ietu vēl vairāk . Vai tiešām šiem darbiniekiem būs vēl jāveic papildu iemaksas veselībai?

 37. Veselie maksā par slimajiem, bet kad gadiem ejot, tie no aktīvās darba dzīves pamazām attālinās un paši sāk slimot, tad izrādās, tiem no agrāk pašu veiktajām soc. iemaksām pienākas sūds uz kociņa

  1. Taisnīgi būtu tā, ka Veselības ministrija izstrādātu formulu, cik katram iedzīvotājam no viņa VISA MŪŽA GARUMĀ veiktajām soc. iemaksām pienākas veselībai pašam, bet cik lielu % tas iemaksā solidaritātei priekš tiem, kuri ir vairāk slimīgi. Bet tā, kā tas ir ieplānots tagad, vien nozīmē to, ka jūsu agrāk veiktās soc. iemaksas ir akli iemestas kopējā katlā un jau sen kaķiem zem astes nonākušas.

   Mūsdienās medicīnisko palīdzību drīzāk varētu saukt par medicīnisko biznesu, bet ātro palīdzību par ātro biznesu, jo palīdzība tā ir vien tad, kad uz to netaisa biznesu.

 38. Agrāk, lai Lauksaimniecības ministrs atkāptos no amata, viņam laucinieki ar traktoru aizveda nokautu govju galvas. Interesanti, kādas galvas uz Rīgu būtu jāaizved Čakses k-dzei, lai viņa apzinātos savu prāta vājumu un atkāptos?

 39. Lūdzu Tiesībsargu apturēt Veselības ministrijas ieplānotās izmaiņas veselības apdrošināšanā, kurās tiek paredzēts ieviest obligātu papildus nodokli (citādi to nevar nosaukt) līdz 51,60 eiro apmērā pilnvērtīgai veselības aprūpei tām personām, kuru ikmēneša ienākumi nesasniedz minimālo mēnešalgu. Tās ir ne tikai personas, kas strādā algotu darbu uz pusslodzi, bet tās arī ir personas, kas ir pašnodarbināti vai nodarbojas ar cita veida saimniecisko darbību, bet uz Latvijas reģiona bēdīgā ekonomiskā fona nespēj radīt tādu apgrozījumu, kas tiem nodrošinātu atalgojumu pat minimālās mēnešalgas apmērā. Tās ir arī personas, kas maksā mikrouzņēmuma vienoto nodokli un kurām jau bez tā ar šo gadu ir paaugstināti nodokļi, un no valsts nepienākas ne nodokļu atmaksa par med. izdevumiem, ne arī jelkādas citas pārmaksāto nod. atmaksas.

  Vēlos pievērst Tiesībsarga uzmanību tam apstāklim, ka tādā veidā, kā plānots ieviest šīs izmaiņas, vien nozīmētu tādu kā trešā tēvadēla principa ieviešanu – proti, vispirms tērējam jauno un veselo, strādājošo cilvēku soc. iemaksas, pēc tam katrs savējās. Un reāls piemērs no dzīves: vīrietis, kurš jaunībā tikpat kā neslimoja, pie ārstiem gāja labi ja reizi trijos gados, un arī tad nekādi nopietni veselības papildus izmeklējumi nav bijuši nepieciešami, sava mūža otrajā pusē pēc 50-it saskaras ar savam vecumam raksturīgajiem veselības riskiem, kas ik gadu prasa veikt arī pa kādam regulāram papildus izmeklējumam (piem., sirds kardiogrammu, kādu sonogrāfijas izmeklējumu u.tml.). Jauns būdams, maksājis nodokļus tādā apmērā, kā likums to tolaik pieprasījis. Vārdu sakot, uz viņa veselības rēķina tolaik valsts ārstējusi slimos. Bet tagad pēc plānotajām izmaiņām izrādīsies, ka viņam pašam mūža otrajā pusē, kad dzīves ritms atbilstoši vecumam prasās gausāks un gribās vairāk pievērsties mājas dzīvei, var nākties vēl piemaksāt. Un tas nav taisnīgi.

  Arī tās personas, kuras šobrīd ir nodarbinātas pilnā apmērā, slimo maz, un kuru ienākumi ir minimālās mēnešalgas apmērā vai vairāk, pēc jaunās kārtības ieviešanas nevar būt drošas – gadiem ejot, viņu veselībai un stresa noturīgumam pasliktinoties, kas nenoliedzami noved arī pie riskiem vairs nebūt tik pieprasītiem darba tirgū, to soc. iemaksas tieši pilnvērtīgas med. aprūpes ziņā var nesasniegt viņus pašus. Var izrādīties, ka arī tie šobrīd veselie cilvēki būs maksājuši par slimajiem, bet pašiem, kad pienāks tāds vecums, nāksies vēl piemaksāt. Un arī tas nav taisnīgi.

  Pēc šajā rakstā paustās informācijas var secināt, ka tādu cilvēku, kam neatkarīgi no to ienākumiem nāktos piemaksāt par pilnvērtīgu veselības aprūpi, Latvijā varētu būt līdz pat 300 tūkst.. Ja Latvijas valsts visus šos līdz pat 300 tūkst. cilvēku tur aizdomās par nelikumīgu ienākumu gūšanu, ko pati valsts par katru no personām nepierāda, bet ar šīm aizdomām tiecas cīnīties, pa visādiem aplinkus ceļiem uzliekot papildus nodevas, tad, lieki teikt, uz šāda valsts radītu fobiju fona maz kas var uzlaboties tās labklājībā.

 40. Kas tie par cipariem?
  1% un … tad jau iznak vidēja menesalga ir 5 tūkstoši ar “asti”/
  Tas par trim mēnesiem domāts , vai katru menesi.

 41. Parezi darits. Pats stradaju, maksaju nodoklus un jutos pelnijis sanemt no valsts kadus pakalpojumus. Nelabi paliek, kad apkaart redzu daudz dikdienu, kas nemaksaa nodoklus un uzskata, ka valstij ir pienaakums par viniem rupeeties. Bet par kadu naudu tas tiek nodrosinaats? Par manu un citu nodoklu maksataju iemaksam. Lasot komentarus, atkal paarliecinos, ka Latvijaa ir augsta tolerance pret nodoklu nemaksaataajiem…

  1. Vēl jau nevar zināt, cik godīgs ir tavs darbs. Ceram, reiz to pazaudēsi, un tad izbaudīsi visus tos “priekus”, kas skar godīga darba meklētājus

 42. Ticības nav nekādas,maksā vai nemaksā uz izmeklējumu tāpat kā gaidijām tā gaidīsim.Es ja esmu iestājusies slimnīcā gribu lai mani izmeklē stājoties slimnīcā nevis gulēt kā viesnīcā un gaidīt speciālistu.Mani nosūta uz izmeklējumiem,tad pakalpojumu gribētu saņemt nedēļas laikā nevis pēc mēneša kad kājas jau aukstas.

 43. Šai valstij vairāk kauna nav! Ja mēs parēķinātu cik mēs nodokļus nomaksājam, tad sanāk, ka mēs maksājam nodokļus par nodokļiem un beigās saņemam tikai dažus procentus no savas nopelnītās naudas.

 44. Viņi valdībā dzīvo uz citu rēķina. Attiecīgi arī viņu lēmumi ir tādi, lai uz citu rēķina dzīvotu vēl labāk

 45. :D:D:D gaidi gan. Āha, kautkā nejūtu to atdevi no valsts puses. Šito neapmaksājam, šito 50 % apmērā un tt., nad naf.. man vispār ko maksāt tajā katlā. Ķer muļķus citur…

 46. Kāpēc nodokļu maksātājiem būtu jāuzstur personas, kuras saņem algas un citus ienākumus aploksē? Nav īpaši godīgi, ne? Līdzīga kārtībā ir gan Lietuvā, gan Igaunijā, liekas tur viss ir kārtībā

 47. Par šādu jauninājumu brēc tikai tie, kuri līdz šim ir dzīvojuši uz to rēķinu, kuri godprātīgi ir strādājuši un maksājuši nodokļus – aplokšņu algas saņēmēji un visi pašnodarbinātie, kas iemācījušies pat manikīru un kurpes norakstīt, lai tik par daudz nevajag maksāt nodokļos.

 48. …un kur tad lai valsts ņem naudu,drīz jau izdomās to,ka tu vēl elpo un staigā pa zemes virsu , par to arī būs jāmaksā….

 49. Tas ir taisnīgi. No kurienes tad radīsies nauda medicīnai, ja neviens nemaksās nodokļus!!! Un nav ko taisīt medijiem PR uz nodokļu nemaksātāju rēķina. Ja nemaksā, tad, protams, nepienākas nekāda medicīna. Valsts jau tā pārāk iet pretī, nav ko pukstēt.
  Es esmu pensijā un pensionāru ir daudz, tos apdrosina valsts. Bet arī pensiju ir ar darba gadiem jānopelna.

Pievienot komentāru