Ārstēšana, Veselības politika

No 1. jūnija būs jāšķiras no 56 eiro, ja “ātros” izsauks nepamatoti

Foto - LETA/Artūrs Ķipsts

Lai atslogotu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigādes no birokrātijas, sākot no 14. maija mediķi vairs neizrakstīs rēķinu pie pacienta mājās par nepamatotu izsaukumu, bet tas tiks darīts centralizēti. NMPD šim nolūkam būs speciāls darbinieks, kas izrakstīs rēķinu un to nosūtīs pa pastu. Savukārt no 1. jūnija paaugstināsies samaksa par izsaukumiem, kuri nebūs neatliekami. Patlaban NMPD ir noteicis, ka par šādiem izsaukumiem jāmaksā 40,14 eiro, bet no jūnija šī maksa tiks paaugstināta un būs 56 eiro.

Nereti brigādes mediķis tajā brīdī, kad viņam patiešām būtu jāizraksta rēķins, to neizdara, jo tā ir pietiekami nepatīkama darbība, saka NMPD vadītāja Liene Cipule. Vadītāja stāsta, ka ne viens vien ātro palīdzību sauc bez īpašas vajadzības, turklāt daudz reižu. To varot redzēt elektroniskajā sistēmā, tāpēc dienesta vadība ir nolēmusi šos cilvēkus nedaudz ierobežot, kas nenākšot par sliktu arī audzināšanas nolūkā.

Jau tagad pirms izsaukuma, ko pieņem dispečerdienests un, kurš, iespējams, nav neatliekams, pacients tiek brīdināts, ka, visticamāk, būs jāmaksā. Taču lēmums par samaksu tiekot pieņemts, redzot izsaukuma rezultātu (vai pacients ir palicis mājās vai aizvests uz slimnīcu) un iepazīstoties ar brigādes mediķu secinājumu, vai tas ir bijis maksas izsaukums.

L.Cipule neslēpa, ka mediķiem pret to, kas ir sekundārs jeb dzīvību neapdraudošs izsaukums, esot atšķirīga attieksme, taču, kā sacīja vadītāja, kaut gan tas ir subjektīvu faktoru kopums, tomēr “vienmēr cenšamies rīkoties konsekventi un vienoti”. Viņa norādīja, ka dienestam nav pārāk laba sadarbība ar ģimenes ārstiem, jo viņi nevēlas iesaistīties un palīdzēt pacientiem, kas regulāri sauc neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi. “Rēķins būs tas, kas varētu atturēt šos cilvēkus turpināt ierasto rīcības modeli. Taču tas nenozīmē, ka mēs neturpināsim braukt pie pastāvīgajiem izsaucējiem. Viena no tām daudzajām izsaukumu reizēm var būt īstā reize, kad izsaukums patiešām ir pamatots,” sacīja Cipule.

Savukārt NMPD Rīgas reģionālā centra reanimatologs anesteziologs Viktors Gorovenko uzsvēra: “Balstoties uz iepriekšējo pieredzi, ir ārkārtīgi grūti saprast, vai izsaukums ir vai nav dzīvībai bīstams. Var izrādīties, ka niecīga sūdzība noved pie smagām veselības problēmās, vai otrādi – pamatīga sūdzība, izrādās, nav nekas ārkārtējs. Vairākas paaudzes ir izrādījušas vēlmi klasificēt izsaukumus, taču tas nav iespējams.

Vienīgi tad, ja neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde, aizbraucot pie pacienta, redz, jūt , zina vai paredz, ka cilvēka dzīvība nav apdraudēta, tad iesaka viņam vērsties pie sava ģimenes ārsta un liek samaksāt par izsaukumu.”

Arī Cipule uzskata, ka rēķinu var piestādīt tikai, izbraucot un konstatējot, kāds ir cilvēka veselības stāvoklis, nevis pieņemt lēmumu,sak, šitā ir mums labi zināmā tante, mēs pie viņas varam nebraukt.

NMPD informēja, ka viens ātrās palīdzības izsaukums izmaksā aptuveni 100 eiro. Ja ģimenes ārsta vizīte pie pacienta mājās maksā aptuveni 20 eiro Rīgā un tās apkārtnē un ap 10 – 15 eiro reģionos, tad, kā uzskata NMPD vadība, lētāk ir vienoties ar ģimenes ārstu un pat aizbraukt pie viņa uz praksi ar taksometru, nevis uzreiz saukt ātro palīdzību.

NMPD ir noteicis, ka neatliekamas situācija ir tad, kad iestājas bezsamaņa, apstājas elpošana vai rodas pēkšņi elpošanas traucējumi, ir smagas traumas vai spēcīga asiņošana, rodas pēkšņas sāpes aiz krūšu kaula, kas var liecināt par sirds infarktu, ir vienas puses pēkšņs vājums, kas var liecināt par insultu… ”

NMPD brigāžu vadītāji norādīja, ka “ātrajiem” darba būtu par 40 procentiem mazāk, ja visi būtu tikai neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukumi, nevis izsaukumi tāpēc, ka ģimenes ārsts ir bijis nepieejams vai slimnieks ar viņu nav sazinājies. Esot pacienti ar hroniskām kaitēm, kuri ātro palīdzību saucot katru otro dienu. Tas nozīmējot, ka ģimenes ārsts viņiem nav noregulējis pamata terapiju.

Diemžēl Nacionālā veselības dienesta līgumā ar ģimenes ārstiem no darba kvalitātes kritēriju saraksta ir izņemts punkts par ātrās palīdzības izsaukumiem. Ja viens un tas pats pacients nezin cik reizes sauc NMPD brigādi, bet ģimenes ārsts neliekas par to ne zinis, tad viņam par to netiek samazināts ne santīms. Sākotnēji bija paredzēts šo kritēriju iekļaut, taču ģimenes ārsti panāca savu.

Cipule uzskata, ka pacienti varētu daudz vairāk izmantot ārstniecības iestāžu dežūrārstu pakalpojumus. “Daudzi nezina, kurā vietā tas dežūrārsts ir pieejams. Daudz vienkāršāk ir zvanīt mums,” secina NMPD vadītāja.

101 Komentāri

  1. Ja uzskatāt ka mediķis savas paviršības vai kļūdas pēc Jums nodarījis kaitējumu tad Jums ir visas tiesības griezties, kas izvērtēs notikušo, Veselības inspekcijā.

   1. Veselības inspekcija neiedziļinās lietas būtībā ,tikai atrakstās , ka pacienta labā darīts viss iespējamais – sapuvusi sistēma, KAUNS !

 1. Tā tante, kas nobīsies no iespējas, ka būs jāmaksā, tā vienkārši atmetīs pedāļus. Bet tas jau nevienu nesatrauks, valstij ietaupīsies turpmāk izmaksājamā pensija, ātrā palīdzība netiks traucēta, bet tanti tagad savāks pavisam cits kantoris.

  1. Tu tiesham esi kuku.
   Nav tadas atras palidzibas. Ir neatliekama mediciniska palidziba. Steidz glabt tos Kam draud cilveka dziviba. Nevis garlaiciba.

 2. tagad visi tuulzemes iedziivotaaji buus pashi sev aarsti, ja varees izveerteet – pamatoti/ nepamatoti ???? tak likvideejiet vienreiz to eb nuto zemi, ekonomika nedarbojas pie 1,5 miljonu iedziivotaaju skaita, ja paarvaldes aparaats sastaada 1/3 no taa

  1. Juri, spriežot pēc Jūsu komentāra, Jums daudz piemērotāka profesija būtu …SĒTNIEKS!
   Jūs TRULUMS lien pa visiem Jūsu caurumiem ārā…

   1. Cik aptaurētam jābūt, lai saistītu trulumu ar sētnieku. Ir cilvēki, kas to dara kā papildus darbu vai arī pensionāri lieliski strādā pat vēl 80!gadu vecumā palīdzot mazbērniem atšķirībā no dažādiem dīvānā _irdējiem. Kad pats būsi sētnieks, tad varbūt saprašana uzlabosies.

  2. Juri!.Tur jau tā problēma, ka neatliekamā palīdzība brauca un brauks dzērājus pa parkiem modināt un par to nesaņems ne centu. Pavērojiet soliņus pie Centrāltirgus un cik bieži tur neatliekamā palīdzība piedzērušos bomžus stutē. Bet ja to izsauks vientuļš pensionārs , kuram tiešām ir slikti un tad ja viņš zaudēs samaņu, tad neviens neko neizsauks, bet ja nezaudē, tad no viņa mēģinās piedzīt 56 eiro. Ja nevarēs tad piedziņu nodos tiesu izpildītājam un tad jau būs simti eiro.
   Nedrīkst ļaut nevienam ierēdnim vai “amatniekam” ļaut izlemt lietderību, arī Valsts kontrolei nē un vēl jo vairāk NMPD vadītājai Cipulei, jo tad iznāk kā gadījumā ar sievieti, kuru aizveda uz Infekcijas slimnīcu, tā vietā, lai nogādātu pie ķirurga.

   1. Nevajag muldēt! //Ārie// sniedz un sniegs un palīdzību tantēm kam ir kļuvis slikti tirgū , uz ielas , baznīcā utt, vienalga kur, izvērtēs situāciju..BET- tas ir jāsaprot ,kam ir domāta neatliekamā palīdzība! PSRS laikā bija leiputrija,viss bija// par velti//,tā arī ir pieraduši dzīvot,!Sevišķi to nesaprot tie ,kuri nesaprot latviešu valodu ,diemžēl..

  3. Pilnīgi piekrītu! Tas kas notiek šobrīd ir vienkārşi šausmas!Tāda sajūta ,ka cilvēki ir pilnīgi neizglītoti,pie katras mazākās skrambas,pie 37 grādu temperatūras ,pie pāris reizēm vemšanas un t.t.t skrien uz slimnīcu vai sauc NMPD.kā tad agrāk mēs augăm ,pat nezinājām kā slimnīcā izskatās,jo vecāki zināja ko darīt ,kad bērns slims vai satraumējies!Un vēl gribu piebilst ,kamēr nebūs diennakts aptieku pilsētās arī nekas nemainīsies,jo mājās neturam nekādus medikamentus!Un tad, ja kas iesāpas fiksi uz slimnīcu pēc palīdzības,jo zāļu ta nav mājās!Tauta mīļā sāciet domăt ar galvu,tad nebūs jāpārmaksā ne par NMPD ne par slimnīcu maksas pakalpojumi!Ejat pie saviem ğimenes ārstiem vai pediatriem ,lai viņi par jums rūpējas un ārstē,nevis uzraksta mazu špargalku ,kas ir nosūtījums uz slimnīcu,kur pat diagnoze nav uzstādīta!Par ko viņi algu saņem ,tad ir jautājums?Slimnīcām ieteiktu arī maksu ņemt par pediatra apskati 20 eiro,tad vecāki sāks domāt par to vai skriet pie pirmās problēmas uz slimnīcu vai tomēr labāk meklēt savu ğimenes ārstu!Redzēsiet daudz kas mainīsies ,kad paši sāksiet par savu veselību laicīgi domāt!Esat vaseli!

 3. Man 2-3 reizes gadā uzāk tādas hipetonijas krīzes (līdz vemšanai), kad šķiet, ka galva tūlīt pārplīsīs. Pēdējo reizi, kad saucu ātros, mani nobr’\idināja, ka par viltus izsaukumu būs jāmaksā, un man sāka birt asaras, ka mani uzskata par kaut kādu simulanti. Es pat nespēju parunāt un biju pavisam apjukusi. labi ka kaimiņiene- krievu tautības, ar dažiem skarbiem vārdiem tomēr panāca, ka ātri atbrauc un patiešām palīdz pārvarēt šo krīzi. Bet kopš tās reizes manb pat ir bail zvanīt ātrajiem. Un runa jau nav tikai par naudu, bet par attieksmi pret tevi kā nevērtīgu sabiedrības locekli. Tātad- vecie baidīsies saukt ātros, jo tikai dakteris izvērtē, via izsaukums bijis pamatots vai nē. Un visiem pie kājas, kā jūtos es.

  1. Tieši mans variants!baidos saukt!Vienreiz palika slikti uz ielas, znots aizveda uz slimnīcu, lai NMP nav jātraucē.Grūti man izšķirt, kad ir krīze, kad ir kas nopietnāks, jo ilgus gadus ir sirds veselības problēmas.

 4. vai piculiene ar galvu draudzējas? kā tad šī izvērtēs, kurš izsaukums ir pamatots, kurš ne? un diez vai nu daudzi tos rēķinus vispār spēs apmaksāt. kārtējais nMPD darbu nepārzinoša cilvēka absurdais lēmums. Labāk būtu padomājusi par NMPD mediķu algām, kuras pati ir apcirpusi, tai pat laikā bļaudam par milzīgajiem algu kāpumiem. nav jau vairs sakarīgu mediķu, kuri vispār uz izsaukumiem brauc. tagad mēģina izlāpīties ar studentiem un pusapmācītiem feldšeriem, kurus gudri dēvē par ārstu palīgiem. tāpēc jau nav laika kārtīgi izklausīt un izmeklēt cilvēkus, jo pa galvu, pa kaklu jāskrien no izsaukuma uz izsaukumu, tā ka nav laika pat pačurāt. izskatās, ka ši tantei dots norādījums sagraut NMPD pilnīgi un galīgi. esiet gatavi sagaidīt nākošās stulb;ibas.

 5. Lētāk nomirt un ātros nesaukt. Kā varu zināt kas vainas ja neesmu mediķis?
  Un pēc tam pacienti vainīgi, novēlojuši pie ārstiem iet.

   1. Bēres izmaksās vienu reizi bet ātros var nākties saukt vairākkārtīgi un ja tie tiks atzīti par nepamatotiem tad varat sarēķināt cik kopā sanāks tā kā nevajag likt muļķīgus komentārus nopietniem jautājumiem.

 6. Priekš kam es maksāju nodokļus, ja brīdī, kad esmu saslimusi un tuvinieki neatšķir, vai tas ir insults, infarkts, vai kas cits varbūt dzīvībai bīstams, nedrīkst izsaukt ātro palīdzību aiz bailēm, ka būs jāmaksā puse pensijas. Jau tagad pie veciem cilvēkiem (Piem. 92 gadi) palīdzība nebrauc. Iznāk, ka mums Latvijā visiem pašiem ir jābūt ārstiem, lai noteiktu diagnozi sev un tuviniekiem.Lūdzu paskaidrojiet Cipules kundze, kurš ģimenes ārsts ir pieejams visu diennakti ( Valmierā un apkārtnē) Noteikti pieteikšos.Kādēļ Jūs Cipules kundze nevarētu ierosināt aizvest uz mežiem un pamest visus Latvijas hroniski slimos cilvēkus! Neatliekamajai palīdzībai būs tik daudz brīva laika un tik daudz naudas, iestāsies pārlaimība, mašīnas nebojāsies, algas pieaugs. Fantastiski! Valdība būs sajūsmā par ierosinājumu. Jo pensijas arī nebūs jāmaksā, varēs atkal sev algas pielikt. Tik daudz līdzekļi ietaupīti. Jums noteikti izmaksās milzu prēmiju par tik labu ierosinājumu.Bet pats galvenais, ka jums nevienam nevajadzēs skatīties uz nelaimīgajiem, slimiem, veciem, ar smaciņu cilvēkiem, lai izrakstītu rēķinu par it kā nepamatoti izsauktu palīdzību.

 7. Kārtējais murgs, pati kā mediķis zinu pacientus, kam ir garīgi traucējumi, gan no pamatsaslimšanas vai ieguti, viņi tiešam sauc ne pa jokam, ğimenes ārstu neklausa vispār. Kā ğimenes ārsts, lai tiek galā, ja sūta pie psihiatra, viņš vienkârši neiet utt. Pati esmu bijusi pacienta lomā, kad saucu NPM, dispečers ar atbildēm ir vienkārši katastrofa!!!! NMP dienestam ir arī jāstrāda ar kolektīvu un jāveic izmaiņas, jo ja atbrauc ārsta palīgs kurš vēl jāmāca, jo vins ir ar paceltu degunu…… nepareizi izvertē situāciju utt. tagad no skolas nak āra ļoti švaki mediķi. Žēl ka tagad reti kurš mediķis ieklausas cilvēkā un nav augstprātīgs, ir ieinteresēts medicīna……. Skumji atkal būs satikt vecākā gada gajuma cilvēkus, kas būs cietušies un ielaiduši savu saslimšanu!

 8. Nu gan tas ir ārprāts,cilvēki vienkārši baidīsies saukt ātros,bet ko viņiem darīt vēlās vakara stundās,naktī,ja paliek slikti? Ģimenes ārsts tad nav pieejams,aprūpes slimnīca arī nē= ko darīt? Nu jau gan esam tālu aizgājuši brīvajā Latvijā!!!!

   1. Holter – nespļauj dievam acīs! Ļoooti silti novēlu tev, idiotam, kādas smagas pēkšņas sāpju lēkmes (kaut vai apendicīta) vai traumas gadījumā būt VIENAM – tad vienkārši NAV neviena cita, kas izsauktu to palīdzību, ka te4v paliek sliktāk, jo jāgaida taču, kad samaņa sāk zust! kad es pēdējo reizi biju uz operācijas galda, es arī VARĒJU VĒL PAIET un mana laime (bet varbūt – nelaime…?), ka nebiju mājās, jo tad ātros nesauktu, cerot, ka nelabums “pāries” – ātros izsauca citi cilvēki. Rezultātā jau aptuveni stundas laikā pēc atvešanas jau tiku vesta uz operācijas zāli! Un ko tu, lielais gudriķis, ieteiksi darīt invalīdam, vecam cilvēkam, kam ir vairākas un smagas diagnozes un viņš mājās ir VIENS?! Arī saukt taksi, ja ienākumi ir pat zem minimālās algas vai grupas pensija 65 eiro?! Tikai debīls idiņš rakstīs šādus komentus!

 9. tagad jau ir absurds, jo tā vairs nav ātrā palīdzība, bet fašistiskā, Cilvēks uz ielas guļ un viņam vajadzīga steidzama palīdzība, bet viņi , kamēr nesarakstīs papīrus nemaz nedomā palīdzēt,

  1. Es esmu redzējusi tikai dažas cilvēkus, kas guļ uz ielas, kam tiešām ir vajadzīga nmp, visi pārējie alkohola/narkotiska apreibumā! Pirms saukt nmp – pamodiniet, paprasiet vai ir vajadzīga med.palidzība,ja pa purnu nedābūsiet no tā “cietušā”!

 10. Tādas “ātrās palīdzības” Latvijā sen vairs nav, tagad ir neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests – uzsvars uz vārdu NEATLIEKAMS. Tas nozīmē, ka šeit palīdzība būtu jāmeklē tādos gadījumos kā smaga trauma, bezsamaņa, elpošanas traucējumi. Paaugstināts asinsspiediens un temp. ir jāārstē pie ģimenes ārsta.

  Surikāte – ja jau jūs zinat, ka jums regulāri ir hipertensīvās krīzes, tad kāpēc jums mājās nav medikamenti šādām situācijām (Lusopress vai Chlophazoline)? Kādēļ ir speciāli jums ir jāsauc brigāde 3 cilvēku sastāvā ar specializētu transportlīdzekli tikai lai jums izmērītu spiedienu un iedotu tabletīti? Šādās situācijās vispār būtu jāizrakata rēķins par nepamatotu izsaukumu.

 11. Brālim bija 48 gadi,nomira no infarkta,jo baidījās saukt ātros,lai neuzliktu sodu,izsauca 3.!!!dienā.Kad šie atbrauca tad nebija kārtīgi sagatavojušies un nepaspēja cilvēku glābt!Domāju,ka tas nav normāli,ka biedē slimniekus,jo kā var zināt,cik nopietna kaite ir piemeklējusi,jo daudzām saslimšanām ir līdzīgi simptomi!

  1. Un trīs dienu laikā nevarēja pie ģimenes ārsta griezties? Pa to laiku varēja kaut no Apes līdz Gaiļezeram atnākt! Stulbie čīkstuļi, kuri nemāk paracetamolu pie temperatūras iedzert!

 12. Lai atslogotu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigādes no birokrātijas, sākot no 14. maija mediķi vairs neizrakstīs rēķinu pie pacienta mājās par nepamatotu(???) izsaukumu, bet tas tiks darīts centralizēti.
  ——————————————–
  Kura uz augšu pasista kantora MIRLA iedomājas, ka kāds “ātros” sauc …nepamatoti?
  Pilna Uzņemšanas nodaļa ar cilvēkiem, kuri PAŠI atvilkušies pat ar lūzumiem …
  Krievu laikos LV bija 2 x VAIRĀK iedzīvotāju un bija 100 x MAZĀK idiotu(!!!) kūrēja “ātrās medicīniskās palīdzības” darbu… Neviena “ātrā” NEBRAUCA tukša ABOS virzienos… Dodoties uz izsaukumu, pa ceļam paņēma līdzi aizvest mājās, piemēram, māti, kura ar ātrajiem bija atbraukusi līdzi uz slimnīcu savam bērnam un tml.
  Tagad jau 28 gadus ir kaut kādi …IDIOTU regulējošie laiki! No miskastēm izlien MAITAS, kas nav bijuši 1991.gada barikādēm, lai aizstāvētu 4.maija neatkarīgo LV, bet vēl saņem TAUTAS maksāto algu …

  1. Šī ir brīnišķīga doma. 😀 piemēram, nozāģē cilvēks sev pirkstu, zvana ātrajiem, tur saka – “uzgaidiet, mums te viena kundzīte pēc apendicīta, tūlīt pateiksim, lai sakrāmē mantiņas, pagaidīsim, aizvedīsim pa ceļam atpakaļ uz lauku sādžu un tad gan uzreiz pie jums!” Kolosāla ideja!!! Bet, ja nopietni – ja gribi atpakaļ PSRS, laimes zeme ir tepat kaimiņos pa labi.

 13. Mums visiem ir piespriests nāves sods! Man patīk tie raksti,ja ir sāpes krūtis jāsauc ātrā palīdzība,laicigi jagriežas pie ārsta.Un tagad ludzu-pie ārsta neirologa pēc pusgada,pie lora 2 mēneši…Tu ej pie ārsta pa maksu,tev jātaisa rengens pa pilnu maksu,jo tevi valsts soda par to,ka tu esi gājis pie maksas ārsta un par to tev visa tālākā arstēšanās arī pa maksu..Mati ceļas no bezkaunības stāvus!

 14. jā,nupat šī valsts ir acīmredzami nolādēta,tā vairs nav valsts ,bet kaut kāda miršanas lāgera administrācija,tikai par neko grib saņemt lielu algu un skaisti dzīvot uz citu rēķina,salīdzinot ar šodienas notikumiem medicīnā PSRS laika ārsti un cilvēku apkope bija 85% pasakaina un jauka…….

 15. Nu tad beidzot. Visiem vaimanātājiem – akcents ir uz Neatliekama medicīniska palīdzība, nevis Palīdzība visos dzīves gadījumos. Un maksa par izsaukumu pēc izsaukuma analīzes ir pareiza. Jo tas varbūt piebremzēs nodegušā teātra aktieru, histēriķu un patoloģisko meļu aktivitātes. Kā arī veģetatīvās distonijas upurus motivēs vērsties pie psihiatra, nevis bliezt pa pogām.

 16. Tā Cipule ātri vien noziedēs ar saviem stulbiem lēmumiem.Nedod dievs,ka kādam slimniekam tiks izrakstīts nepamatots rēķins,tad sāksies tiesu darbi.Kā var noteikt vai izsaukums ir nepamatots,jo ir gadījumi,ka cilvēku aizved uz slimnīcu,bet tur viņu palaiž mājās it kkka nekas dzīvībai bīstams nav,bet otrā dienā viņš nomirst.Ko nu.

 17. Trukst vardu,lai sakarigi izteiktos. Cipules kundze un Caksas kundze,Jus pielaujat lielas kludas par ko bus jaatbild. Esmu 2 grupas invalide iau 6 gadus,tas slimibas taisni nakti ari uznak,un ja tagad pec Jusu raksta ,tiesam bailes bus saukt, Labi ,ka mums Cesis ir laba neatliekama palidziba, vienmer aizved uz nodalu,kur tiek sniegta palidziba…….

 18. Pie mana ģimenes ārsta pierakstoties uz vizīti jāgaida rinda apmēram 7-10 dienas.
  .
  Bērnu pierakstīju (tekošajā rindā) poliklīnikā pie zobu ārsta un man pateica, ka tā pienākšot apmēram pēc 15 mēnešiem. Tad man pazvanīšot.
  Jautājums… Vai tas nav bērnu tiesību pārkāpums? Vai tiešām jāgaida līdz bērnam zobi sāks sāpēt, drupt un strutot, ja viņam jau pašlaik redzami vairāki nelieli kariesi.

  1. =Taču lēmums par samaksu tiekot pieņemts, redzot izsaukuma rezultātu (vai pacients ir palicis mājās vai aizvests uz slimnīcu)=
   Un tā pacients jau paspējis nomirt ”palicis mājās” – nu nav vests uz slimnīcu – jāmaksā?

 19. Nja, Man ir MULTPLA SKLEROZE, esmu gulosa lidz 50 gadiem, nacas ari nakti saukt, ka kura brigade, Unvelos pateikt man kauns ka ka nostradaju slimnica entus gadus , tagad kas bus talak, ARSTI 11 GADUS VAZAJA PIE ENTIEM ARSTIEM, NEKO NEATRADA, ES VINJIEM SAKU KA VISI SIMPTOMI LIDZIGI IZKAISITAI SKLEROZEZEJ, KO IEDOMAJIES , MES TADU NOPIETNU DIAGNOZI TEVLIKSIM, ES TETEICU LAI PARBAUDA , PASUTIJA UZ 11 GADIEM UZ VISAM 4 DEBE PUSEM, UN ES STRADAJOT SLIMNICA SAVA MAINJA PALIKU BEZ KUSTIBAM, TAGAD ES GRIBU PATEIKT KAPEC PAR KO?Mani nedzirdeja, man gribas novelet lai tie kas PRET Mani bija pofigisti Dzive saliks ari Jums skerslus, UN KO ES GULOSA . MAN TRUKST VARDI, KAD SAUCU ATOS TANTEI PEC SLIMNICAS IZRAKSTIJA MAJAS , TEMP .PAUGSTINATA. ZVANIJU ATAI PALIDZIBAI , MAN TEICA IEDODIET IBUMETINU, 3-00 PA NAKTI VINA NOMIRA, IENISTU SO SISTEMU, JA LAIKU ATGRIEZT ATPAKAL, ES RIKOJUSIES CITADAK,

 20. Pirms kādiem gadiem maksa par it kā nepamatotu izsaukumu jau bija. Tad pēc daudzajiem nāves gadījumiem to atcēla. Tagad atkal kādai daļai iedzīvotāju (it sevišķi pensionāriem) ir jānomirst.

 21. Tiešām esmu šokēta,trūkst vārdu,kas notiek ar medicīnu valstī nu jau visos līmeņos? Tā nenotiek nekur citur pasaulē,tajā pašā Anglijā ātrie brauc pie cilvēka,ja viņš slikti jūtās,jo cilvēks jau nav ārsts,viņš nevar zināt,kas viņam īsti kait! Pat tajos sliktajos padomju gados,ātrie vienmēr bija sasniedzami,un nekad nekādi pārmetumi netika izteikti,kad it kā par velti izsaukti.Murgs kaut kāds,kas tagad notiek,cilvēks vispār vairs nav nekas !!

 22. Lasot jaunos draudus medicīnas jomā,zinot stāvoklivalstī,atieksmi pret vienkāršiem cilvēkiem,paliek slikta dūša,vemt gribās.Kam domāta ĀTRĀPALĪDZĪBA,TIKAI NOSAUKUMAM???ĢIMENES ārsti nav pieejami 24 stundas,bet gan 4lidz 5 stundas dienaktī.Kam cilvēki maksā nodokļus,kam???Lai kungiem būtu viss pieejams,ārsti,izklaides,mašīnas,utt.bet mums plika piga???KAM MUMS 100GADI svinēt 5 gadus tērēt miljonus 60,ja nevaram pat atļauties ātro palīdzību vienkāršam mirstīgam,jo kungiem nav par ko uztraukties,Ar tim kas notiktu,tur med personālam,jālien uz vēdera,nezin kādās palātās guldīt,kādas procedūras veikt,jo kungs taču……

  1. Nē nu nepielec jums.. Nevis “ātrā”, bet neatliekamā med.palīdzība! Saaukstēšanās, puņķi, asins piliens no deguna, pat augsts asinsspiediens nav neatliekams, vnk jāiedzer savā tablete!

 23. Cinisms un genocīds pret iedzīvotājiem.Nav vajadzīgs karš,nav vajadzīgas epidēmijas,tāpat klusu un bez palīdzības nomirsim un sapūsim savos kaktos.Ja līdz šim nmp bija mūsu vienīgā cerība,tad tagad ari to mums grib atņemt ar savu rijību.Vai kāds,nebūdams mediķis,var izvērtēt… saukt vai nesaukt?!Man kauns,ka dzivoju šādā valstī,kurā cilvēka dzīvībai ir nulles cena……

 24. Biju pie dežūrārsta. MAN ATTEICĀS SNIEGT PALĪDZĪBU! Kam tad tāds dežūrārsts ir vajadzīgs??????????????????????????????????????????????????????

 25. Pats esmu nmp darbinieks, un ziniet situācija tiešām ir skumja ja diennaktī no vidēji 15-17 izsaukumiem 2 ir pamatoti.

  Problēma ir meklējama jau no padomju laikiem, cilvēki nerūpējas par savu veselību, pie ārsta iet reti, tikai kad jau ir par vēlu, plus vēl dzer, smēķē, lieto natkotikas utt. Ar sportu vispār uz jūs, tik sēdēt dīvānā un rīt. PVO ir noteikusi ka cilvēkam vismaz 1h dienā ir jāpvada SPORTOJOT!!!!

  Atgriežoties pie izsaukumiem, situācija kad jābrauc uz temp. 37.5, un galā tu ierodies un prasi vai esat kaut ko darījuši lietas labā, atbilde 90% ir ka nē, man nav zāles, vai vienkārši neidzēru. Bet tas jau tā, ka 37.5 nav tā temp. kura būtu jāmazina, vai vēl labāk, ka nav pat mērījuši temp. vienkārši zvana pataisno NMPD. MURGS! Vai piemēram pa dienu vai nakts vidū sāk sāpēt roka, kāja mugura pataisno zvana NMPD un scenārijs tāds pats, pat elementārais ibumetin, analgin vai paracetamol nav iedzerts. Tauta vienkārši ir TUPA, NEIZGLĪTOTA UN SLINKA.

  Ja runā par hipertezijas pacientiem, kuri zin, ka viņiem spiediens bieži mainās, vai tiešām nevar nopirkt to lusopres vai chlophazoli tableti, palitk to zem mēles paasinājuma brīžos un pagaidīt 1h un tad vēlreiz pārmērit to spiedienu nevis uzreiz saukt NMPD.
  Ar kardioloģijas pacientiem bieža problēm ir tā, ka izrakstītos medikamentus lieto neregulāri, kad pagadās, bet tieši tie ir tie medikamenti, kuri ir jālieto KATRU DIENU NOTEIKTĀS DEVĀS, LAI BŪTU EFEKTS UN NEBŪTU KRĪZES SITUĀCIJAS.
  Pedejo 3 men laika esmu bijis uz kadiem 10 izsaukumiem, kur esam pasaukti tapēc ka nestrādā aparāts ar kuru tiek mērīts spiediens, cilvēki pat neiedomājās baterijas nomainīt vai aiznest aparātu nokalibrēt, par ko mēs vel runājam!!!

  Un tie bļāvēji, Iedomājieties situāciju, JUMS vai JŪSU radiniekam tiešām ir kas nopiets, infarkts, insults, anafilaktiskais šoks vai jebkas cits dzīvību apdraudošs, un nav neviena brigāde tuvumā, kas var JUMS palīdzēt, jo esam izsaukumos pie nenopietnām temp., parastām sāpēm, vai jebkā cita, kas nav neatliekams un akūts. Un rezultāts ir tāds, ka mēs ierodamies ar kavēšanos, un var būt pat jau par vēlu!
  Tāpēc ir jāmazina šo nepamatoto izsaukumu skaits, lai vajadzības brīdī mēs būtu laikā.

  Par narkomānu un dzērāju izsaukumiem vispār merunāsim, neuzskatu, ka jāglābj tāds kurš pats apzināti sevi indē jau gadiem!

  Tauta, kļūstiet vienreiz izglītota, esiet aktīvī, rūpējieties par savu veselību visu laiku.

  1. Nu Labo gariņ nu neesmu dzirdējusi ka kāds sauktu pie 37,5 neatliekamo palīdzību .Var jau pārspīlēt bet ne tik traki un nevajag ņirgāties pa cilvēkiem.Jā vienreiz jau bija pa maksu un man pat kaimiņš baidījās sev izsaukt tad vēl bija ātrā palīdzība es izsaucu un paldies ka pamatoti. Lai tie 100 ēd viens otru nost bet mums nav ko vienam otru ēst.

   1. Un kā vēl sauc. Arī uz to, ka nestāv, vai sieva nedod, uz stiprāku mēnešreizi, uz sīkiem savainojumiem, viena mātīte pasauca reiz pie bērneļa kam bija vienkārši iekodis ods, nebija vairs pat redzama koduma vieta, bet pasauca.
    Sabiedrība lielākoties ir tumsonīga , infantila, par savu ķermeni neko nezinoša. Līdz ar NMP nekad netikt vaļā no šiem neēdzīgajiem izsaukumiem.

  2. Ja jau Jūs esat NMP darbinieks, tad droši vien nojaušat, ka Lusopres utt. tabletes ir uz receptēm!!! bUsveru, ka receptes izraksta ārsts tādā gadījumā, ja ir saasinājums. Bet ja šis saasinājums nav bijis, tad tāda lieka lusopresa mājās nav.
   Cienījamais NMP darbiniek, man gribas Jums pajautāt – vai Jums kādreiz ir bijis gadījums, kad mājās kāda no elektroierīcēm, piemēram ledusskapis, TV, veļasmašīna ir sabojā’jušās. Visdrīzāk jau ir , mēs pietiekami ilgi dzīvojam, bet iekārtas ir pietiekami nekvalitatīvas. Vai Jums tajā brīdī, kad tas verķis (elektroiekārta) ir saplīsusi un nedarbojas, vai jums ir mājās otra iekārta, lai nebūtu jāsauc meistars to labot. Vai arī lai nav jābrauc uz veikalu jāpērk cita.

   Tāda maza analoģija attiecībā par lusopresa pieejamību mājās. Man ļoti gribētos cerēt, ka Jūs izlasīsiet un apdomāsiet, ka mēs cilvēki parastie neesam mediķi, mums nav iespējas bez ārsta receptes iegādāties recepšu medikamentus “visādam gadījumam”, kā citramonu. Mums ne vienmēr ir iespējas novērtēt sava veselības stāvokļa kritiskumu. Teikt, ka braucieni ir nepamatoti – nu nezinu gan, vai tad velti pa ielām pastāvīgi brauc ātrie ar bākugunīm un skaņas signālu.

  3. Tomēr aizmirsu galveno, paldies visiem NMP darbiniekiem, kuri ir braukuši uz izsaukumiem maniem bērniem un vecākiem. Jūs esat varoņi un visaugstākā pateicība Jums.
   Tomēr, jautājumā par ģimenes ārstu apmeklējumu, es domāju, ka šeit ir jārunā pilnīgi citā līmenī.
   Ja ģimenes ārsts savu pacientu nekā citādi nevar dabūt slimnīcā uz izmeklējumiem un ārstēšanu pie speciālista, tad tieši ģimenes ārsts ir tas, kurš iesaka – “ejiet mājās un sauciet ātros, lai ved uz slimnīcu. Jo plānveidā slimnīcā vairs neuzņem. ”
   Ko darīt, ja veselības stāvoklis ir kritisks, Un kā jau “Labais gariņš” minēja, veselība nav aprūpēta līdz šim, jo iespējas ārstēties ir ierobežotu finansiālu iespēju dēļ un valsts apmaksāto speciālistu pieejamības dēļ.

  1. Bet iedomājaties -jebkurš, kurš ir piedzimst – arī nomirst. Tā ir loģiska lietu kārtība, un nevajag te dzīt demagoģiju. Par savu veselību cilvēkam vispirms ir jārūpējas pašam, sākot ar tik banālām lietām kā sabalansētu uzturu, fizisko aktivitāti, mērenību kaitīgo vielu lietošanā, ārsta nozīmēto medikamentu lietošana, ja tie ir izrakstīti. Eksistē valsts apmaksātie veselības profilakses pasākumi. Nevis apzināti jāsagrauj savs organisms un tad jāvaino sliktā medicīnas sistēma valstī. Un lielākā daļa pacientu apzināti grauj savu veselību.

   1. Ko darīt tiem, kas jau piedzimuši ar “sagrautu veselību” ?
    Ko darīt tiem, kuru darba specifika ir saistīta ar to, ka veselība agrāk vai vēlāk tiks sabojāta – piemēram muguras traumas, redzes problēmas?
    Ko darīt cilvēkam, kurš nekad nav smēķējis, bet ir saslimis ar plaušu vēzi?
    Lūdzu precizēt, kas ir valsts apmaksātie veselības profilakses pasākumi un cik tie ir pieejami Annenieku pagasta iedzīvotājiem?

   2. Mjau – varbūt aizver savas žaunas?! Tas viss ir priekš VESELIEM cilvēkiem! Kādā, velns parāvis, veidā tu “rūpēsies”, ja pie JEBKURA speciālista vai sarežģitākā izmeklējuma (datortomogrāfija ut.t.) rindā ir jāgaida MĒNEŠIEM ilgi?! Arī es, kamēr biju rindā pie ārsta, ar asām sāpēm (zaudējot no tām samaņu) biju aizvesta ar “ātrajiem” un izoperēta (faktiski sagriezta uz pusēm – 45 cm šuve) – paldies mediķiem, ka paspēja toreiz izglābt dzīvību! Tagad regulāri cīnos ar brukām. jau vairākkārt, kamēr stāvu rindā uz izmeklējumiem, uz operācijas galda tieku nolikta ātrāk (Paldies mediķiem!). Un – es nelietoju alkoholu, nesmēķēju, agrāk, kad biju vēl vesela – daudz staigāju kājām, braukāju ar riteni, ēdu Latvijā audzētu pārtiku. KUR tad ir mana vaina, ka tagad esmu invalīds?! Šī valsts PATI ražo invalīdus, tā vietā, lai censtos cilvēkus ārstēt, kamēr vēl var iztikt bez smagām operācijām un invaliditātes iestāsanās! Jo NEVIENS neskrien uz operācijas galda savas izklaides pēc, bet gan tāpēc, ka GRIB DZĪVOT! Man ir nedaudz zem 50… Strādāju. Bet bieži domāju, ka varbūt, būtu bijis labāk kādā no tām reizēm nomirt? Tad vismaz nebūtu jāpiedzīvo visi tie pazemojumi un spļāvienus sejā no valsts un valsts institūciju puses?Bet tad noteikti būtu “jāpaņem līdzi” kādi mno tiem pārgudrajiem lēmējiem.

 26. 199. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde neatliekamo medicīnisko palīdzību cietušajam (saslimušajam) sniedz notikuma vietā, kā arī transportēšanas laikā uz ārstniecības iestādi šādos gadījumos:
  199.1. nelaimes gadījumi, avārijas, katastrofas, smagas mehāniskās, termiskās, ķīmiskās un kombinētās traumas, elektrotraumas, svešķermeņi elpošanas ceļos, slīkšana, smakšana, saindēšanās;
  199.2. pēkšņa saslimšana vai trauma sabiedriskā vietā;
  199.3. pēkšņa saslimšana vai hronisku slimību paasināšanās, kas apdraud personas dzīvību:
  199.3.1. sirds un asinsvadu saslimšana, kurai raksturīgas sāpes, smakšanas lēkmes vai aizdusa, auksti sviedri, sirdsdarbības ritma traucējumi, samaņas zudums;
  199.3.2. perifēro asinsvadu saslimšana, kurai raksturīgas pēkšņas sāpes rokās vai kājās, roku vai kāju aukstums, bālums;
  199.3.3. centrālās vai perifērās nervu sistēmas saslimšanas, kurām raksturīgi pēkšņi apziņas traucējumi, krampji, ģībonis, galvas vai muguras sāpes, jušanas vai kustību traucējumi;
  199.3.4. kuņģa vai zarnu trakta saslimšana, kurai raksturīgas pēkšņas sāpes vēderā, vemšana, auksti sviedri, nepārtraukta caureja;
  199.3.5. urīnceļu saslimšana, kurai raksturīgas pēkšņas sāpes jostas un krustu apvidū vai akūti urinācijas traucējumi;
  199.3.6. akūti psihiskās darbības traucējumi, kuriem raksturīga agresīva rīcība vai pašnāvības mēģinājums;
  199.3.7. dzīvībai bīstama jebkuras izcelsmes asiņošana;
  199.3.8. dzīvībai bīstamas jebkuras izcelsmes alerģiskas reakcijas;
  199.3.9. bronhiālās astmas lēkme;
  199.4. dzīvībai un veselībai kritiskā stāvoklī esoša cietušā (saslimušā) neatliekama pārvešana, kā arī dzemdētājas nogādāšana atbilstoši veselības stāvoklim tuvākajā attiecīgajā ārstniecības iestādē:
  199.4.1. no personas atrašanās vietas uz tuvāko atbilstošo ārstniecības iestādi;
  199.4.2. no ārstniecības iestādes uz stacionāru vai augstāka līmeņa stacionārās ārstniecības iestādi (specializēto centru, universitātes klīniku).

 27. Debilisma kalngals: cilvēki jau tapat baidās izsaukt ātros – ka tik nekvalificē izsaukumu kā nepamatotu. Tagad baidīsies vēl vairāk. Apsveicu visus ar gaidāmu mirstības palielināšanos ! Šai valstij cilvēki jau nav vajadzīgi. Čakša labāk nedarītu nekā (no tā visiem būtu labāk), nevis stulbā veidā censtos attaisnot savu bezjēdzīgo eksistenci. Tas attiecas arī uz idiotisko e – veselību, no kuras šaujas nost gan ārsti gan pacienti.

 28. Tātad esam nonākuši pie šāda stāvokļa , kad cilvēki tiks sodīti par ātrās , neatliekamās palīdzības izsaukšanu ?! Te kāds iebildīs , ka sodīti tiks par Nepamatotu izsaukumu , bet tad ir jautājums , vai mēs esam kompetenti tik sarežģītas jomas situācijās ? Ejot uz Aptieku , mēs nevaram meklēt pa plauktiem to , ko vēlamies un bez receptes nopirkt sameklētās zāles . Kāpēc ? Tāpēc , ka mēs neesam kompetenti farmācijas nozarē . Kāpēc Veselības ministrija iedomājas , ka katrs cilvēks ir spējīgs noteikt Negadījuma situācijas nopietnību ? Varbūt mums visiem valsts organizēs paātrināto mācību kursu medicīnā un bezmaksās veidā ?! Ko darīt , ja ziemā , vai pat vasarā uz ielas nekustīgi guļ cilvēks , arī bezpajumtnieks ? Mums viņu vajag elpināt no mutes mutē , taisīt sirds masāžu un tikai tad , kad nav rezultātu – Izsaukt Neatliekamo palīdzību ? Atbrauks palīdzība un konstatēs , ka cilvēks ir miris un mums sastādīs rēķinu par nepamatotu izsaukumu , jo šādos gadījumos jāsauc Morgs ?! Es nerakstu Medicīnisko palīdzību , jo tagad Latvijas Veselības , vai Labklājības ministrija šo Hipokrāta palīdzību optimizējusi jau Taksometru servisa līmenī un par visu ir jāmaksā ! Es arī nebūšu pārsteigts , ja drīz veikalos varēsim iegādāties tādus , kā Medicīnas konstruktorus – Operēsim paši , tas ir vienkārši !

 29. Cilvēks jau nesauc ātros tāpēc,kad viņam ir paaugstināta temperatūra,vai vienkārši nav ko darīt! Ģimenes ārsti ir sasniedzami tikai dienā ,līdz pusdienas laikam.Uzskatu,kad tas ir genocīds pret veciem,slimiem cilvēkiem.Tā jau mājās turam zāles visiem gadījumiem,tagad vēl vajadzēs medicīnas enciklopēdiju studēt,lai zinātu,kāpēc slikti?!! Nu nebrauciet pie dzērājiem,un narkomāniem,priekš tiem jābūt atskurbtuvēm,bet pie normāliem slimiem cilvēkiem! Slimnīcas reģionos arī savulaik nolikvidēja,palika lielās slimnīcas,tad ko cilvēkam darīt!! Nu tas ir viens vienīgs absurds mūsu neatkarīgajā valstī!!

  1. Bēdīgi ir tas, ka gandrīz visiem mums ir 1. palīdzības zināšanas (bez tā tiesības nevar nolikt), vieglāk izsaukt NMPD, nevis izdarīt pirmo soli- pieiet un pakratīt, uzrunāt šos te dzērājus. Garāmgājējs labāk zvana 113, kā rezultātā brigādei tiek iedots visaugstākās prioritātes izsaukums, jo motīvs ir- kļuva slikti iemeslu nepēj paskaidrot vai bezsamaņa, elpo.. un kamēr tu nesies caur visu pilsētu sirēnām kaucot, rezultātā tevi sagaida- guļoš alkoholiķis, kas tevi vēl matam nolamā, kāda velna pēc mēs vispār viņam traucējam gulēt!!! Atskurbtuves tiešām ir! Bet ar to nodarbojas pa visam citas instances- polcija.

 30. Beidzot pareiza riciba del tadiem nepamatotiem izsaukumiem atras palidzibas brigades ir aiznemtas tiesi tad kad ir minusu jautajums. Un kadu neizdodas glabt, tapec beidzam liekulot un cikstet. Lai vieglas smiltis manam tevam…

  1. “Ātros” jūs varat saukt Krievijā (skoraja pomash), Latvijā ir Neatliekamā medicīniskā palīdzība, kas nav nekāda mājas apkope, ja cilvēkam tiešām būs kaut viena diagnoze ko var izzīst no SSK10, neviens viņam neliks maksāt! Nevajag pārspīlēt

   1. Sauc par “dievu”vai “krievu”, galvenais, ka Jūs sapratāt par ko iet runa cienījamais “Anonymous”

    Runājot par pareizas terminoloģijas lietošanu, tad Jūsu minētā “mājas apkope” arī būs ne parāk korekts termins. Jo drīzāk Jūs šeit domājāt “mājas aprūpi”, bet to gan mēs pārējie nevaram īsti zināt.

    Ir tāda laba un sena latviešu paruna – citam acī skabargu redz, bet pat sev baļķi neredz” – vai tas nav par Jums?

  2. “ka var likt maksat par atrajiem, ja vini ir domati izsaukumiem uz majam??? Kad sis absurds beigsies???” – dienas citāts 😀

   Inese – aizejiet pie psihiatra, jums visi cepumi nav paciņā.

 31. Medikiem pasie ne vienmēr ir skaidrs, ir vai nav pamatots izsaukums. Netraucēsim tos neatliekamos, varēs likvidēt to institūciju un sūtīt bezdarbniekos. Tagad viens darbinieks viņiem sēdēs, kam tik vien darba būs, kā rēķinus izrakstīt. Alga būs jānopelna. Tātad visi būs nepamatotie. Arī tie, kad cilvēku izmet naktī no slimnīcas un turpat grāvī atrod mirušu.

 32. Bija ļoti liels asinsspiediens, vēmu…neaprakstāmi slikti.
  Atbrauca ātrie, iešpricēja, neko neprasot man iedeva parakstīt kaut kādu papīru un aizbrauca.
  Gandrīz nesamaņā dēls mani aizveda pie maksas neirologa__diagnoze_audzējs galvā, operācija u.t.t.
  Kāda šeit ātro atbildība, kur vērsties? Labi vēl ka nebija “nepamatots izsaukums”.
  To visu varu pierādīt ar dokumentiem.

 33. Nepamatots izsaukums ir, ja cilvēks to dara ļaunprātīgi. Raizēties par dzīvību un veselību ir diezgan dabiski.
  Esmu zvanījis ātrajiem par savu 2,5 g veco dēliņu un 39°+ temperatūru, kas nekritās ar medikamentiem, bet šie nebrauca. Dežūrārste pateica – ņem, ka slapju lupatu un berzē! Es joprojām domāju, ka izsaukums un zvans bija pamatots! Kurā brīdī, bet ja jau nebrauca, tad 39+, kas nekrītās ir sūds! Varbūt uzreiz dodat konta numuru, kur par zvanu ieskaitīt?

 34. Var saprast vecāku cilvēku ,kuram patiesībā gribas kliegt,jo ir palicis viens ,bērni, mazbērni visi tomēr ir briesmīgi stradīgi,kaut valstī ir bezdarbs .Bērnam augsta temperatura naktī ,nav blakus ne bērna tevs,ne vīrs .Invalīdi ,onkoloģiski slimnieki atkal vieni,viņi nedzīvo pieklājigos pansionātos.Tā ir vientulība, elementāras uzmanība trūkums no tuvinieku puses, tad nu cilvēks kļūst agresīvs un pieprasa , lai paliek zem meles tableti, pamēra spiedienu, piedraudot ar tiesībām , ar tiesu darbiem u.t.t nu nav NMP psihoerapets,ne vīrs,ne dēls,ne aukle !

 35. Valsts pārvaldē sēd nožēlojamu zagļu bars, kuri uzliek klaušas visas dzīves garumā, bet kad klaušinieks savārdzis, atstāj likteņa ziņā. Būtībā jau viņiem ir izdevīgi, ka cilveki nomirst vēl pirms pensijas un liekas, šis būs labs instruments!

 36. Atceros ka mana tante guleja gulta, vinai mgura nervs bija starp skrimsliem iespiests, vina nevareja pakusteties pat gulta guledama, izsaucam atros vinai, atbrauca, iespriceja, pieprasija maksat par nepamatotu izsauksanu. Ka tas var but nepamatots? Ja vina nebija pejiga pakusteties gulus stavokli, ka vinai butu bijis nokapt pa kapnem no 4. stava, aiziet uz autobusu, jo tobrid mums nevienam masinas nebija gimene, aizbraukt lidz slkimnicai ar 3 autobusu mainam? Ka cilvekam to izdaris? Ipasi kad tu esi neciesamas sapes un nezini, kas notiek. Ne kauna ne goda. Ta vieta lai maksatu saeimas pretekliem premijas uz premijam, butu labak rupejusies par cilvekiem, kam arsti vajadzigi. Bet tiem pretekliem jau vienalga, lai mirst cilveki aiz bailem, ka pectam nesanak iri samaksat, jo izradas nebija nekas arkartejs. Jo peksni cilvekam jazin, vai vinam noticis kas arkartejs vai ne.

 37. jā,gribētos lai šo komentāru rakstītāji pastrādā NMPD, trakums,ko tik izsaukumos var redzēt,bļaut māk,bet veselīgi dzīvot un izglītoties ko un kā darīt, nevēlas zināt…ir tādi izsaukumi kā iepriekš rakstīja,temperatūra 37.3-ceļ brēku,bet aiziet uz aptieku nejēdz, tāpat,lai piedod jaunās mammas,nezinu,tiešām tik sliktas zināšanas,tad teikšu jautājat saviem vecākiem kā tikt galā,ka mēs augām,tad ātro palīdzību sauca ļoti reti,paši tikām galā,NMPD ir domāta tiešām tādos gadījumos kad tiek apdraudēta dzīvība, tagad palīdzība ir pārvērtusies par “dzelteno taksi”kur tantuks jau trepēs gaida kad viņa brauks uz slimnīcu,nosakot sev diagnozi,mīļā tante-sauc taksi un brauc,ko sauc ātros,visi domā kad izsaucot ātros tu slimnīcā tiksi ātrāk pie izmeklēšanas,-nu nē,ir jāgaida,jo apkalpos to cilvēku kuram palīdzība ir nepieciešama ātrāk, un ko teikšu,dzīvojat veselīgi,un sakopjiet savas mājas,lai ir kur kāju nolikt,un blusas nelec uz visiem stūriem,apmazgājaties lai nav aiz kauna jāsarkst,mēs visu pieciešam,bet dažam no jums tik ziepes un ūdens ar būtu vispirms jāizmanto

 38. Auša, ja jau reiz izvēlējies un mācījies mediķa profesiju tad Tev ir jāzina, ka situācijas var būt dažādas, kā arī dzīves apstākļi cilvēkiem ,kā ARĪ TEV JĀAPZINĀS KA TĀDS IR TAVS DARBS jāstrādā arī “”būdiņās”” ne tikai tīrās pilīs . Pirms Tu skaties kāds viņš ir un kā dzīvo, varbūt vairāk domā par savu tiešo darbu!

 39. Sveiki visiem. Esmu Bianca Canovic no Latvijas. Dievs man patiešām ir labs manā dzīvē, pirms cilvēki sacīja, ka nav pareizrakstības, lai atgrieztu savu mīļāko, bet šodien daudzi cilvēki tagad uzskata, ka ir viens un tas pats burvju lācis, kurš var atgriezties pie jūsu bijušā, kad jūs saskaras nepatikšanas un problēma ar afrikāņu saknēm un garšaugiem, mans lielais burvju tinējs ir beidzot atradis ceļu, daudzi ir sazinājušies ar viņu un viņš viņiem dod labus rezultātus, izmantojot viņa mīlestības burtus, šo burvestību, kas pazīstama kā Dr Isikolo, viņš ir viens no lielajiem burvestības Rietējs Āfrikā, pagājušajā mēnesī viņš dalījās ar augu izcelsmes zāles pasaulei, un tagad viņš ir labi atzīts par vienu no labākajiem burvestības avotiem Āfrikā, jums vairs nav jābaidās vai jāpārliecas par asarām tikai tāpēc, ka jūsu partneris pa kreisi, ja vēlaties sazināties ar viņu privāti, sazinieties ar viņu uz šo e-pastu zemāk: [email protected]. zvanu vai Whatsapp viņam par +2348133261196

 40. Pēc septiņu gadu attiecības ar Nasseru viņš atnāca pie manis, es daru visu iespējamo, lai viņu atgrieztu, bet tas viss bija velti, es viņu gribēju atgriezties tik lielā mīlestības dēļ, kāds viņam bija, es lūdzu viņu visu , Es apsolīju, bet viņš atteicās. Es izskaidroju savu problēmu kādam tiešsaistē, un viņa teica, ka man vajadzētu sazināties ar pareizrakstības rīkotāju, kas varētu man palīdzēt nodot pareizrakstību, lai viņu atgrieztu, bet esmu veids, kas neticēja pareizrakstībai, man nebija citas izvēles, kā to izmēģināt, Es domāju burtnīcu, ko sauc par Dr Isikolo zuk, un es viņam sūtīt e-pastu, un viņš man teica, ka nebija nekādu problēmu, ka viss būs kārtībā pirms trim dienām, ka mans ex atgriezīsies pie manis pirms trīs dienām, viņš uzrakstījis burvību un pārsteidzoši Otrā diena bija apmēram 16:00. Mani ex, sauca par mani, es biju tik pārsteigts, es atbildēju uz zvanu un visu, ko viņš teica, bija, ka viņš bija tik žēl par visu, kas noticis, ka viņš gribēja, lai es viņam atgrieztos, ka viņš mani ļoti mīli. Es biju tik laimīgs un aizgāju pie viņa, tā kā mēs kopā atkal kopā dzīvojām laimīgi. Kopš tā laika es esmu apsolījis, ka ikviens, kuru es zinu, ka ir saistīta problēma, es varētu palīdzēt šādai personai, norādot viņu uz vienīgo reālo un spēcīgo burvju lāpstiņu, kurš man palīdzēja ar savu problēmu un kas atšķiras no visi viltus tie tur. Ikvienam var būt nepieciešama pareizrakstības rīka palīdzība, viņa e-pasts: e-pasts: [email protected]. zvanu vai Whatsapp viņam par +2348133261196. Sazinieties ar viņu tagad, lai risinātu visas jūsu problēmas

Pievienot komentāru