Ārstēšana, Citas slimības

Pieredze: Steidz nogādāt draugu uz slimnīcu, aptur policisti un… palīdz tikt līdz slimnīcai

Ekrānšāviņš no Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes sociālā tīkla "Facebook" konta

Sabiedrībā mēdz izskanēt informācija par gadījumiem, kad topošie tēti saņem sodu par ātruma pārsniegšanu, steidzoties  ar sievu uz dzemdībām vai gadījumiem, kad neievēroti satiksmes noteikumi, jo cilvēks steidzami vests uz slimnīcu. Citādāka pieredze notikusi Liepājā, kur policija apturējusi vīrieti līdzīgā situācijā, taču policisti ātri spējuši novērtēt situācijas nopietnību un palīdzēt glābt dzīvību.

Lūk, kādi pateicības vārdi atsūtīti Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldei, tie publicēti viņu savā sociālā tīkla “Facebook” kontā:

“Šā gada 9.maijā, pulksten 20:47 man piezvanīja mans draugs un paziņoja, ka notika nelaimes gadījums. Viņš, atrodoties savas vecāsmātes dzīvesvietā, Liepājā, kur veicot zāģēšanas darbus ar elektrisko zāģi, netīšām iegrieza sev vēderā. Tā kā atrados pavisam netālu no norādītās adreses, nekavējoties steidzos tur. Ierodoties uz vietas dažu minūšu laikā, biju pārsteigts par redzēto. Drauga vēderā bija griezums un brūce asiņoja. Acumirklī bija pieņemts lēmums ar savu automašīnu braukt uz Liepājas reģionālo slimnīcu.

Drauga dzīvība bija apdraudēta, tāpēc ļoti steidzos un slimnīcu. Šķērsojot Zirņu un Salmu ielu krustojumu, mani apturēja Ceļu policijas netrafarētās Škodas ekipāža – vecākais inspektors Leonīds Tarabans un inspektors Ainars Štībelis.

Vērsos pie minētās ekipāžas ar lūgumu palīdzēt tikt līdz Liepājas reģionālajai slimnīcai. Redzot automašīnā ievainoto vīrieti, burtiski acumirklī, bez liekas skaidrošanās un runāšanas, ceļu policijas darbinieki pieņēma lēmumu pavadīt mūs līdz slimnīcai. Pateicoties vecākā inspektora Leonīda Tarabana un inspektora Ainara Štībeļa operativitātei, spējai ātri izvērtēt situāciju un pieņemt lēmumu, mana drauga dzīvība bija glābta. Īsā laikā viņš tika nogādāts slimnīcā un laicīgi izoperēts.

Ņemot vērā augstāk minēto, lūdzu izteikt pateicību vecākajam inspektoram Leonīdam Tarabanam un inspektoram Ainaram Štībelim. Man ir patiess prieks, ka mūsu Valsts policijā strādā tik atsaucīgi un pašaizliedzīgi darbinieki.”

19 Komentāri

 1. Nu beidz…..Policisti jau arī ir tikai cilvēki. Šoreiz viss saskanēja – atliek tikai vēlēt izveseļošanos cilvēciņam – un teikt paldies, ka tādi policisti gadījās.

  1. Policistu Latvijā ir retums! Miliču 99% jo sistēma ta padomju joprojām! Nav protokolu tātad nestrādā!Par drošību vispār nav ne runas!
   Bet šie ir CILVĒKI!

 2. Godīgi sakot, ir patīkami lasīt šādu rakstu. Visu cieņu tādiem policistiem. Kā gribētos, lai tur būtu vairāk tādu CILVĒKU.

  1. parasti, jo tu vairāk steidzies, jo ilgāk tevi aizkavē ar muļķīgiem jautājumiem, lai gan situācija ir acīm redzama.
   Neprot, vai “neprot” atšķirt blēžu izgudrojumu no patiesības…

 3. Sen jau visiem ir skaidrs, ka strādājot 8-17 algotu darbu, vai tas būtu Latvijā, vai starptautiskā uzņēmumā, neko nenopelnīsi, knapi sanāks dzīvošanai – samaksāsi par īri, nopirksi pārtiku un atkal gaidi algu, varbūt starplaikā atļaujoties kādu mazu prieciņu. Ne visi var atļauties, maksājot uzreiz, nopirkt salonā jaunu telefonu, datoru, auto, uzturēt sev krāšņu sievieti. Pievienojies cilvēkiem, kas pārvalda savu dzīvi! Nauda, protams, nevar kalpot kā pilnīgi visu problēmu risinājums. Bet, kā vēsta sena tautas gudrība, labāk sēdēt skaistā un jaudīgā pilnpiedziņas Audi kā ar nanoūdeni mazgātā trolejbusā. Aizpildi savu Laimīgo loto biļeti un sāc Jaunu dzīvi, kura pārspēj tavus pat vispārdrošākos sapņus. Starp citu, vai zini, ka nākošajā PowerBall izlozē, kura notiks jau šonakt pēc Latvijas laika, Džekpots ir prātam neaptverami 280 miljoni euro? Es jau atkal nopirku pāris desmitu biļešu ar skaitļu variantiem un, kā ierasts, paķēru klāt vēl desmit biļešu no EuroJackpot, kur Džekpots arī ir visai iespaidīgs – 78 miljoni. Pamēģini satikt savu veiksmi arī tu! https://goo.gl/X17csF Un neaizmirsti izmantot loto brokera īpašo piedāvājumu!

 4. Esmu bijis lidziga situacija un Saulkalne par atruma parsnieksanu tikam aptureti un POLICIJA atri izvertejot situaciju noveleje steigties , bet uzmanigi , un tas ir pilnigas mulkibas , ka mūsu POLICIJA neatskiras no milicijas ,esmu vaditajs ar 47 gad.stazu un zinu par ko runaju ,visu cienu mūsu celu POLICIJAI

 5. Labdien,
  Es rakstu jums, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam personas aizdevumu ar likmi 2%. Mēs varam sniegt jums aizdevumu, pērkot traktoru, zvejas laivas vai zemes tā, ka jūs varat darīt, saimniecības, zivsaimniecības, vai citas lietas, ko jūs vēlaties darīt. Lūdzu, sazinieties ar mamans tiei pa e-pastu: [email protected]
  Paldies

 6. Sāksim ar to, ka tā vietā lai zvanītu draugam bija jāzvana 113, kas tā par greizu domāšanu, ar brūci vēderā vest vieglajā auto… Vai šoferim tiešām šķita, ka viņš nogādās slimnīcā ātrāk kā ĀMP ar sirēnām?! Zinu vienu kadru, kas ieraugot, ka deg sava pirts zvana draugam ugunsdzēsējam nevis uz 112, sviests!

  1. Iemesli, kāpēc šajā gadījumā tā bija labākā doma.
   1.draugs dzīvo tuvu, ātra palīdzība, kamēr ieradīsies, varētu būt jau pa vēlu.
   2. Braucot ar ātrās palīdzības mašīnu tev ir “jāizdzīvo” ceļš, jo kā zināms, ātrās palīdzības mašīnas ir ļoti sliktas uz Latvijas ceļiem, uzprasi jeb kuram, kas ir vests ar ātro palīdzību, liekas, ka tu nomirsi nevis no traumas, bet no ceļa.
   3. Rezultāts ir paredzams, es nezinu nevienu gadījumu, kad kāds tiktu atstāts mirstam rakstot protokolu, domāju, ja šāda situācija būtu, tā būtu pēdējā diena šai amatpersonai darbā un varbūt arī pēdējā brīvībā, policisti pēdējā laikā vienmēr paliek cietēji neatkarīgi no situācijas. 😉
   Jauku dienu.

   1. Ātrā palīdzība jau atbraucot uz vietas var sniegt pirmo palīdzibu un stabilizēt stāvokli vēl pirms transportēšanas, kā arī brauciena laikā uzraudzīt stāvokli, 2kārt, ja stāvoklis smags tad tiek paziņots uzņemšanas nodaļai un tur jau ir gatavi un lietas kursā, ka būs jāoperē!

Pievienot komentāru