Ārstēšana, Veselības politika

Kāpēc jāpiemaksā par recepti?

Foto - Shutterstock

Kur paliek nauda, ko mēs maksājam aptiekā par recepti kompensējamo zāļu saņemšanai, tas ir 0,71 eiro. Tas aiziet valsts budžetā vai aptiekas īpašniekam, vai kur citur? AINA

 

Saņemot kompensējamās zāles vai medicīniskās ierīces ar simtprocentīgu valsts kompensāciju, aptiekā pacientam jāpiemaksā 0,71 eiro par katru recepti. To nosaka Ministru kabineta noteikumi par zāļu kompensācijas kārtību. Nacionālā veselības dienesta sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Agnese Jasenoviča skaidro: “Pacienta līdzmaksājums nav papildu peļņa aptiekai, bet gan līdzestības maksājums, kas tika ieviests, lai veicinātu pacientu līdzatbildību, saņemot valsts pilnībā kompensētas zāles vai medicīniskās ierīces. Nelielais līdzmaksājums motivē pacientu zāles iegādāties pārdomāti un sākt to lietošanu, nevis atlikt zāles plauktiņā vēlākam laikam, jo saņēmis tās par brīvu.”

Minētā summa ir iekļauta zāļu vai medicīnas ierīču cenā. Valstij, norēķinoties ar aptieku, atmaksājamā summa tiek samazināta par pacienta maksājumu 0,71 eiro.

1 komentārs

  1. Ir sākusies vasara. Vai pāršķirsi lapu savā dzīvē, atstājot pagātnē, kas pieder pagātnei, atverot durvis dzīvei, par kādu vienmēr esi sapņojusi? Jauns auto, sava dzīves telpa, jauni draugi, piepildītas attiecības, vaļasprieks un aizrautība ar dzīvi. Padari 2018. par labāko gadu, ko esi piedzīvojusi!
    Piedalies lielākajās Rietumeiropas un Amerikas loterijās un esi gatava jebkurām dabas un savām kaprīzēm jau pēc nākošās nedēļas nogales. Reģistrējies pie licensēta brokera https://goo.gl/X17csF , saņem bezmaksas biļeti un sāc jaunu dzīvi, kas pārspēj tavus vispārdrošākos sapņus!

Pievienot komentāru