Ārstēšana, Vēzis

Sēru vēsts: Mirusi onkoloģisko pacientu labdarības maratona vēstniece Iveta Biezā

Foto - Baiba Tarziera

Sabiedrisko mediju labdarības maratona “Dod pieci”, kas bija veltīts atbalstam onkoloģisko pacientu psihosociālai rehabilitācijai, kampaņas seja Iveta Biezā devusies mūžībā, ziņo portāls lsm.lv.

Intervijā portālam Veselam.lv “Dzīve kā no nulles punkta pēc vēža atklāšanas. Ivetas Biezās spēka stāsts” viņa dalījās, kā uzzinājusi diagnozi un kā smēlusies spēkus dzīvot tālāk.

Viņa ieguldīja spēkus, lai izveseļoties visiem spēkiem: “Ja es iztēlojos cīņu, tad vēzis ir kā vilcene, un es esmu otra tāda pati. Un cīnoties abām vilcenēm manā ķermenī, vizualizējot veidojas tāds kā asiņains kara lauks. Es necīnos tādā veidā, bet eju uz sadarbību. Pieņemu savu slimību, ka esmu mana veselā daļa un slimā daļa, taču vispār esmu viens vesels. Tā es vizualizēju šo situāciju kā mazu ligzdiņu, kurā es salieku visas tās šūnas, kas nav veselas. Lai tās atpūšas. Un, kad pienāks operācijas diena, es no tām atvadīšos. Viņām ir sava dzīve, man – sava.”

Svarīgs atbalsts slimošanas laikā bija ģimene: “Par meitām – konsultējāmies pie psihoterapeita, kā to labāk viņām pateikt, jo gan viena, gan otra viņu vecmāmiņa mirušas no vēža. Lai viņas saprot un nekādā gadījumā neuzņemas vainu par manu slimību, ka viņas ir izdarījušas ko nepareizi. Mēs izstāstījām taisnību.”

Un intervijas beigās viņa sirsnīgi pateicās ikvienam, kas palīdzēja cerībā atveseļoties: “Mīļie, paldies JUMS par milzīgo atbalstu!”

Izsakām visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem un draugiem.