Bērni, Veselība

Līdz maija beigām var šķirot atkritumus, ziedojot bērnu kustību priekam

Foto - Shutterstock
Uzziņai:

 Vairāk informācijas par kampaņu: www.zalais.lv.

Labdarības akcijas “Šķiro un ziedo bērnu kustību priekam” norises pirmajos divos mēnešos pie 22 “Maxima” veikaliem izvietotajos atkritumu šķirošanas konteineros Rīgā savākti 12 429 kilogrami otrreizējai pārstrādei derīga stikla un vieglā iepakojuma. Tādejādi Rīgas iedzīvotāji, kuri iesaistījušies kampaņā un aktīvi šķirojusi atkritumus, bērnu rehabilitācijas centram “Poga” ar AS “Latvijas Zaļais punkts” starpniecību ziedojuši 1242,90 eiro.

Aktīvākie atkritumu šķirotāji, tātad arī ziedotāji, akcijas pirmajos divos mēnešos bijuši Pārdaugavas iedzīvotāji un viesi. Visvairāk otrreizējo izejvielu – 3504 kg –  savākts pie “Maxima” veikaliem Rīgā K. Ulmaņa gatvē 88A, Vienības gatvē 113 un Mūkusalas ielā 73. Zīmīgi, ka, kampaņas laikā pieaugot atkritumu šķirošanas popularitātei Rīgas iedzīvotāju un viesu vidū, ievērojami vairāk atkārtoti pārstrādājamo atkritumu savākts arī pie tiem “Maxima” veikaliem, kuru klienti līdz šim atkritumu šķirošanā bijuši salīdzinoši ne tik aktīvi.

“Kā zināms, videi draudzīgs dzīvesveids Latvijā, tāpat kā citviet pasaulē, kļūst arvien populārāks, tomēr ne visi Latvijas iedzīvotāji joprojām izprot atkritumu šķirošanas nozīmību. Patiesi liels prieks, ka, sniedzot iespēju ar atkritumu šķirošanas starpniecību veikt ziedojumu smagi slimu bērnu atlabšanai, daudzi Rīgas iedzīvotāji un viesi ir aizdomājušies par šādas – šķietami nelielas – aktivitātes ilgtermiņa ietekmi, ” pauž Kaspars Zakulis, AS “Latvijas Zaļais punkts” direktors. Viņš arī norāda, ka  kampaņas norises vietās savākto otrreizējo izejvielu daudzums kopš labdarības akcijas sākuma palielinājies par 11%, salīdzinot ar laika periodu pirms tās.

Vēl tikai līdz maija beigām ikviens Rīgas iedzīvotājs un viesis ir aicināts iesaistīties kampaņā “Šķiro un ziedo bērnu kustību priekam”, šķirojot atkritumus un pārvēršot tos ziedojumā ikreiz, kad tie tiek iemesti konteineros, kas izvietoti pie 22 “Maxima” veikaliem Rīgā. Par katru kilogramu sašķiroto atkritumu “Latvijas Zaļais punkts” 10 centus ziedos bērniem ar kustību traucējumiem.

 

Pievienot komentāru