Bērni, Veselība

Arī šogad “Dzīve bez glutēna” organizē bezglutēna vasaras nometni bērniem

Foto - Shutterstock

2018. gadā Latvijas celiakijas pacientu biedrības “Dzīve bez glutēna” rīkotā nometne “Piedzīvojums Avārijas brigādes parkā” no 25. jūnija līdz 1. jūlijam būs paredzēta skolas vecuma bērniem no 7 – 15 gadiem, kuriem ikdienā ir jāievēro stingra bezglutēna diēta. Nometnē tiks nodrošināta pilnvērtīga bezglutēna ēdināšana, to bez maksas varēs apmeklēt arī bērni no maznodrošinātām un trūcīgām ģimenēm.

Katru vasaru Latvijā tiek rīkotas dažādas nometnes, kurās diemžēl ir grūti vai pat neiespējami iekļauties bērniem un jauniešiem, kuriem ir nepieciešama īpašas diētas ievērošana. Šī iemesla dēļ “Dzīve bez glutēna” rīkotās nometnes vairāku gadu garumā ir liels atbalsts celiakijas pacientu ģimenēm, kurās bērniem ir ierobežotas iespējas atpūsties ārpus mājām.
Šogad nometnes dalībniekus sagaida aizraujoši piedzīvojumi Lēdmanes pusē, kur “Avārijas brigādes” izklaides parkā kopā ar jauniem draugiem varēs jautri un lietderīgi atpūsties vasaras brīvlaikā, nedomājot par savas veselības apdraudēšanu.

Atbalstu un finansējumu šādu vasaras nometņu organizēšanā biedrībai sniedz Lielbritānijas tirdzniecības kamera, tādēļ bērni no maznodrošinātām un trūcīgām ģimenēm ar celiakijas diagnozi var apmeklēt nometni bez maksas. Finansiālu atbalstu nometnes rīkošanā ir sniegusi arī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Uzņēmums “OriBalt”, pārtikas ražotāji “Schär” un “Neste” sniedz atbalstu, nodrošinot speciālo bezglutēna pārtiku.

Dalībai nometnē aicinām pieteikties gan latviešu valodā, gan krievu valodā runājošus bērnus un jauniešus, jo personāls pārvalda abas valodas. Nometnes apraksts, programma un pieteikums nometnei ir pieejami mājas lapā dzivebezglutena.lv.

Pievienot komentāru