Dzīvesveids, Pirts

Kastaņas zieds nomierina. Kā to izmantot pirtī, iesaka Ivita Pičukane

Foto - LETA

Sācies krāšņais augu ziedēšanas laiks un līdz ar to – dažādība pirtī. Zied kastaņas. Ar tās ziedu var noglāstīt, noslaucīt miesu. Var vienkārši uzlikt uz ķermeņa un atstāt kādu laiciņu. Pietiek ar vienu zaru, vienu sveci. Krāšņo ziedu var nolikt arī ārpus pērtuves, likt vāzē kā rotu, iesaka IVITA PIČUKANE, praktizējoša pirtniece Krimuldas pagasta Ziedleju pirtī, Pirts skolas un LU Medicīnas fakultātes pasniedzēja.

Ziediņus var savākt ziemai – zem kastaņas paklāj palagu un nobirušos ziedus savāc, izkaltē. Var pielikt skrubim, gatavot tinktūru, vārīt sīrupu. Ziemai var sažāvēt arī zariņus ar skaistajām lapām – tās labi glabājas, nenobirst.

Ko spēj dot?

Daudzi kastaņas sveci dēvē par vīrišķo simbolu, taču šis skaistums dara labu ikvienam. Kastaņa ir rūgtā, tātad – tīrītāja. Atbrīvo no pārmērīgas raizēšanās par citiem, iekšēja uztraukuma, bažām. Liek vairāk parūpēties par sevi. Nomierina satrauktu prātu, vieš domu skaidrību, palīdz pieņemt pārmaiņas. Tas ir dzinulis, lai cilvēks ietu uz priekšu, neapstātos.

Kastaņas ziedi un sēklas mazina iekaisumu, tos lieto iekaisušu, paplašinātu vēnu, artēriju iekaisumu ārstēšanai un profilaksei. Tie mazina arī locītavu iekaisumu un sāpes.

 

Lasi arī, kā pirtī izmantot ievas! 

Par citām pavasara slotiņām un to izmantošanu lasi jaunākajā žurnāla “36,6°C” numurā vai tā elektroniskajā versijā.

 

logo-36

 

Pievienot komentāru