Ārstēšana, Citas slimības

Medikamenti veģetatīvajai distonijai nepalīdz. Tā būs visu mūžu?

Foto: Unsplash

Lasītāja Aija jautā neirologam Guntim Karelim: “Man jau 6 gadus ir veģetatīvā distonija, dzeru tabletes, kurā aktīvā viela ir paroksetīns, taču lēkmes ir mazāk, bet nepāriet vai tās sajūtas nepāries visu mūžu? Man ir 59 gadi.”

Atbild asoc.prof. Guntis Karelis, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs.

„Paroksetīns ir antidepresants, ko bieži izmanto veģetatīvās distonijas ārstēšanai. Ar tā palīdzību iespējams mazināt traucējošos simptomus un uzlabojot dzīves kvalitāti. Tomēr, ja ir sajūta, ka medikaments īsti nepalīdz, varat vērsties pie ģimenes ārsta vai neirologa, lai veiktu terapijas korekciju. Iespējams, jums piemērotākas ir citas zāles.

Veģetatīvā distonija ir sarežģīta un līdz galam neizpētīta slimība, kurai ir psiholoģiski cēloņi. Ar medikamentiem iespējams novērst šīs slimības simptomus, nevis to pilnībā izārstēt. Mazināt traucējošos simptomus var palīdzēt arī psihoterapija. Bieži vien ar šo slimību nākas sadzīvot visu mūžu.”

6 Komentāri

  1. Personīgi man palīdzēja ūdens procedūras un arī hipnozes seansi.Pašmācības ceļā apguvu autogēno treniņu.Nu jau ir gadi 20-25,kā slimība ir pilnībā atkāpusies.Man ir 60 gadi.

  2. Ir sākusies vasara. Vai pāršķirsi lapu savā dzīvē, atstājot pagātnē, kas pieder pagātnei, atverot durvis dzīvei, par kādu vienmēr esi sapņojusi? Jauns auto, sava dzīves telpa, jauni draugi, piepildītas attiecības, vaļasprieks un aizrautība ar dzīvi. Padari 2018. par labāko gadu, ko esi piedzīvojusi! Piedalies lielākajās Rietumeiropas un Amerikas loterijās un esi gatava jebkurām dabas un savām kaprīzēm jau pēc nākošās nedēļas nogales. Reģistrējies pie licensēta brokera https://goo.gl/X17csF , saņem bezmaksas biļeti un, izmantojot Augošā Mēness jaudīgo enerģiju, sāc jaunu dzīvi, kas pārspēj tavus vispārdrošākos sapņus!

  3. Es tiku gala ar vegetativo distonijukad pec savas masas naves . Ta sanaca ka kopa izgajam abas cinu ar onkologiju kura masa zaudeja. Pec masas naves sakas panikas lekmes. Uznaca bailes no tumsas. Saasinajas astmas lekmes. Mani izglaba sunuks. Daudz laika pavadiju kopa ar vinu.Cilveki krita uz nerviem. sakas panikas lekmes tad gaju lauka staigaties ar sunuku ari tumsa gar maju. Ari vela vakara un runaju ar sunuku. Un tad pamazam saku nomierinaties. No medikamentiem lietoju Nervostrong.Tagad esmu veiksmigi ar pasiedvesmu un sevis parliecinasanu esmu tikusi gala.Mana ka es saku cinu biedrene ari aizgaja uz lsbakiem medibu laukiem uzreiz nedomajot naca vieta sunite kura tagad ir mana labaka draudzene
    .Iesaku iegadaties ja ir iespejas sev draugu ar kuru divvientuliba parunaties. Cilveki nav tie labakie uzklausitaji.

Pievienot komentāru