Ārstēšana, Sāpes

Sāp mugura un paiet grūti! Ko iesākt, iesaka neirologs Guntis Karelis

Foto - Shutterstock

Veselam.lv lasītājs jautā: “Sāp kāju muskuļi, krampji kājās muskuļus rauj. Rokas tirpst. Sāp muguras krustu daļa un sāpes iet līdz labās kājas ceļgalam, grūti iet tālāk par 50 metriem. Mugurkaulā ir osteohondroze un spondiloze, slimoju ar 2. tipa cukura diabētu. Man ir 64 gadi. Kas varētu palīdzēt?”

Atbild Atbild asoc.prof. Guntis Karelis, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs: „Diabēta pacientiem paaugstināts cukura līmenis asinīs izraisa dažādas komplikācijas, tai skaitā polineiropātiju jeb nervu bojājumus, kas varētu būt skaidrojums roku tirpšanai, kā arī sāpēm un krampjiem kājās. Aizdomu gadījumā par polineiropātiju jāvēršas pie neirologa. Šo slimību iespējams diagnosticēt, veicot neirogrāfiju. Ja apstiprināsies aizdomas par polineiropātiju, neirologs izrakstīs atbilstošus medikamentus, kas mazinās tirpšanu, sāpes un citus nepatīkamos simptomus.

Muguras jostas daļas sāpju cēlonis, visticamāk, ir spondilozes izraisītās izmaiņas mugurkaulā. Spondilozes gadījumā samazinās sprauga starp skriemeļiem un tiem mēdz veidoties tā dēvētie radziņi jeb kaula izaugumi, kas nospiež un kairina no muguras smadzenēm atejošos spinālos nervus, izraisot sāpes. Sāpes var izstarot arī uz kājām un rokām. Spondilozes izraisīto sūdzību novēršanai lieto pretsāpju un pretiekaisuma medikamentus. Piemērotāko terapiju ieteiks neirologs.

Mazināt spondilozes izraisītās sāpes var palīdzēt arī dažādas fizikālas procedūras un ārstnieciskā vingrošana. Būtu vēlams konsultēties ar fizioterapeitu, kādi vingrojumi un procedūras konkrētajā gadījumā ir vispiemērotākie.

Katrā ziņā nepieciešama neirologa konsultācija un izmeklēšana, lai precizētu sūdzību cēloņus un varētu nozīmēt ārstēšanu.”

 

1 komentārs

  1. Ko darit darīt tādam pacientam , pēc operācijas mugurkaulā , skriemeļa plisums un drupsana , tika nozīmēti rehabilitācijas centri , viens pēc otra , iedota 2 grupa , pirmais bija Vaivari , otro palīdzibu bija stedzami jāsanem Jaundubultos , bet to atteica , jāmokās sāpēs un jārij tās tabletes , kas palidz tikai dažas stundas ? Nu protams rehabilitācijas centri nozīmēti par velti , jo pacients ir maznodrošināts , valstij nau izdevīgi . bet kur lai tos tūkstošus ņem .

Pievienot komentāru