Ārstēšana, Sāpes

Oliņa sāp… Ko darīt?

Publicitātes foto/pixabay.com

Lasītājs jautā: “Jau vairāk nekā pusgadu uznāk velkošas sāpes kreisajā sēkliniekā. Urologs nekādu vainu neatrada, tomēr izrakstīja pretsāpju svecītes. Izlietoju visu iepakojumu, taču labāk nepalika. Vai doties pie tā paša daktera vai labāk cita?”

Ne vienmēr īslaicīgas sāpes, aiz kurām neslēpjas slimība, var izskaidrot, atzīst urologs Alvis Laukmanis. Smeldze sēkliniekos var būt saistīta ar prostatas dziedzera iekaisumu, mugurkaula deformāciju, neiroloģiskām kaitēm, nierakmeņu slimību, tā sauktajām neiropātiskajām sāpēm pēc pārslimota iekaisuma. Visnopietnākā vaina, kas šajā gadījumā varētu būt, ir sēklinieku vēzis, ko iespējams atklāt ar taustes palīdzību. Tad pārmaiņas oliņās parasti sajūt ne tikai ārsts, bet arī pats vīrietis. Iekaisīgas izmaiņas var sataustīt, jo oliņas ir pietūkušas. Citkārt problēmas iemeslu ir grūtāk noteikt. Lai apstiprinātu vai drīzāk noliegtu audzēja diagnozi, veic arī asins analīzes, izmantojot speciālus marķierus, un ultrasonoskopiju.

Ja diskomforts nepāriet, labāk doties vēlreiz pie tā paša urologa, veikt asins analīzes un ultrasonoskopiju.

2 Komentāri

  1. sveiki-vajag lietot cinku-tas cinas ar visiem iekaisumiem organisma-un man pasam bija tada pati situacija-kad sapeja kreisais seklinieks-ari urologi neko neatrada…no cinka tabletem sapes pargaja-starp citu drogas ir anglu cinks 120 tabletes maksa ap 3 eiro….analogs aptiekas ap 7 eiro…visiem kas saaukstejas un ir herpes iesaku cinku padzert-jo Latvija ir totals cinka trukums augsne-esot juras produktos-bet kurs var atlauties est dargas zivis tris reiz nedela…

Pievienot komentāru