Veselam
Psiholoģija

7 veidu sievasmātes, par kādām sapņo jebkurš znots0

Foto – Shutterstock.com

Cik gan daudz smieklīgu joku, sakāmvārdu un teicienu znoti (nu kurš gan cits?) izdomājuši par sievasmātēm! Savukārt ģimenes psiholoģe Olga Romaniva lapā wday.ru stāsta par tiem sievasmāšu veidiem, par kādām sapņo jebkurš znots.

Sievasmāte, kas dzīvo tālu

Ideālā gadījumā – uz citas planētas, no kuras uz Zemi var nokļūt vairākos desmitos gaismas gadu, tāpēc satikt viņu pēc kāzām nav gandrīz nekādu iespēju. Runājot nopietni, pašiem sava dzīve atsevišķi no sievasmātes un attālums starp jums attiecības ietekmē tikai pozitīvi. Protams, viņa var atbraukt, bet agrāk vai vēlāk viņa aizbrauks, un tas ir galvenais. Labs risinājums ir sievasmāte ar lauku saimniecību, kuru nav kam atstāt pieskatīt: viņa ieradīsies reti, tad atcerēsies, ka ir vistas, ferma, kaķi un aicinās ciemos pie sevis.

Sievasmāte, kurai ir vētraina personīgā dzīve

Tāda sievasmāte pastāvīgi atrodas notikumu virpulī, un viņai vienkārši nav laika uzraudzīt meitas personīgo dzīvi. Turklāt viņa bieži vien nostājas znota pusē, jo ir dvēselē jauna un visticamāk, uztver meitu kā draudzeni. Normāla sievasmātes personīgā dzīve palīdz mazināt spriedzi ģimenē. Kad sievietei ir pārāk daudz brīva laika un viņai īsti nav ko darīt, viņa sāk nodarboties ar to, kas pagadās pie rokas. Ja meita ar vīru dzīvo kopā ar savu māti, par upuriem var kļūt viņi.

Sievasmāte, kurai tu neesi vienīgais znots

Turklāt tas otrs dzīvo kopā ar viņu. Tas ir perfekts modelis, jo visas pretenzijas tiks izteiktas tam znotam, kurš atrodas tuvāk. Ja tu kopā ar viņas meitu dzīvojat savā mājoklī vai īrējat, nopelni pienācīgu naudu, tu noteikti tiksi uzskatīts par varoni. Pret tevi nebūs gandrīz nekādu pretenziju.

Sievasmāte, kas dzīvo pēc Šveices principiem

Tādas sievasmātei svarīgas dzīves sastāvdaļas ir neiejaukšanās suverenitātē un neitralitāte. Viņa neiejaucas meitas lietās, nekritizē, ir priecīga, pieklājīga, viesmīlīga un mierīga. Runā, ka tādas ir sastopamas, tāpēc ievēro seno noteikumu: izvēloties sievu, pavēro sievasmāti.

Sievasmāte ar zinātnisku grādu

Viņa, protams, var atrast tevī trūkumus, bet viņai vienkārši nav laika ar to noņemties, jo viņa māca, virza zinātni uz priekšu, viņai ir studenti, ieskaites, kursa darbi, diplomi. Viņas īstie bērni ir studenti, tāpēc jūs varat atslābināties un baudīt dzīvi.

Augsta statusa vīrieša sievasmāte

Ja tev ir nauda, īpašums, statuss sabiedrībā un sieva nākusi no tālienes (lasi: viņai nav nekā tāda), esi drošs, ka tev būs visos aspektos nevainojama vīramāte – viņa pat nenāks ciemos bez uzaicinājuma, neko sliktu par tevi neteiks (protams, tavā klātbūtnē). Viņa darīs visu, lai tikai tu nešķirtos no viņas meitas.

Sievasmātes vīrs ir augsta statusa vīrietis vai uzņēmējs

Pārējām niansēm nav nozīmes: galvenais ir tas, ka šai sievietei ir daudz naudas. Viņa varbūt skatīsies uz tevi šķībi, bet maz ticams, ka pateiks ko sliktu. Viņa klusībā samierināsies ar tevi, iespējams, sakodusi zobus, jo tu padarīji viņas meitu par māti un viņa nevar izturēt domu, ka viņas meitene paliks viena (lasi: apkaunos ģimeni) vai cietīs – viņa tomēr ir laba māte (lasi: par kaut ko jūtas vainīga savas meitas priekšā). Tāpēc viņa darīs visu iespējamo, lai uzlabotu arī jūsu dzīvi. Varbūt viņa var palīdzēt darbā, biznesā, atrast auklīti bērnam. Tāda sievasmāte ir progresa dzinējspēks, taču prasīs arī ko pretī.

LA.lv