Veselam
Ārstēšana

22. septembrī notiks sporta diena cilvēkiem ar invaliditāti un viņu tuviniekiem0

Foto – LETA

Jau sestdien, 22. septembrī, Dino Zoo pasaulē, Krasta ielā 52, norisināsies Sporta diena “Tu neesi viens”. Tā paredzēta personām ar invaliditāti, viņu ģimenes locekļiem un līdzcilvēkiem. Aicinām piedalīties bezmaksas nodarbībās, lekcijās un kopīgās sporta aktivitātēs!

Aktīvam dzīvesveidam nav jābūt par privilēģiju – tam būtu jābūt pieejamam ikvienam cilvēkam, arī tiem, kuriem pilnvērtīgai sportošanai nepieciešami daži pielāgojumi. Jāteic, ka cilvēkiem ar invaliditāti joprojām ir grūti atrast piemērotas fiziskas aktivitātes, tomēr situācija pamazām uzlabojas. Lai informētu, iedvesmotu un visi kopā izkustētos, sporta dienā “Tu neesi viens!” pulcēsies gan sportisti, gan veselības aprūpes speciālisti, lai kopā ar apmeklētājiem pavadītu aktīvu dienu.

No plkst. 11.00-15.00 gan arēnā, gan āra terasē pie tās norisināsies  sporta spēles lieliem un maziem.

Dalībnieki varēs pārbaudīt savu veiklību, spēku un līdzsvaru un ātrumu dažādās pielāgotās stafetēs un izaicinājumos. Par dalību ikviens saņems piemiņas medaļu, kā arī tiks nodrošinātas siltas pusdienas.
Pēc sportiskajām aktivitātēm būs iespēja arī relaksēties un izstaipīties, vingrojot fizioterapeita vadībā, kā arī noklausīties atzītu Latvijas sportistu pieredzes stāstus par to, kā sadzīvot ar funkcionāliem traucējumiem un gūt teicamus panākumus sportā.

Paralēli fiziskajām nodarbībām pasākumā būs pieejamas plaušu slimību speciālista un ergoterapeitu lekcijas, kur pieredzējuši speciālisti stāstīs par pareizu elpošanu, elpceļu slimību profilaksi un ergoterapijas iespējām rehabilitācijā.

Tikmēr, rūpējoties par garīgo labsajūtu, Mākslas zālē visi interesenti tiks iepazīstināti ar mākslas terapiju, kur arī paši varēs izmēģināt roku veidošanas nodarbībā. Savukārt kustību zālē norisināsies deju un kustību terapija, kurā funkcionālie speciālisti mācīs ar kustību palīdzību uzlabot fizisko un emocionālo pašsajūtu. Šī ir aizraujoša un sirsnīga pieredze, kuru noteikti iesakām izmēģināt!

Saistītie raksti

Kā krāšņa oga piedāvājumā jāizceļ kanisterapija – terapija ar īpaši apmācītiem suņiem. Divas terapeites, Vladislava Akimova un Līga Olekte, ar saviem četrkājainajiem profesionāļiem gan vadīs nodarbības bērniem, gan arī sniegs lekciju par terapijas pozitīvo iespaidu pieaugušajiem. Šī ir brīnišķīga iespēja gūt kanisterapijas pieredzi personīgi, tādēļ vecāki aicināti pieteikt savus bērnus nodarbībām. Terapeites stāsta, ka ar šo terapijas paveidu bērni – un arī pieaugušie – kļūst atraisītāki un motivētāki. Darbs ar suni ir patīkams un jauks, suns ir patiess savā priekā komunicēt ar cilvēku, sniedz pozitīvas emocijas un palīdz rehabilitācijas procesam noritēt veiksmīgāk.

Nāc un pavadi sportisku dienu kopā ar mums jau sestdien, 22. septembrī!

Viss pasākuma piedāvājums ir bez maksas! Uz nodarbībām notiek iepriekšēja pieteikšanās, norādot vārdu, uzvārdu un interesējošo nodarbību vai lekciju. Atsevišķas nodarbības ir paredzētas tikai īpašām mērķa grupām. Pieteikšanās un vairāk informācijas par nodarbībām pieejama pa tālruni: +371 28305097.

LA.lv