Veselam
Ārstēšana

23. novembrī Rīgā notiks izglītojošs un muzikāli literārs bezmaksas pasākums “Dzīve BEZ sāpēm”0

Foto – Shutterstock

Šo piektdien, 23. novembrī, Rīgā norisināsies “Latvijas Galvassāpju pacientu biedrības” projekta “Dzīve BEZ sāpēm” noslēdzošais bezmaksas pasākums, uz kuru aicināts ikviens interesents, īpaši tie, kuri regulāri cieš no galvassāpēm.

Šī gada oktobrī jaundibinātā “Latvijas Galvassāpju pacientu biedrība” uzsāka realizēt savu pirmo vērienīgo aktivitāti – izglītojošu un muzikāli literāru bezmaksas pasākumu “Dzīve BEZ sāpēm”. Sadarbībā ar vietējām bibliotēkām, pasākums noritēja desmit Latvijas pilsētās un tajā kopumā piedalījās ap 300 apmeklētājiem.

Galvassāpes ir visizplatītākā ikdienas problēma; tās traucē un sagādā virkni ierobežojumu, kas saistīti ar ierasto dzīves ritējumu. Sevišķi smagu slogu rada migrēnas sāpes, kas, balstoties uz Pasaules Veselības Organizācijas ikgadējo pētījumu par Globālo slimības izraisīto slogu, ieņem augsto trešo vietu kā visvairāk darba nespēju izraisošais iemesls darbaspējīgo cilvēku vidū.

Galvassāpju speciāliste dr. Linda Zvaune ir pārliecināta, ka pacientus un sabiedrību kopumā nepieciešams izglītot par galvassāpju radīto slogu, lai pozitīvi sekmētu ārstēšanās procesu. Pasākuma ietvaros speciāliste stāstīs par migrēnu un cita veida galvassāpēm, sniedzot atbildes uz daudziem sabiedrībā ļoti aktuāliem jautājumiem – par sāpju izcelsmi, ārstēšanās iespējām un jaunākajām sāpju atvieglošanas metodēm.

“Migrēnas gadījumā arī uzturam var būt liela nozīme, ja atklājam produktus, kas šīs lēkmes izsauc vai pastiprina,” skaidro sertificēta uztura speciāliste Eva Kataja; “uzturs sniedz mums enerģiju un tiešā veidā ietekmē to, kā mēs jūtamies.”

Speciāliste apmeklētājus iepazīstinās ar produktiem, kas visbiežāk tiek saistīti ar migrēnas lēkmēm, un pārrunās to, kā saprast, kurus produktus no uztura izslēgt un kā veidot maltītes, lai justos pēc iespējas labāk.

Tāpat apmeklētājiem būs iespēja gūt vērtīgas zināšanas par efektīvu metodi hronisko slimību gadījumā – osteopātiju. Osteopāts dr. Andris Zemītis pasākumā izklāstīs osteopātijas iespējas galvassāpju ārstēšanā.

Pasākuma gaitā ar saviem personīgajiem pieredzes stāstiem par dzīvi ar migrēnu dalīsies divas neatlaidīgas un veiksmīgas sievietes – dūla, topošā ārste Katrīna Puriņa-Liberte un mūziķe, žurnāliste Dagnija Millere-Balandīna. Katrīna Puriņa-Liberte, kurai attiecības ar migrēnu ir jau kopš vidusskolas laikiem, pasākuma ietvaros caur savu pieredzes stāstu informēs sabiedrību par daudzām stigmām jeb mītiem un aizspriedumiem, kas apvij migrēnu, kā arī veģetatīvo distoniju. Savukārt Dagnija Millere-Balandīna dalīsies savās atklāsmēs, kā – rūpējoties gan par savu fizisko ķermeni, gan emocionālo pasauli – ir iespējams panākt, ka migrēnas lēkmes kļūst arvien retākas un ar mazāku intensitāti.

Dagnija ir arī grāmatas „Migrēna. Izlaušanās” latviskā izdevuma idejas autore, tādēļ vienlaikus auditorija tiks iepazīstināta ar Maijas Sepas romānu, kas ir stāsts par kādu trīsdesmitgadnieci, kura jau kopš bērnības cieš no hroniskas migrēnas. Pasākumu bagātinās arī muzikāli akustisks priekšnesums no Milleru-Balandīnu ģimenes.

Pasākums “Dzīve BEZ sāpēm” Rīgā notiks šī gada 23. novembrī plkst. 17:30 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Mūkusalas ielā 3. Pieteikties var šeit.

LA.lv