Veselam
Dzīvesveids

23. oktrobrī Majoros notiks nakts peldes rituāls Raiņa stilā ar “Latvijas roņiem”0

Foto – LETA

Piektdien, 23.oktobrī, jauniešu teātra festivāla “Rainis un Aspazija Tev” ietvaros Majoru pludmalē notiks nakts peldes rituāls Raiņa stilā. Pusstunda rudenīgajā pludmalē būs veltīta jūras sniegtajiem labumiem veselības un mundruma uzturēšanai.

Vēso vakaru Majoru pludmalē no plkst.21.30 līdz 22.00 piesildīs pagājušajā gadsimta peldkostīmos tērpti ziemas peldētāji – Latvijas Ziemas peldētāju kluba “Latvijas roņi” dalībnieki. Veselības pusstundā varēs arī varēs uzzināt noderīgus padomus par spirgtā jūras gaisa un vēsā ūdens labvēlīgo ietekmi uz veselību.

“Gan Rainis, gan Aspazija mīlēja jūru – jūras malā viņi ir tikušies, atpūtušies un dzīvojuši. Rainis bieži staigājis gar jūru, peldējies un arī uzsvēris fiziskās aktivitātes nozīmi kā uzrunās, tā arī dzejā. Tamdēļ līdztekus jauniešu teātra izrādēm, kas visas saistītas ar Raiņa un Aspazijas daiļradi, šai festivālā parūpējāmies par atraktīvu un noderīgu mirkli visiem dalībniekiem, ļaujot jauniešiem nedaudz iepazīties arī ar pašu Raini un valdzinājumu, ko viņam sniedza Jūrmala,” saka Latvijas jauniešu teātra festivāla “Rainis un Aspazija Tev” organizatore Dace Umbraško.

Jauniešu teātra festivālā-konkursā “Rainis un Aspazija Tev” 23. un 24.oktobrī Jūrmalā deviņi jauniešu teātri no Kuldīgas, Limbažiem, Ķekavas, Liepājas, Iecavas un Jūrmalas izrādīs deviņus teātra iestudējumus. Festivālā viesosies arī teātra studija no Baltkrievijas, kas izrādīs Raiņa lugu “Pūt vējiņi!”. Ieeja uz festivāla izrādēm un pasākumiem ir bez maksas.

Apmeklēt festivālu un skatīties izrādes aicināti jaunieši un tie, kas jūt sevī mūžīgā meklētāja garu, kam patīk eksperimentēt un uzdrošināties pietuvoties, nebaidoties apdedzināties, pat Rainim un Aspazijai. Programma būs krāšņa un ļaus skatītājiem paraudzīties uz veidu, kā Latvijas jaunieši iepazīst un interpretē Raiņa un Aspazijas daiļradi.

Festivālu ar teatrāliem pārsteigumiem atklās pie Lielupes “Rimi” 23.oktobrī plkst.15.40, kam sekos kolektīvu gājiens līdz Jūrmalas teātrim. Šajā dienā trīs izrādes norisināsies Jūrmalas teātrī Bulduros Muižas ielā 7. Festivāla otrajā dienā vairākās vietās Jūrmalā notiks teātra maratons no plkst.10.00 līdz plkst.19.00. Sestdien tiks izrādītas septiņas izrādes.

Saistītie raksti

Programma piektdien, 23.oktobrī, izrādes notiek Jūrmalas teātrī, Muižas ielā 7.
Plkst.16.30 – 17.50 Rainis un &“Stikla kalna mantinieki” – skolēnu pārstāstīta Raiņa saulgriežu pasaka “Zelta zirgs” Jūrmalas jauniešu teātra izpildījumā, režisors Imants Jaunzems.
Plkst.18.20 – 18.40 izrāde pēc Aspazijas dzejas “Mūzas kambarītis” Kuldīgas novada BJC teātra studijas izpildījumā, režisore Gunta Krauze.
Plkst.19.00 – 19.15 izrāde pēc Aspazijas dzejas “Nekur vairs puķes nezied tā…” Majoru vidusskolas teātra izpildījumā, režisore Antra Njuša.
Plkst.21.30 – 22.00 “Nakts peldes rituāls Raiņa stilā”, Majoru pludmalē, Pilsoņu ielā 2. Sadarbojoties ar Latvijas Ziemas peldētāju klubu “Latvijas roņi”

Programma sestdien, 24.oktobrī:
Plkst.10.00-11.00 izrāde pēc Raiņa lugas “Jāzeps un viņa brāļi” “Jāzeps un…” Kauguru kultūras nama jauniešu teātra “Eksperiments” izpildījumā, režisore Dace Umbraško. Jūrmalas Kultūras centrā Majoros Jomas ielā 35.
Plkst.11.20 – 11.40 Rainis “Dot. Ņemt. Gūt”, Limbažu BJC teātra “Kriksis” izpildījumā, režisore Inta Kalniņa. Jūrmalas teātrī, Muižas ielā 7.
Plkst.12.00 – 12.40 Sanda Zālamane, Estere Pumpura “5 Raiņi un Aspazija”, teatrāli nepieradināta performance Ķekavas “Jaunā Miltu teātra” izpildījumā, režisore Estere Pumpura. Bulduru bibliotēkā Edinburgas prosp.89.
Plkst.13.10 – 14.00 Aspazija “Ragana” Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauniešu teātra izpildījumā, režisors Juris Ločmelis. Jūrmalas teātrī, Muižas ielā 7.
Plkst.14.30 – 15.20 Aspazija “Sidraba šķidrauts” Iecavas kultūras nama teātra “Artis” izpildījumā, režisore Valda Karnīte. Jūrmalas Kultūras centrā Majoros Jomas ielā 35.
Plkst.16.00 – 17.20 Rainis “Pūt, Vējiņi” Baltkrievijas Valsts Kultūras un Mākslas Universitātes teātra studijas “7ПАВЕРХ” izpildījumā, režisore Zinaida Pasjutina. Jūrmalas teātrī Muižas ielā 7.
Plkst.18.30 – 19.05 pantomīmas izrāde “Spēles sākums” Kuldīgas kustību teātra “Purple line” izpildījumā, režisore Ina Bērziņa. Jūrmalas teātrī Muižas ielā 7.

LA.lv
LE
LETA
Veselam
FOTO: Izremontē slimnīcas nodaļu Strenčos
17 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Zobārstniecībā metāla zobi jau ir vēsture, tagad modē citas lietas! Lietuvas eksperta viedoklis
17 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Pirmo reizi Latvijā uz forumu pulcēsies vēža pacienti 1
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Latvijā
Kuldīgas novada peldbaseins – par daudz izšķērdīgs. Pašvaldības dzīvo pāri saviem līdzekļiem? 1
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Konkursā uz FKTK padomes priekšsēdētāja amatu izvēlēta “Citadeles” valdes locekle Purgaile
34 minūtes
LE
LETA
Dabā
Nākamās nedēļas sākumā gaisa temperatūra noslīdēs vēl zemāk: pirmās prognozes
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Negaidīts atklājums, kā mazināt globālās sasilšanas problēmu
1 stunda
AK
Aija Kaukule
Kokteilis
Žanna Dubska: “Ja spāres vecumā turpini būt tārpiņš, kaut kas nav pārvarēts”
Intervija 1 stunda