Veselam
Bērni

28. novembrī bērni var satikt Zobiņu Baltiņu un Urķi klātienē! 16

Foto – Shutterstock

Kampaņa „Man ir tīri zobi!” iesoļojusi finiša taisnē, un sestdien, 28. novembrī, kinoteātrī Cinamon būs īpašs Bērnu rīts, kad varēs satikt kampaņas talismanus – Zobiņu Baltiņu un neganto Urķi.

Sabiedrības informēšanas kampaņu „Man ir tīri zobi!” organizēja Veselības ministrija (VM) un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ar mērķi uzrunāt bērnus un jo īpaši pusaudžus un piedāvāt viņiem dažādus interesantus veidus, kā atcerēties par regulāru zobu tīrīšanu. Zobiņš Baltiņš un Urķis viesojušies pirmsskolas izglītības iestādēs un pie sākumskolas pirmo klašu skolēniem, lai uzskatāmi parādītu, kas un kā pareizi darāms, lai zobi būtu veseli. Tāpat mazākie bērni varēja kļūt par Zobiņa Baltiņa palīgiem, ierunājot īpašu dzejolīti, kas radīts, lai zobu tīrīšana būtu jautrāka, un atsūtot skaņas failu vēstulē facebook.com/tirizobi.lv.

Savukārt pusaudžiem radīta mobilā aplikācija „Zobs”, ko iespējams lejupielādēt bez maksas google Play veikalā un kas ik dienu īpašos laikos atgādina par zobu tīrīšanu. Pusaudžu vecums ir laiks, kad piena zobus nomainījuši pastāvīgie zobi un ir jāapzinās fakts, ka ar esošajiem zobiem būs jādzīvo visu mūžu. Tāpēc šis vecuma posms ir īpaši svarīgs, lai nostiprinātu pusaudžos pareizus zobu tīrīšanas paradumus un liktu apzināties nelabvēlīgos faktorus, kas ietekmē zobu veselības stāvokli.

Nemanot kampaņa iesoļojusi finiša taisnē, un sestdien, 28. novembrī, kinoteātrī Cinamon no pulksten 11.00 – 14.00 būs īpašs Bērnu rīts. Zobiņš Baltiņš un Urķis gaidīs gan lielus, gan mazus. Būs iespēja noskatīties izglītojošo multfilmu, kāpēc ir svarīgi tīrīt zobus un kā to pareizi darīt, varēs spēlēt spēles, būs radošās darbnīcas, kur kopā ar zobu fejām zīmēt, veidot, līmēt, kā arī tiks ierīkots īpašs fotostūris, lai ikviens varētu nobildēties kopā ar Zobiņu Baltiņu un Urķi.

Saistītie raksti

Plkst. 12.00 notiks kampaņas noslēguma preses konference, kur par paveikto un gaidāmajiem plāniem nākamajam gadam informēs SPKC Slimību profilakses nodaļas vadītāja Ilze Straume un SPKC Galvenais speciālists zobārstniecības aprūpes jautājumos Andis Paeglītis.

Vairāk informācijas atradīsiet interneta vietnē www.tirizobi.lv, kur pieejamas dažādas interaktīvas sadaļas bērniem un pusaudžiem un iespējams uzzināt visu par pareizu zobu tīrīšanas tehniku un citus ar mutes dobuma higiēnu saistītus jautājumus. Jaunākais mājaslapas papildinājums ir interaktīvs 3D zobārsta kabinets, kas dod iespēju aplūkot zobārstniecībā izmantojamos instrumentus un procedūras, tādējādi mazinot satraukumu un bailes, kas varētu rasties bērniem un pusaudžiem pirms zobārsta apmeklējuma.

LA.lv