Veselam
Bērni

30. novembrī Saldū, 8. decembrī – Liepājā tikšanās ar grāmatas “Dziedinošas dzemdības” autori0

Publicitātes foto, foto Evija Gruzna

30. novembrī Ģimenes atbalsta dienas centrā 18.30. notiks tikšanās ar Latvijā pazīstamās grāmatas “Gaidības un radības ar prieku” un vasarā iznākušās “Dziedinošas dzemdības” autori, dūlu Lindu Rozenbahu. Jaunajā grāmatā ir arī Saldū dzīvojošu mammu pieredze.

Savukārt 8. decembrī Linda Rozenbaha tiksies ar lasītājiem Liepājā, tirdzniecības namā “Kurzeme”, cikla lekciju cikla “Māmiņu institūts” ietvaros.

“Skatos vecmātei acīs, un ir sajūta, ka starp mums divām šobrīd turas visa pasaule,” šis ir viens no spilgtiem mirkļiem kādā dzemdību stāstā, kas aprakstīti grāmatā “Dziedinošas dzemdības”.

”Zināms, ka dzemdības tiek saistītas ar sāpēm, tomēr atbalstošā vidē, pienācīgi gatavojoties, ar realitātei atbilstošām gaidām, līdzās sāpēm var piedzīvot arī tādas radības, kas dod stiprinājumu, iedrošinājumu un enerģiju turpmākajai dzīvei,” no daudzajiem dzemdību stāstiem, pētījumiem un personiskās pieredzes pārliecinājusies Linda Rozenbaha.

Tiesa, nākas saskarties arī ar pieredzi, kas iztukšo un ievaino. Jaunajā grāmatā ir gana daudz par to, kā šādu grūtu pieredzi izsāpēt, gūt no tās atziņas un kā nākamajā reizē, ja tāda ir, dzemdēt citādi.

Grāmatas teorētiskā daļa tapusi, intervējot Latvijā zināmas vecmātes un papildinot ar vienkāršos vārdos izskaidrotiem pētījumiem.

Grāmatā piedalījušās arī Saldū un Liepājā dzīvojošu mammu stāsti – vārdiski vai fotogrāfiju veidā.

Saistītie raksti

Tikšanās vakarā ar Lindu Rozenbahu varēs klausīties nelielu dzemdību stāstu fragmentu no grāmatas. Būs sarunas par un ap dzemdībām, par to, kā tām gatavoties, kā piedzīvot un kā iespējama dziedinoša pieredze.

Mīļi gaidīti gan topošie un jaunie vecāki, gan vecvecāki un citi interesenti.

Būs iespēja iegūt savā īpašumā arī grāmatu ar autores autogrāfu.

 

Tikšanās Saldū notiks 30. novembrī pulksten 18.30. Ģimenes atbalsta dienas centrā. Ieeja pret ziedojumiem (3 eiro).

Savukārt bezmaksas tikšanās Liepājā notiks 8. decembrī tirdzniecības nama “Kurzeme” 4. stāvā. No pulksten 12.00. līdz 15.00. runās dažādi speciālisti:
• Ginekoloģe un dzemdību speciāliste Ieva Ramane pastāstīs vai topošajām māmiņām ir jāēd par diviem, kādi vitamīni būtu nepieciešami grūtniecības laikā un vai tie vispār ir nepieciešami.
• Vecmāte Agnese Dejus saistošā un saprotamā veidā pastāstīs par mājdzemdībām, patiesību un valdošajiem mītiem par tām.
• Dūla un grāmatas “’Gaidības un radības ar prieku’’ un “Dziedinošas dzemdības” autore Linda Rozenbaha aicinās uz savas grāmatas prezentāciju, kā arī pastāstīs par dziedinošām un dabiskām dzemdībām. Būs iespēja tikties ar piecu bērnu mammiņu, kura laidusi pasaulē bērnus mājdzemdībās un piedzīvojusi dabiskas dzemdības pēc ķeirzargrieziena Liepājā, kā arī dalījusies savos dzemdzību stāstos Lindas grāmatā “Dziedinošas dzemdības”.

 

LA.lv