Veselam
Dzīvesveids

Mūzikas dziedinošās spējas0

Foto – Shutterstock.com

Zinātnieki Vācijas galvaspilsētā Berlīnē izpētījuši, ka tieši melanholiskas mūzikas klausīšanas var ievērojami uzlabot garastāvokli un emocionālo labsajūtu, raksta avīze “The Daily Mail”.

Pētījumā noskaidrots, ka vairākums cilvēku piedzīvo visnotaļ raibu emociju gammu, klausoties skumjās dziesmās. Līlas Tarufi un Štefana Kelša pētījumā piedalījās 722 brīvprātīgie no dažādām pasaules valstīm.

Izpētot eksperimenta dalībnieku smadzenes un emocionālo pašsajūtu melanholisku skaņdarbu klausīšanās laikā zinātnieki secināja, ka šāda mūzika cilvēkos rada pozitīvas sajūtas, tostarp nostalģiju, mieru, maigumu, ieinteresētību. Ar līdzīgas tematikas pētījumu klajā nākuši Kembridžas universitātes zinātnieki, kuri ar depresiju sirgstošiem cilvēkiem iesaka klausīties hiphopa mūziku. “Šādos skaņdarbos galvenais ir vārdi. Tajos tiek apdziedātas dažādas vietas, kur cilvēki grib doties, mašīnas, ar kurām viņi gribētu braukt,” teikts pētījumā, norādot, ka šādi teksti cilvēkos iedveš cerību labākām priekšdienām.

Saistītie raksti
LA.lv