Veselam
Dzīvesveids

5 iemesli, kādēļ vīrietis sporto svaru zālē un tomēr izskatās kā netrenējies5

Foto – Shutterstock.com

Treniņa laikā jūs galu galā aizmirstat pa īstam trenēties

Šajā rakstā tiks izskatītas kļūdas, ko pieļauj cilvēki, kas jau ilgstoši trenējas sporta zālē – ar gandrīz bezjēdzīgu efektu.

Uzņemiet laiku, kad ieejiet sporta zālē. Iedomājieties, ka tas skaita laiku līdz sprādzienam, kā filmās. Protams, cilvēki var veltīt fitnesam dažādu laika sprīdi, taču agri vai vēlu tas vienalga beigsies.

Tas, ko jūs darāt pirmās desmit minūtes, parādīs daudz par turpmākajiem treniņiem. Agrāk es ieteicu sākt ar piesēdieniem, turot stieni. Arī tagad tas nav slikts ieteikums, bet daudzi saņēma vienkārši maigu mājienu: ejiet zālē un strādājiet ar stieni.

Tagad, kad mēs dzīvojam profilaktiski koriģējošā ērā, cilvēki zālē sāk ar vingrināties, piespiežot bumbu pie muguras un slīdinot to, pēc tam turpina velties pa grīdu, izmantojot rullīti, bet pēc tam veic rituālu, ko nosaka konkrētajā dienā astroloģiskās zvaigznes. Pagājušas jau minūtes 20, seko neliels skrējiens pa skrejceliņu, tiek strādāts, lai izkoptu dinamisku kustību un tad veikti vingrinājumi izturībai uz cietas virsmas.

Stundu pēc darbošanās sporta zālē šie cilvēki sevi uzteic, patiesībā gandrīz neko nepaveikuši. Taču – laiks ir pagājis.

Padomājiet par šo laiku kā par smilšu pulksteni, kurā jūs esat uztaisījuši caurumu. Un, lūk, treniņš iet, bet smiltis aiztek. Pēc stundas laika vairs nav atlicis. Ja jūs iztērēsiet visas savas “smiltis” – laiks ir enerģija – dažādām sagatavojošām procedūrām, – jums nepietiks laika normāliem vingrinājumiem, kas patiešām uzlabo formu un veselību. Es nerunāju, ka augstāk minētās nodarbības ir pilnīgi bezjēdzīgas, bet – vai tiešām ir vajadzīgs tās pildīt katrā treniņā (vai, visbiežāk, – tā vietā)?

Daudzi no mums iekrīt šajās lamatās, domājot, ka trenējas tad, kad vienkārši sporta zālē iet viņu laiks.

Jūs visu laiku maināt programmu uz “vēl labāku”

Foto – Shutterstock

Kā risināt pirmo problēmu? Izvēlēties programmu un pildīt to. Man ir tikai viens noteikums attiecībā uz programmu: lai kāda tā būtu, izdariet to līdz galam. Piemēram, man ir programma “Ķermeņa masas audzēšana vienkāršā veidā” (Mass Made Simple). 14 treniņi 6 nedēļu intervālā. Es aicinu veltīt 2-3 stundas nedēļā stiepšanās, presītes un pietupienu vingrinājumiem, kamēr jūs netiksiet līdz 50 pietupieniem, turot sava svara smaguma stangu. Vienkārši – sākiet un beidziet šo programmu.

Jums vajag uzaudzēt nevis muskuļu masu, bet ko citu? Tikai nesāciet runāt par “tauku dedzināšanu”, par to runā vairums zāles apmeklētāju. Jo tauku dedzināšanu vairāk ietekmē uzturs, nevis treniņi. Nav nevienas “tauku dedzināšanas” treniņu – te jautājums ir par uzturu!

Taču galvenā bēda ir tajā, ka lielais vairums nesasniedz nekādus mērķus, pārāk bieži mainot programmas. Ja jūs esat izvēlējušies programmu, ejiet līdz galam. Daudzas programmas ilgst sešas nedēļas un pat ja esošā programma jums īpaši nepietuvina mērķim, tas ir tikai pusotrs mēnesis! Cik tādu programmu jūs variet izmēģināt, piemēram, desmit gadu treniņos? Neslēdziet kalkulatoru, es jau izrēķināju – ap 86.

Veltīt vienu otru mēnesi pietupieniem un tiltiņiem, lai nostiprinātu sēžas muskuļus? Vai kādus citus muskuļus? Katru dienu internets piedāvā jums jaunas un jaunas programmas, vienkārši izvēlieties vienu un pastrādājiet pēc tās. Nāciet uz zāli, līdzi ņemot izdrukātu programmu vai pārrakstot treniņu dienasgrāmatā. Sāciet trenēties. Turpiniet, līdz programma beidzas.

Jūs neprotat veikt pamatvingrojumus

Foto – Shutterstock.com

Vienmēr centieties tehniski pareizi izpildīt pašus parastākos vingrinājumus. Es zinu, ka jūs cenšaties radīt iespaidu uz pretējo dzimumu, uzliekot pēc iespējas smagāku stieni, beigās to nometot. Bet jūs ziniet, ko meitenes pēc tam par jums padomās? Es viņām to esmu jautājis – viņas domā, ka tādi puiši ir stulbeņi.

Iemācieties un izkopiet kustību tehniku. Veicot pietupienus, centieties iesēsties dziļi, tā laikā netraumējoties. Mūsdienās ir daudz apmācību semināru, internetā vai tuvākajā sporta zālē var prasīt padomu. Atrodiet – tas viss ir pieejams.

Bez pareiziem pietupieniem, jums vajag iemācīties “presīti” guļus pozā, neatraujot sēžu no soliņa un satrenēties tā, ka spējiet pacelt stieni jūsu paša smagumā. Paši vienkāršākie vingrinājumi ir paši efektīvākie. Un vēl (paralēli tam, ka jūsu muskuļi kļūs lielāki un spēcīgāki), jūs kļūsiet jūtami slaidāki.

Jūsu uzturs “kompensē” treniņu pūles

Foto – Shutterstock

Lai ko arī jūs darītu zālē, jūs nevarēsiet “pārsist” liekās uzņemtās kalorijas. Es saprotu, ka augļi, dārzeņi un kvalitatīvas olbaltumvielas maksā dārgāk nekā našķi no kviešiem vai kukurūzas. Taču govis, kas barojas ar graudiem, pārvēršas tauku pikučos. Nekļūstiet pa govīm. Nedēļā ir 168 stundas. Pat ja jūs 5 no tām cītīgi trenējaties, atliek vēl 163, lai rezultātu sabojātu. Iespējams, tomēr pamēģināsiet ēst pareizi? Ticiet man, kulinārijas bāzes apgūšana jums dos daudz vērtīga nekā “slepenā” treniņu metode.

Jūs nodarbojieties ar muļķībām starp vingrinājumiem

Foto: LETA

Jums jāsaprot, kas īsti ir “atpūta” treniņa starplaikos. Piemēram, es starp pamata vingrinājumiem pildu dažādus piegājienus lokanībai, kustīgumam, korekcijai un profilaksei.

Šodien zālēs ir pārāk daudz teleekrānu. Vēl jūsu brīnumainais supertelefons ar iespēju skatīt un ievietot informāciju Facebook, Instagram, Twitter un vēl dažādās vietās… Klausieties, jūs esat atnācis uz zāli – te ir jātrenējas.

Saistītie raksti

Un, starp citu, labāk neveidot iemīļoto kompozīciju kolekciju. Vēl daudzus gadus atpakaļ Padomju sportisti atklāja, ka treniņi ar netīkamu mūziku ir produktīvāki. Varbūt, protams, viņi tā jokoja, bet man šī ideja iepatikās. Ja jūs neieredziet kantri – trenējieties pie katri mūzikas. Es neciešu popmūziku un, kad nākas trenēties sabiedriskajos klubos, kur visu laiku rēc no skaņiekārtām, es vienkārši izlieku sevi treniņā pilnībā. Neiecietība un aizkaitinātība ir lieliski motivatori.

Tā kā varbūt tā vietā, lai nomainītu kārtējo “interesanto” mūzikas listi, varbūt pastiepiet muskuļus – tas būs lietderīgāk, vai ne?

Avots: Dens Džons, zozhnik.ru

 

LA.lv