Veselam
Dzīvesveids

5 veidi, kā rīkoties, lai pēc pusdienām nerastos miegainība 0

Foto – Shutterstock

1. Noskaņojies jau no paša rīta
Olas un bekons pasliktinās gremošanu uz visu dienu. Kofeīns, cukurs vai cepetis no rīta izraisa spēcīgu miegainību pēc pusdienām. Sāciet dienu ar karstu citron dzērienu un pēc 30 minūtēm iedzeriet zaļo biezsulu. Bet pēc tam apēdiet auzu vai daudz graudu biezputru ar ogām.

2. Sāciet ar vieglu ēdienu un tad pārejiet uz smagu
Vienmēr sāciet ar vieglu ēdienu un ēdiet gremošanai labvēlīgus produktus. Piemēram, sāciet ar dārzeņu salātiem un tad turpiniet ar vistas krūtiņu un rīsiem/griķiem/lēcām.

3. Pusdienās mazāk ēdiet sarkano gaļu
Sarkanā gaļa ir smags produkts, kas zog jūsu enerģiju, jo to ir grūti sagremot un tā atstāj skābu atlikumu, organismam nākas atjaunot normālu sārmainu vidi. Pamēģiniet zivi vai balto gaļu vai arī to nomainiet ar pupu un zirņu ēdieniem.

Saistītie raksti

4. Samaziniet kofeīna un cukura daudzumu
Pēc tam, kad kafijas iedarbība samazinās, jūs sāksiet just nogurumu un slābanumu, bet organismam vajadzēs vairāk kofeīnu un cukuru. Atsakieties no vienlaicīgas kafijas un cukura lietošanas. Labāk dzert zaļo, melno tēju vai tīru ūdeni.

5. Pusdienās ēdiet enerģētisku barību
Barība, kas bagāta ar ogļhidrātiem, veselīgajiem taukiem un olbaltumvielām nodrošina organismu ar enerģiju uz visu dienu. Šeit arī produkti: zaļumi, avokado, prosa, čia sēklas, veseli graudi un brūnie rīsi.

 

dievietei_logo

LA.lv