Veselam
Psiholoģija

5 veidu vīramātes, ar kurām ir grūti sadzīvot0

Foto: shutterstock.com

Vīramātes un vedeklas attiecību problēma ir tikpat sena kā pasaule. Austrumos pat ir teiciens, ka paradīzē stāv 2 tukši krēsli: viens labai vīramātei un otrs tikpat labai vedeklai.

Protams, mūsdienās vedeklas nenonāk vīramātes pakļautībā, turklāt viņas cenšas aizstāvēt savas tiesības uz personīgo brīvību un laimi ģimenē.

Taču paveicas, tāpat kā iepriekš, tikai tām, kurām tiek “otrā māte” ar ideālu raksturu, audzināšanu, aizņemta ar sevi un savām lietām vai dzīvojoša pasaules otrā malā. Pārējām kaut kā ir jātiek galā ar vīramāti.

Ģimenes psiholoģe, Iepazīšanās kluba “Attiecību klasika” dibinātāja un vadītājaOlga Romaniva nosauc 5 veidu vīramātes, ar kurām to būs īpaši grūti izdarīt.

1. tips: Vīramāte ar spiega dotībām

Iespējams, ka sievietēm vēlme paspiegot ir ielikta no dabas. Viņas ļoti labi varētu strādāt kādā super-slepenāorganizācijā un sagādāt slepenu informāciju, kas iegūtavissarežģītākajos veidos. Tikai sievietes sociālajos tīklos spēj atrast vīra mīļāko pēc ierakstiem un“patīk”, noteikt bijušā atrašanās vietu.

Ja šai sievietei ir lemts kļūt par kādas vīramāti, tad saturies, vedekla – visam slepenajam vajadzētu kļūt acīmredzamam. Viņa atradīs visus apsūdzošos pierādījumus, izsekos, nopratinās lieciniekus, rīkos konfrontācijas un, protams, uz sudraba šķīvja prezentēs saņemto informāciju mīļotajam dēlam.

Foto – Shutterstock.com

Viņa uzzinās, ar kuru vedekla tikās pirms kāzām, un, galvā parēķinājusi, precīzi noteiks, kāpēc grūtniecība vēl nav iestājusies… Tādai vīramātei pakalpojums “būt par visu lietas kursā” strādā 24 stundas diennaktī.

2. tips. Vīramāte – upuris

Turklāt viņa var kļūt par upuri jebkam, sākot ar vakara galvassāpēm, no kurām viņai ir “ļoti slikti”, un tāpēc visiem apkārtējiem ir jācieš kopā ar viņu. Protams, vedeklai tiks pirmajai. Pats galvenais – “upuris” ir dzīves pozīcija, kas dēlam liek neaizmirst, ka viņam ir māte, par kuru jārūpējas.

Tādai vīramātei vienmēr ir problēmas ar veselību, viņai vienmēr ir jāpalīdz mājas darbos, jāpērk pārtika, kaut kas jāremontē utt.

Vēl viens variants – nav naudas: viņa var stundām apspriest naudas trūkumu, un stāstīt par dēla bijušās sievas māti, ar kuru viņa saglabājusi draudzīgas attiecības. Viņa, redziet, izskatās daudz jaunāka, jo veikusi kosmētisko operāciju, bet mums gan tam nepietiek naudas …

3. tips. Neīsta vecmāmiņa

Dažas sievietes nekautrējoties tā arī pasaka vedeklām, kuras tikko atgriezušās no dzemdību nama ar bērnu rokās. Citas nav tik atklātas, bet patur prātā šo vērtīgo domu, īpaši neiedziļinoties bērnu audzināšanā un aprūpē. Pēc šādu vecmāmiņu domām, vedeklu mātes ir tās, kurām ir pienākums palīdzēt. Viņas ir īstās vecmāmiņas.

Foto – Shutterstock

“Neīsto vecmāmiņu” uzdevumos ietilpst neitrāla komunikācija ar mazbērniem un dāvanas svētkos. “Neīstā vecmāmiņa” nepieskatīs bērnu, neaprūpēs viņu, neaizstās vedeklu – kopumā bērna audzināšanā jums nevajadzētu rēķināties ar viņu. Taču šādai vecmāmiņai ik pa laikam var kļūt garlaicīgi un viņa pieprasīs, lai mazdēls vai mazmeita tiktu nogādāti pie viņas. Varbūt tas nemaz nav slikti? Mazāk padomu, sūdzību, pārmetumu – stiprāka nervu sistēma.

4. tips. Dēls – viņas dzīves galvenā mīlestība

Apsveicam, tu izvēlējies nepareizo puisi. Par viņa mīlestību tev būs jācīnās ar viņa māti.

Iespējams, ka viņa ir dziļi vientuļš cilvēks.

Visticamāk, viņa audzināja, loloja, aptekāja, un tas viss nav domāts tev, bet kādai hipotētiski perfektai vedeklai. Tu noteikti neesi viņa!

Vari noskatīties filmu “Vīramāte vellamāte.” Filmas galvenajai varonei beigās izdevās rast kopīgu valodu ar sava iecerētā māti, tāpēc, kā saka, cerība ir katrai vedeklai. Vienkārši dzīvojiet atsevišķi un apbruņojieties ar pacietību.

5. tips. Vīramāte ar īpatnībām

Saistītie raksti

Pie īpatnībām var pieskaitīt, piemēram, autoritāras manieres un patiku vadīt un kontrolēt ikvienu un visus – šāda vīramāte vienmēr zina, kā būtu vislabāk, neklauvē pie laulāto durvīm, turpina audzināt un bīdīt savu pieaugušo dēlu un visus, kas pagadījušies pa rokai.

Kas padara dzīvi ar viņu gandrīz nepanesamu – pedantiskums, kārtības un tīrības mīlestība, pārmērīga dzīvokļa vēdināšana, pārliecība par veselīgo un neveselīgo ēdienu utt. Protams, recepte ir tā pati – dzīvot atsevišķi un retāk satikties. Lai gan šajā gadījumā jūs neesat apdrošināti pret vīramātes apmeklējumiem ar prokurora cienīgu pārbaudi.

LA.lv
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Ko sēņu lasīšanas maniere pastāsta par tavu raksturu?
22 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Rudenīgā spēkstacija – ābols! Mazina vēža risku, cīnās ar sirds slimībām un uzlabo ādu 1
23 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Sākusies apkures sezona – kā izvairīties no alerģijām, ādas problēmām un elpceļu saslimšanām?
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Agrāk zaga spoguļus un magnetolas, tagad – “torpēdas”. Saruna ar VP pārstāvi Māri Priednieku
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Neskaidras kodīgas vielas dēļ Juglā no daudzstāvu nama evakuē iedzīvotājus 1
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
ECT pret Latviju vērsies vīrietis, kuru tiesā 25 gadus pēc zādzības izdarīšanas
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Breksita vienošanās: deputāti noraida Džonsona grafiku
7 stundas
ZE
Zane Eniņa
Latvijā
“Latvijas lepnuma” laureāti izraudzīti!
8 stundas