Veselam
Dzīvesveids

7 veidi, kā atjaunot saikni ar dabu0

Foto: Laura Krampe, www.eyezoom.lv

Mūsdienās, kad vairāk nekā puse pasaules iedzīvotāju mīt pilsētās, cilvēki ir zaudējuši saikni ar dabu. Taču ir zinātniski pierādīts, ka daudz uzturoties ārpus telpām, mēs kļūstam veselāki, laimīgāki un pat gudrāki.

Televīzijas kanāls “National Geographic” saistībā ar jauno raidījumu “Dabas aicinājums” ir apkopojis ieteikumus, kas ikvienam palīdzēs atrast ceļu atpakaļ pie dabas.

Pārvietojies senču garā
Vienkāršākais veids, kā atgūt saikni ar dabu, ir pārvietoties tā, kā to darīja mūsu senči, kuriem nebija motorizētu transporta līdzekļu. Dodies pārgājienā, izjādē ar zirgu, garā pastaigā vai kāp kalnos.

Dod dabai mājvietu
Pilsētvidē nav daudz vietu, kur savvaļas dzīvnieki varētu atrast pajumti un iedzīvoties. Palīdzi dabai, dodot tai mājvietu. Piemēram, izgatavo un ierīko savā dārzā vai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas pagalmā putnu barotavu vai būrīšus.

Mosties kopā ar dabu
Kad esi pamodies, atver logu un pastāvi pie tā. Palūkojies ārā un sajūti dabas skaistumu. Ieelpo krāsas, formas, faktūras un skaņas. Pavēro debesu toni, mākoņu formas un ieklausies putnu skaņās.

Apmeklē mežonīgas vietas
Lai gan pastaiga parkā ir jauka lieta, atlicini laiku, lai apmeklētu mežonīgākas vietas, kur var vērot dabas ekosistēmu daudzveidību. Dodies garā pastaigā dabas rezervātā vai mežā. Apstājies vismaz 10 minūtes, lai pavērotu apkārtni. Mēģini ieraudzīt vāveri vai putnu, kādu agrāk neesi manījis, vai vienkārši lūkojies dabas ainavā un ieklausies meža skaņās.

Vēro saullēktu vai saulrietu
Saules lēkta vai rieta vērošana ik pa laikam ir lielisks veids, kā sajust dienas un gadalaika ritmu. Lai redzētu saullēktu rudens un ziemas mēnešos nevajag agri celties!

Saistītie raksti

Seko zvēru pēdām
Sekošana zvēru pēdām ir aizraujošs veids, kā pavadīt laiku pie dabas un sajust dzīvnieku klātbūtni. Lai gan tev var nelaimēties ieraudzīt dzīvnieku, kura pēdām tu seko, ir iespējams noskaidrot, cik sen pa šo ceļu zvērs ir gājis, un tas rada lielisku sajūtu. Visbiežāk iespējams uziet lapsu, āpšu un vāveru pēdas, un daļa šo meža iemītnieku, visticamāk, mājo pavisam netālu no tavas dzīves vietas.

Ienes dabu savā mājoklī
Iegādājies istabas augus, ievies vāzi svaigiem ziediem, novieto ar gliemežvākiem vai smiltīm pilnu trauku savā dzīvojamajā istabā vai izveido priedes čiekuru kolekciju.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
PVO: Mikroplastmasas līmenis dzeramajā ūdenī pagaidām nav cilvēkam bīstams
4 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Cik vecs patiesībā ir tavs ķermenis? Viedie svari atklāj veselību jaunā līmenī
4 stundas
LE
LETA
Veselam
Kas notiks ar pakalpojumu “aprūpe mājās” Bauskas novadā? Dome paziņo plānus
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
FOTO: Seniori rindās pie “PNB bankas” filiālēm prasa atdot pensijas
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas karstuma vilnis? Sinoptiķi nāk klajā ar negaidītu prognozi
3 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Līdz pēdējam jācīnās par sapni – “Riga” šodien spēlē Kopenhāgenā
1 stunda
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Alkohola tirdzniecības vai kultūras valsts?
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Igaunijas piekrastē atrasts jūrā pazudušā Aida Audera kajaks
22 minūtes