Veselam
Psiholoģija

7 vienkārši paņēmieni, kā attīstīt sevī laika izjūtu0

Foto: pexels.com

Laika izjūta – māka precīzi noteikt pareizo laiku. Patiesībā tāda ir katram cilvēkam, tikai kādam attīstīta vairāk, kādam mazāk.

Vēl jo vairāk, pats laiks dažādās situācijās tiek uztverts dažādi.

Piemēram, kad mums ir interesanti, šķiet, ka laiks paiet ātri un nemanāmi, kad mums ir garlaicīgi, tas velkas bezgala lēni. Tādēļ mēs nereti pieļaujam kļūdas, mēģinot noteikt pareizu laiku. Laika izjūtai ir liela loma cilvēka sekmīgā darbībā, viņa dzīvē. Tādēļ tā ir jāattīsta. Var pielietot dažus nesarežģītus paņēmienus.

1. Iesākumam pārbaudi, vai tava iekšējā laika izjūta tevi nemāna. Pacenties pēc katras savas darbības noteikt, cik ilgi tā notika. Ja, vadoties pēc iekšējās izjūtas, tas prasīja 10 minūtes, bet pulkstenis rāda 15, vai pat 20, tad nepieciešams “pieregulēt” iekšējo pulksteni.

2. Katru reizi, pirms paskaties pulkstenī, pacenties uzminēt, kādu laiku tas rādīs. Jo biežāk izpildīsi vingrinājumu, jo labāks būs rezultāts.

Publicitātes foto

3. Var izpildīt līdzīgu vingrinājumu, izmantojot sekunžu mērītāju. 2 – 3 reizes dienā aizver acis un domās skaiti sekundes un minūtes. Atverot acis, salīdzini savus skaitļus ar sekunžu mērītāja rādījumiem. Izpildot šo uzdevumu katru reizi pa 5-7 minūtēm, tu pakāpeniski jutīsies kā saplūdis ar laiku.

4. Izmanto treniņiem savdabīgu spēli. Paziņo draugiem (radiem, paziņām, kolēģiem), ka esi sācis eksperimentu, un turpmāk uzminēsi laiku bez pulksteņa palīdzības. Tas mobilizēs tavus iekšējos laika izjūtas resursus, pakāpeniski tu patiešām sāksi noteikt laiku ar precizitāti sākumā līdz 5 minūtēm, bet vēlāk, iespējams, līdz 3 minūtēm. Tikai nekad neļaujies šaubām, nosaucot nevis to ciparu, kas pirmais ienāca prātā, bet gan otro, vai vēl sliktāk — trešo. Atceries – pirmais iespaids visbiežāk mēdz būt pareizais.

5. Vēl viens labs pārbaudes vingrinājums: paskatoties pulkstenī, iegaumē, kur atrodas rādītāji. Tad aizver acis un uzdod sev uzdevumu tās atvērt, kad rādītāji nonāks tajā pozīcijā, kuru izvēlējies (starpība parasti 2-3, maksimums 5 minūtes). Ja, atverot acis, tu ieraugi, ka rādītāji atrodas tieši tur, kur vēlējies redzēt, viss kārtībā. Ja nē, tad tev vēl jāpiestrādā pie laika izjūtas.

Saistītie raksti

6. Kad esi iemācījies precīzi uzminēt, vari šo vingrinājumu sarežģīt. Pirms aizmigšanas dod sev pavēli pamosties bez modinātāja vajadzīgajā laikā. Tikai nekrīti panikā, ja uzreiz tas nenostrādā – pēc kāda laika tas noteikti izdosies.

7. Un, protams, lai nezaudētu laika izjūtu, nepieciešams precīzi plānot visu dienu, attīstīt intuīciju, kā arī valdīt pār savām emocijām (kas parasti kalpo par iemeslu “ iekšējā hronometra” kļūmēm).

LA.lv
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Ko sēņu lasīšanas maniere pastāsta par tavu raksturu?
22 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Rudenīgā spēkstacija – ābols! Mazina vēža risku, cīnās ar sirds slimībām un uzlabo ādu 1
22 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Sākusies apkures sezona – kā izvairīties no alerģijām, ādas problēmām un elpceļu saslimšanām?
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Agrāk zaga spoguļus un magnetolas, tagad – “torpēdas”. Saruna ar VP pārstāvi Māri Priednieku
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Neskaidras kodīgas vielas dēļ Juglā no daudzstāvu nama evakuē iedzīvotājus 1
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
ECT pret Latviju vērsies vīrietis, kuru tiesā 25 gadus pēc zādzības izdarīšanas
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Breksita vienošanās: deputāti noraida Džonsona grafiku
7 stundas
ZE
Zane Eniņa
Latvijā
“Latvijas lepnuma” laureāti izraudzīti!
8 stundas