Veselam
Bērni

Kā mēs adoptējām embrijus. Sievietes stāsts0

Ekrānšāviņos no Youtube.com

Esmu ļoti priecīga, ka varu dalīties savā stāstā par to, kā mūsu jaukās dvīņu meitenes drīzumā kļūs par mūsu ģimenes daļu, video rullītī stāsta kāda sieviete, vārdā Andžela, kas izmantojusi embriju adoptēšanas iespēju un šobrīd ir 23. grūtniecības nedēļā.

Viņa atklāj, ka ievietojusi “Youtube” šo video tāpēc, ka daudzi cilvēki viņai vaicājuši, kā var adoptēt embrijus, jo iepriekš par to neko nebija dzirdējuši.

Andželas pēc divu bērnu piedzimšanas viņa vairs nevarēja palikt stāvoklī, kaut gan mēģināja to vairāk nekā divus gadus. Tad viņi ar vīru nolēma izmantot embriju adoptēšanas iespēju, lai tiktu pie vēl viena bērna.

Andželai un viņas vīram jau ir divas bioloģiskās meitas, desmit un astoņus gadus vecas, kā arī trīs adoptēti bērni, divi zēni un viena meitene. Ģimene ilgstoši bija izskatījusi daudz dažādu opciju, laiku tiktu pie vēl viena bērna.

“Kad izpētījām embriju adoptēšanas iespēju, sapratām, ka mums tas ir patiešām labs risinājums,” pauž Andžela.

IVF jeb ārpus ķermeņa apaugļošana ir procedūra, ko pāris iziet daudzas reizes un iegūst vairāk embriju nekā spēj izmantot.

“Dažkārt cilvēki ir ļoti laimīgi, kad veicot IVF, attīstās 10 vai 15 embriju. Viņi nevēlas tik daudz bērnu un viņiem ir vairākas izvēles – saglabāt tos iesaldētus, iznīcināt vai nodot adopcijai citam pārim. Tas ir tieši tas, ko mēs izdarījām – mēs adoptējām embrijus,” stāsta Andžela.

Bet abi ar vīru viņi bijuši ļoti pārsteigti un šokēti, kad izrādījies, ka pēc implantācijas, kurā sievietes dzemdē tika ievietoti divi embriji, viņa ir palikusi stāvoklī ar abiem no tiem. Viņa pauž, ka ir ļoti laimīga, jo ir sievietes, kam neizdodas saglabāt embrijus pat pēc vairākkārtīgām mākslīgās apaugļošanas reizēm.

Mēs likām lielas cerības uz šo procedūru, tomēr neticējām, ka tā būs veiksmīga un es palikšu stāvoklī ar abiem embrijiem, min Andžela.

“Bet pēc 23 grūtniecības nedēļām mēs esam saviļņoti un vēlējāmies dalīties šajā stāstā ar citiem cilvēkiem, jo esam tik pateicīgi, pagodināti un svētīti būt par šo meitenīšu vecākiem. Pēc manām domām, tas ir brīnišķīgi, ka zinātne un Dievs ir gājuši roku rokā, lai radītu šos divus mazuļus, un mūsu ģimene, kas vēlējās vēl vienu bērnu, ir ieguvusi pat divus.”

Saistītie raksti
“Šīs meitenītes, kas būtībā bija sasaldētas pēdējos pāris gadus, ir ieguvušas ģimeni, māsas un brāļus,” klāsta sieviete.

Pārējie bērni ļoti priecājas par gaidāmajiem mazuļiem. Vecāki ar bērniem ir bijuši ļoti atklāti un paskaidrojuši, ka mammas vēderā aug divi mazuļi, kuri gan, iespējams, nebūs līdzīgi viņiem vai viņu vecākiem, taču būs neatņemama ģimenes daļa.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Eksperte: Vājredzību var veiksmīgi koriģēt ar dažādiem palīglīdzekļiem
20 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Neļaut emocijām kontrolēt šķīvja saturu
21 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Piecas biežāk pieļautās kļūdas lūpu kopšanai rudenī
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Latvijā
Izsola nacionālos dārgumus. “Ordeņa izcelsme joprojām ir mīkla. Versijas ir dažādas.”
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Vērienīga kratīšana Rīgas Centrāltirgū: aizturēti pārdevēji, apsargi
40 minūtes
LE
LETA
Dabā
Gaidāma aukstākā diena kopš gada sākuma
2 stundas
MZ
Monika Zīle
Latvijā
Monika Zīle: Tukšvārdības cena
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Atrada bezsamaņā, bet glābt neizdevās: traģisks notikums Ventspilī
1 stunda