Veselam
Ārstēšana

Aicina glābt Solvitas Badūnes dzīvību. Grib redzēt dēlu augam0

Foto no Facebook

“Cilvēki mīļie palīdziet lūdzu. Esam tādā izmisumā, vienīgās domas, kas šobrīd nāk prātâ ir – ko tagad mums darīt? Ejam gulēt un ceļamies ar šo domu – ko darīt, kur dabūt naudu zālēm? Ko darīs viņas dēliņš, redzot, kā mamma mokās un nevaram palīdzēt. Jo nav naudas zālēm!” šādu izmisuma saucienu sociālajā tīklā ierakstījusi Sanita Ose par savu māsu Solvitu Badūni. Viņai iespējams oficiāls ziedojums caur ziedot.lv mājaslapu.

Tālāk viņa raksta: “Solvitai tika veikta kārtējā MR galvai pirms radioķirurğijas operācijas ASSUT klīnikā, Telavivā. Metastāzes divu mēnešu laikā ir savairojušās līdz 15. Latvijā neuzrādīja pilnīgi nevienu metastāzi. Nu kā tā var būt?? Kā lai cilvēki te ārstējas?! Uzticas!?… Tās tiktu atklātas tikai tad kad būtu par vēlu…

Braucot uz Telavivu, māsa jutās slikti, mociīa reiboņi, sāpēja galva. Tirpa rokas, kājas. Ārsts paskaidroja, ka tās esot bijušas epilepstiskas lēkmes, dēļ metastāzēm galvā. Pret to tika izrakstītas zāles un nekavējoties sākta terapija.

Tās veiksmīgi tika likvidētas un pēc šīs procedūras Solvita jūtas diezgan slikti, moka galvassāpes, reiboņi, roku tirpšana.

Situācija ir tāda, ka Solvitai nekavējoties ir jāatsāk lietot sākotnēji piemeklētās zāles ALECENSA, kuras viņa bija lietojusi pirmos četrus mēnešus. Šīs zāles Latvijā nekompensē.

Cena Saules aptiekā ir 5906.43 eur eur uz nepilniem diviem mēnešiem. Lai Solvita turpinātu dzīvot der tikai šīs zāles.
Patreiz viņa lieto līdzīga sastāva zāles, kuras viņai piešķīra tikai uz gadu. Bet tās diemžēl galvas metastāzes neapstādina, atšķirībā no Alacensa.

Patiesība ir nežēlīgi skarba, ja nebūs iespēja dzert zāles Alecensa, tad Solvitas dzīvība karājas mata galā. Jo vēzis neatkāpsies, bet gan agresīvi progresēs.

Manas māsiņas pašsajūta un dzīves kvalitāte strauji pasliktināsies.

Tas ir tik briesmīgi, apzināties, ka ir zāles bet nav naudas to iegādei.

Tik grūti atkal un atkal to prasīt līdzcilvēkiem. Jo Solvita diemžēl nav vienīgā, kurai ir tik bezizejas situācijā. Un tomēr es no visas sirds lūdzu visu jūsu palīdzību, lai nopirktu kaut vienu iepakojumu zāles. Mēs vinnētu tik dārgo laiku, iesniegsim atkal NVD lūgumu viņas kompensēt kaut daļēji – 14228 eur, un meklēsim atkal cerību stariņu, lai glābtu manu mīļo māsu un septiņgadīgā Adriana māmiņu. Lai viņiem būtu iespēja būt kopā pēc iespējas ilgāk!

Ziedot.lv mājaslapā varam lasīt par Solvitas situāciju un slimības aizsākumu.

Jau četrus gadus Solvita cīnās par savu dzīvību, ko apdraud ļaundabīgs audzējs. Allaž smaidīgā un sirsnīgā septiņus gadus vecā dēliņa mamma savā slimības laikā pieredzējusi daudz ko. No pilnīgas bezcerības un izmisuma, nepareizas diagnozes līdz patiesajai diagnozei, kas atklāta Izraēlas klīnikā un cerībai uz atveseļošanos. Šobrīd vēzis atkal ir atgriezies un atkal liek jaunajai sievietei lūgt līdzcilvēku palīdzību savas dzīvības glābšanai.

Solvitai ir 33 gadi, viņa ir konditore un gatavo izcilas kūkas un desertus kādā restorānā Rīgā.

Pirms četriem gadiem jaunajai sievietei atklāja ļaundabīgu vairogdziedzera audzēju 2. stadijā, kā arī metastāzes plaušās. Audzējs tika veiksmīgi izoperēts, nozīmēta joda terapiju. Šķita, ka slimība bija uzveikta, diemžēl pērnā gada sākumā Solvitas veselība strauji pasliktinājās. Sākās krampji, vājums, reiboņi. Solvita to norakstīja uz pārslodzi darbā. Taču, kad viņa darbā noģība un nokļuva slimnīcā, tika konstatēts, ka slimība bija atgriezusies ar metastāzēm galvā, vēdera dobumā, kaulos.

Pēc sūdzībām par redzes pasliktināšanos, tika atklāta metastāze labajā acī, kam sekoja redzes zudums. Mediķi norādījuši, ka šis esot ļoti rets un sarežģīts gadījums. “Cerību neesot, tā mēs sapratām,“ saka Solvita.

Solvitas ģimene izlēma meklēt palīdzību ārpus Latvijas un devās uz klīniku Izraēlā, kur par ģimenes līdzekļiem tika veikti izmeklējumi, kas atklāja citu diagnozi – plaušu vēzi. Nekavējoties tika sākta ārstniecība.

Par ziedotāju līdzekļiem tikai veikta sirds operācija, jo sirdī krājās šķidrums, kas bija nopietns apdraudējums Solvitas dzīvībai.

Tika veikti papildus izmeklējumi, 10 staru terapijas procedūras galvai. Tika nozīmēts medikaments Xalcori.

Latvijas ārsti, izvērtējot Izraēlā veiktos izmeklējumus, konsīlija slēdzienā apstiprināja Izraēlā noteikto diagnozi un ārstēšanu. Pateicoties tam, kopš šī gada sākuma Solvita šīs zāles varēja saņemt bez maksas. Jau pirmie izmeklējumu rezultāti uzrādīja, ka metastāzes ir pazudušas un Solvitas pašsajūta ir ievērojumi uzlabojusies. Viņa atgriezās darbā un ierastajās ikdienas gaitās.

Solvita regulāri konsultējas pie Latvijas ārstiem, bet pateicoties līdzcilvēku atbalstam, varēja regulāri konsultēties arī pie Izraēlas mediķiem. Diemžēl augusta beigās Izraēlā veiktajos izmeklējumos Solvitai tika atklātas metastāzes galvā. Arī Solvitas pašsajūta strauji bija pasliktinājusies. Par saziedotajiem līdzekļiem Solvitai oktobra beigās tika veikta radioķirurģijas operācija, kuras laikā atklājās, ka audzējs strauji attīstās un trīs metastāžu vietā nācās likvidēt 15 metastāzes.

Saistītie raksti

Solvitai nozīmētas citas zāle s- Alecensa, kas ir piemērotas gadījumos, kad metastāzes ir galvā. Tiek gatavoti dokumenti Nacionālajam veselības dienestam par vismaz daļēju kompensāciju zāļu iegādei, bet tas var prasīt mēnesi līdz atbildes saņemšanai, citos līdzīgos gadījumos šīm zālēm ir bijis atteikums.

Viena kursa izmaksas ir 5906.43 eiro, bet pērkot divas devas, trešo devu var saņemt bez maksas. No iepriekš saziedotajiem līdzekļiem atlikumā ir 1120.31 eiro, no labdarības koncerta “Vienoti par iespēju” līdzekļiem pieejami vēl 1150 eiro, ģimene paši var samaksāt 2000 eiro, tādējādi trūkstošā summa, lai Solvita saņemtu nepieciešamās zāles, ir 7542.55 eiro.

 

Ziedot Solvitai var ziedot.lv mājaslapā

LA.lv