Veselam
Ārstēšana

Aicina pieteikties Ārstniecības iestāžu Kvalitātes balvai 2015 16

Foto-LETA/AFP

Jau trešo gadu Latvijas Veselības ekonomikas asociācija (LVEA) un Latvijas Kvalitātes biedrība aicina veselības aprūpes iestādes pieteikties dalībai konkursā Ārstniecības iestāžu Kvalitātes balva 2015.

Šīs balvas pasniegšanas iniciatīva ir ļoti nozīmīga, jo aicina ārstniecības iestādes uzlabot sava darba kvalitāti, gan uzlabojot pacientu aprūpes rezultātus, gan radot drošu vidi pacientiem un darbiniekiem. Tas ir būtisks solis, lai Latvijā tuvākā laikā ieviestu visapatverošu ārstniecības iestāžu kvalitātes sistēmu atbilstoši starptautiski atzītiem standartiem.

Šogad balvas ārstniecības iestādēm tiks pasniegtas šādās nominācijās: internā profila nodaļa, ķirurģiskā profila nodaļa, dzemdību nodaļa, onkoloģiskā profila nodaļa (ķirurģiskā profila, ķīmijterapijas vai terapeitiskās radioloģijas nodaļa) un veselības centrs. Šo gadu Veselības ministrija ir pasludinājusi par onkoloģiskās modrības gadu, tāpēc balva šogad tiks pasniegta arī šī profila nodaļai.

Kvalitātes balvas mērķis ir veicināt kvalitātes vadības ieviešanu ārstniecības iestādēs, kā arī izglītot ārstniecības iestādes par kvalitātes vadības nozīmi un iespēju ar tās palīdzību ne tikai izpildīt normatīvajos aktos noteiktās prasības ārstniecības iestādēm, bet arī konsekventi uzlabot ārstniecības pakalpojumu kvalitāti un efektivitāti. Pasaulē ir skaidri principi un kritēriji, kā tiek veidotas kvalitātes vadības sistēmas veselības aprūpē, kas ietver gan iestāžu pašnovērtējumu, gan ārējo novērtēšanu, aptverot visas ārstniecības iestādes galvenās riska jomas. Katras iestādes darbība tiks vērtēta 5 jomās: vadības procesi un atbildība, darbinieku kompetence, pacientiem un darbiniekiem droša vide, pacientu klīniskā aprūpe, kvalitātes un drošības pilnveidošana.

Saistītie raksti

„Pozitīvi, ka arvien pieaug arī Latvijas ārstniecības iestāžu interese par kvalitātes sistēmu ieviešanu un ir izveidojusies sacensība iestāžu starpā. Iestādes ieguvums ir tās pacientu efektīva ārstēšanas rezultāta nodrošināšana un konkurētspējas palielināšana gan vietējā, gan starptautiskā līmenī. Nākamais solis ir visaptverošas nacionālās veselības aprūpes iestāžu kvalitātes sistēmas izveide, ko šobrīd atbalsta un plāno Veselības ministrija”, stāsta Daiga Behmane, Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas valdes priekšsēdētāja.

Ārstniecības iestādes, kas gatavojas pietiekties Ārstniecības iestāžu Kvalitātes balvai, kā arī jebkuru interesentu Latvijas Veselības ekonomikas asociācija un Latvijas Kvalitātes biedrība 2015. gada 2.jūnijā plkst. 14.00 aicina uz informatīvu semināru „Pacientu drošības un kvalitātes pilnveidošanas iespējas ārstniecības iestādēs”, kas notiks Rīgas 1.slimnīcas konferenču zālē.
Seminārā tiks sniegta informācija par aktualitātēm šajā jomā, kā arī plānotām aktivitātēm. Kvalitātes balvas 2015 paredzēts pasniegt šī gada decembra sākumā.

LA.lv