Veselam
Ārstēšana

Aicina vairāku mēnešu posmā bez maksas pārbaudīt plaušu veselību0

Foto-Stock.xchng

Lai pārbaudītu Latvijas iedzīvotāju plaušu veselību, kā arī veicinātu savlaicīgu vēršanos pie ārsta, SIA ”Tamro” aptieku programmas Aptieka1 un BENU Aptieka Latvija, SIA BENU aptiekās no 13.marta visā Latvijā vairāku mēnešu garumā tiek organizētas bezmaksas plaušu veselības pārbaudes.

Ikvienam interesentam aptiekās būs iespēja veikt elpceļu funkcionālo testu, veicot vairākas straujas izelpas speciālā ierīcē. Tests aizņems tikai 5 minūtes un ļaus noskaidrot, cik veselas ir cilvēka plaušas, kā arī noteikt plaušu bioloģisko vecumu.

Nesen, veicot šādu testēšanu kādā no Jūrmalas aptiekām, atklājās, ka problēmas ar plaušu veselību ir katram trešajam testa veicējam. Kādam 45 gadus vecam vīrietim ar ilgstošu smēķēšanas stāžu mēraparāta noteiktais plaušu bioloģiskais vecums bija 118 gadi, kas norāda uz būtiskām plaušu veselības problēmām.

Plaušu veselību varēs pārbaudīt ikviens interesents, bet īpaši tests ieteicams cilvēkiem, kas smēķē, bieži klepo, kam ir spiedoša sajūta krūtīs, aizdusa, paātrināta vai skaļa elpošana.

Vienlaikus pacientiem būs iespēja aizpildīt nelielu anketu par elpceļu veselību, kas sniegs informāciju par tālāku izmeklējumu nepieciešamību.

Plaušu slimības ir viena no visnozīmīgākajām veselības problēmām pasaulē. Elpošanas sistēmas slimību dēļ katru gadu ES mirst 600 000 cilvēku. Vairāk nekā pusei šo nāves gadījumu cēlonis ir plaušu vēzis un hroniska obstruktīva plaušu slimība jeb HOPS, un tās ir saistītas ar smēķēšanu, liecina pētījums “Plaušu veselības Eiropā – fakti un skaitļi”.

Pirmā bezmaksas plaušu veselības pārbaude notiks 13.martā Benu aptiekā Rīgā, Dzirnavu ielā 43 no 11.30 līdz 14.30.
Iepriekš pieteikties var pa tālruni 67289478. Turpmākās pārbaudes bez Rīgas plānotas arī Salaspilī, Alūksnē, Valmierā, Liepājā, Daugavpilī, Ropažos, Limbažos, Aizkrauklē, Ventspilī, Smiltenē, Jūrmalā, Preiļos, Carnikavā, Balvos, Rēzeknē un Kuldīgā, un tās ilgs līdz jūlija beigām.

Saistītie raksti

„Diemžēl ikdienā ir ne mazums cilvēku, kuri klepo mēnešiem ilgi, taču nesteidzas meklēt ārsta palīdzību. Viņi nopietni riskē ar savu veselību, jo šķietami nevainīgas krekšķināšanas aizsegā var slēpties dažādas elpceļu slimības, piemēram, plaši izplatīta ir astma. Par to var liecināt elpas trūkums, lēkmjveidīgs klepus ar sēkšanu un smagumu krūtīs,” stāsta pneimonoloģe, alergoloģe Ineta Grīsle. Astma var attīstīties arī pēc ziemas laikā smagi izslimota elpceļu vīrusa ar sarežģītām komplikācijām. Savukārt gados vecāki cilvēki nereti elpas trūkumu maldīgi saista ar sirdsdarbības problēmām, taču, veicot plaušu veselības pārbaudi, tiek atklāta astma. „Jo ātrāk slimības tiek atklātas, jo labāki ir ārstēšanas rezultāti, tāpēc aicinu ikvienu izmantot aptieku piedāvāto iespēju un pārbaudīt savu plaušu veselību,” uzsver I.Grīsle.

Akciju rīko SIA „TAMRO” un BENU Aptieka Latvija, SIA. Ar materiāliem akciju atbalsta SIA „GlaxoSmithKline Latvija”.

LA.lv
AN
Annika Niedrīte
Veselam
Nepiebeidziet upuri: piecas aizliegtas frāzes
20 stundas
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Cik izlēmīgs cilvēks tu esi?
20 stundas
KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
Garšu pasaule pirtī – kā pagatavot augu tējas, uzlējumus un našķus?
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Latvijā pat ķīnieši aizsargā savu intelektuālo īpašumu. Saruna ar Patentu valdes direktoru 1
Intervija 3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Vējoņa birojam “atlaišanas pabalstos” izmaksās 83 405 eiro
10 minūtes
RN
Rita Našeniece
Latvijā
Rita Našeniece: Vēl tikai nemirstīgais Ameriks rēgojas gaiteņos kā zīme, ka interese nav zudusi…
4 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Swedbank” paziņo par jaunu maksājumu iespēju ieviešanu
30 minūtes
LA
LA.LV
Laukos
“Ilgāk kavēties nedrīkst!” Latvijā sāk ziemāju kulšanu
2 stundas