Veselam
Ārstēšana

Aicina vairāku mēnešu posmā bez maksas pārbaudīt plaušu veselību0

Foto-Stock.xchng

Lai pārbaudītu Latvijas iedzīvotāju plaušu veselību, kā arī veicinātu savlaicīgu vēršanos pie ārsta, SIA ”Tamro” aptieku programmas Aptieka1 un BENU Aptieka Latvija, SIA BENU aptiekās no 13.marta visā Latvijā vairāku mēnešu garumā tiek organizētas bezmaksas plaušu veselības pārbaudes.

Ikvienam interesentam aptiekās būs iespēja veikt elpceļu funkcionālo testu, veicot vairākas straujas izelpas speciālā ierīcē. Tests aizņems tikai 5 minūtes un ļaus noskaidrot, cik veselas ir cilvēka plaušas, kā arī noteikt plaušu bioloģisko vecumu.

Nesen, veicot šādu testēšanu kādā no Jūrmalas aptiekām, atklājās, ka problēmas ar plaušu veselību ir katram trešajam testa veicējam. Kādam 45 gadus vecam vīrietim ar ilgstošu smēķēšanas stāžu mēraparāta noteiktais plaušu bioloģiskais vecums bija 118 gadi, kas norāda uz būtiskām plaušu veselības problēmām.

Plaušu veselību varēs pārbaudīt ikviens interesents, bet īpaši tests ieteicams cilvēkiem, kas smēķē, bieži klepo, kam ir spiedoša sajūta krūtīs, aizdusa, paātrināta vai skaļa elpošana.

Vienlaikus pacientiem būs iespēja aizpildīt nelielu anketu par elpceļu veselību, kas sniegs informāciju par tālāku izmeklējumu nepieciešamību.

Plaušu slimības ir viena no visnozīmīgākajām veselības problēmām pasaulē. Elpošanas sistēmas slimību dēļ katru gadu ES mirst 600 000 cilvēku. Vairāk nekā pusei šo nāves gadījumu cēlonis ir plaušu vēzis un hroniska obstruktīva plaušu slimība jeb HOPS, un tās ir saistītas ar smēķēšanu, liecina pētījums “Plaušu veselības Eiropā – fakti un skaitļi”.

Pirmā bezmaksas plaušu veselības pārbaude notiks 13.martā Benu aptiekā Rīgā, Dzirnavu ielā 43 no 11.30 līdz 14.30.
Iepriekš pieteikties var pa tālruni 67289478. Turpmākās pārbaudes bez Rīgas plānotas arī Salaspilī, Alūksnē, Valmierā, Liepājā, Daugavpilī, Ropažos, Limbažos, Aizkrauklē, Ventspilī, Smiltenē, Jūrmalā, Preiļos, Carnikavā, Balvos, Rēzeknē un Kuldīgā, un tās ilgs līdz jūlija beigām.

Saistītie raksti

„Diemžēl ikdienā ir ne mazums cilvēku, kuri klepo mēnešiem ilgi, taču nesteidzas meklēt ārsta palīdzību. Viņi nopietni riskē ar savu veselību, jo šķietami nevainīgas krekšķināšanas aizsegā var slēpties dažādas elpceļu slimības, piemēram, plaši izplatīta ir astma. Par to var liecināt elpas trūkums, lēkmjveidīgs klepus ar sēkšanu un smagumu krūtīs,” stāsta pneimonoloģe, alergoloģe Ineta Grīsle. Astma var attīstīties arī pēc ziemas laikā smagi izslimota elpceļu vīrusa ar sarežģītām komplikācijām. Savukārt gados vecāki cilvēki nereti elpas trūkumu maldīgi saista ar sirdsdarbības problēmām, taču, veicot plaušu veselības pārbaudi, tiek atklāta astma. „Jo ātrāk slimības tiek atklātas, jo labāki ir ārstēšanas rezultāti, tāpēc aicinu ikvienu izmantot aptieku piedāvāto iespēju un pārbaudīt savu plaušu veselību,” uzsver I.Grīsle.

Akciju rīko SIA „TAMRO” un BENU Aptieka Latvija, SIA. Ar materiāliem akciju atbalsta SIA „GlaxoSmithKline Latvija”.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Latviešu pētnieki pirmo reizi pasaulē atklāj, kā ilglaicīgi saglabāt veselību
1 stunda
KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
“Sekss dienas gaišajā laikā ir vislabākais,” mīlnieki atklāj veselīgu attiecību noslēpumu
10 stundas
AN
Annika Niedrīte
Veselam
“Es internetā lasīju…” Pieredzes stāsti un frāzes, ko noteikti nevajadzētu teikt ārstam
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Klupdami krizdami uz “Expo 2020”. Latvijas dalība izstādē Dubaijā vēl nav izgāzusies
8 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Porziņģis NBA atgriežas ar 23 punktiem un uzvaru pār Bertānu
32 minūtes
LE
LETA
Dabā
Ceturtdien daudzviet spīdēs saule
19 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Daugavpilī pie “Swedbank” bankomātiem izveidojušās rindas. Kā situāciju komentē banka? 1
8 stundas
Mārtiņš Āboliņš
Ekonomika
Mārtiņš Āboliņš: Kļūdas budžeta ieņēmumu prognozē var būt sāpīgas
31 minūtes