Veselam
Ārstēšana

Aicina ziedot asinis arī atvaļinājumu laikā0

Foto – Shutterstock

Valsts asinsdonoru centrs lūdz donorus asinis ziedot arī atvaļinājumu laikā.

Īpaši nepieciešamas O rēzus pozitīvo un negatīvo, A rēzus pozitīvo un negatīvo, kā arī B rēzus pozitīvo grupu asinis.

“Vasaras periodā donoru skaits jūtami samazinās ne vien tāpēc, ka cilvēki devušies atpūsties vai ieplānojuši braucienus uz ārvalstīm, bet arī aktīvā dzīvesveida dēļ, proti – iestājoties siltajam laikam, cilvēki vairāk pievēršas aktīvajam dzīvesveidam un palielinās negadījumu risks,” norāda VADC ārste Tatjana Lazdiņa.

Pērn viena no zemākajām donoru aktivitātēm novērota jūnijā, kad asins Latvijā ziedojuši 4055 donori. Vidēji tas ir par 7% mazāk nekā citos mēnešos un šis apjoms vienāds ar asins daudzumu, kuru no VADC asins krājuma ārstniecības iestādes pieprasa trīs dienu laikā.

Donoru kustības aktivizēšanā aicināti iesaistīties arī uzņēmumi, biroja centros vai ofisā organizējot donoru dienas.

Asins ziedošana uzņēmumā ir ne tikai sociāli atbildīgs darbs, bet arī lieliska iespēja saliedēt kolektīvu, iedrošināt citus paveikt darbu un saņemt papildus apmaksātu brīvdienu. Izbraukumu savā darbavietā var pieteikt, zvanot VADC izbraukumu projektu vadītājai pa tālruni 67471474.

Saistītie raksti

Ceturtdien, 6. jūnijā, asinis iespējams ziedot specializētā autobusa izbraukumā pie T/p “DominaShopping”, Ieriļu ielā 3, un Kokneses kultūras namā, Hanzas ielā 2. Katru dienu donori tiek gaidīti Donoru pieņemšanas vietā, Merķeļa ielā 11, un Valsts asinsdonoru centrā Sēlpils ielā 9.

Piektdien, 7. jūnijā asinis aicina ziedot Latvijas Futbola federācija. Ikviens donors, kas no pulksten 18.00 asinis ziedos VADC specializētajā autobusā pie Daugavas Stadiona, saņems divus ielūgumus uz Latvijas futbola izlases spēli pret Izraēlu. Izbraukumu grafiku un pastāvīgo asins ziedošanas vietu darba laiku iespējams aplūkot VADC mājaslapā.

LA.lv