Veselam
Netradicionāli

Aitu skaitīšana nepalīdz? 8 atjautīgas idejas, kā uzlabot miegu0

Foto – pexels.com

Lai cik atšķirīgi mēs būtu, visus planētas iedzīvotājus vieno kopīgs ikdienas rituāls – lai kādas būtu mūsu ikdienas gaitas, karjeras izvēles un ģimenes dzīve, kad pienāk nakts, mēs visi liekam galvu uz spilvena un dodamies gulēt. Piedāvājam astoņas interesantas idejas, kā uzlabot nakts miegu!

1. Modinātājs ne tikai no rīta, bet arī vakarā. Skaidrs, ka lielākā daļa no mums no rīta ceļas ar modinātāju, lai nenokavētu darbu vai laikus aizvestu uz skolu bērnus, bet, lai miegam atvēlētu nepieciešamo stundu skaitu, ieteicams modinātāju uzlikt arī pirms miega. Kad pulkstenis zvana – laiks nodarbēm mest mieru un doties gulēt!

2. Siltas zeķītes. Vai zināji, ka siltas pēdas palīdz ātrāk iemigt? Šobrīd, tieši rudens pilnbriedā, vilnas zeķītes var būt īstais rīks, kas palīdzēs sapņot.

3. Tumsa. Pat vismazākā gaisma var traucēt labam naktsmieram, tāpēc savu guļamistabu nepieciešams uzturēt tumsā, labākais palīgs noteikti ir tumšie aizkari.

4. Sports miegam. Ja ilglaicīgi naktī jūties neizgulējies, iespējams nepieciešams par miegu parūpēties dienas gaišajā pusē. Regulāri sportojot, uzlabojas arī miegs, tāpēc izmēģini aktīvu atpūtu vai pāris reizes sporta zālē, tas krietni uzlabos arī miegu.

5. Krāsas. Miegu ietekmē ne tikai pareizā mīkstuma spilvens un gaismas trūkums, bet arī guļamistabas iekārtojums, īpaši sienu krāsu izvēle. Pakonsultējies pie speciālistiem vai pameklē internetā dažādus variantus, kas vislabāk piestāv guļamistabām, bet parasti iesaka krāsot sienas gaišos, siltos toņos, kas nomierina. Sarkana siena ar spilgtiem akcentiem lai paliek virtuvei vai viesistabai.

6. Diendusa. Cilvēki noteikti iedalās divās pretējās komandās – vieniem patīk pa dienu pagulēt diendusu, otriem ne. Ja pusstundas miega pauze nav pašā vakarā, tā noteikti var dot nepieciešamo enerģiju un nakts miegam netraucēs.

Saistītie raksti

7. Vakara joga. Šī nodarbe dienas beigās palīdz nomierināt sirds ritmu, samazināt pulsu un ar pareizajiem elpošanas vingrojumiem sagatavot ķermeni naktsmieram.

8. Celies līdz ar gaismu. Tas vieglāk paveicams ir vasarā, kad ķermenis pierod celties līdz ar gaismu, tāpēc, tumsai iestājoties, izstrādājas reflekss doties gulēt. Katrā gadījumā konkrēts miega ritms palīdzēs organismam izstrādāt miega grafiku.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Elektroniskā pieteikšanās veselības aprūpes pakalpojumiem paaugstina to pieejamību
13 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Latvijas ārsti Saeimas deputātiem atgādina par dotajiem solījumiem
14 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Speciālisti: jāaptur cukura diabēta lavīna
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Klupdami krizdami uz “Expo 2020”. Latvijas dalība izstādē Dubaijā vēl nav izgāzusies
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Daugavpilī pie “Swedbank” bankomātiem izveidojušās rindas. Kā situāciju komentē banka?
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Ekonomika
Baumu anatomija – vai ir jēga nakšņot pie bankomāta?
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Labklājības ministre atklāj, cik milzīga ir lielākā pensija Latvijā 4
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Aizturētie tīšām izraisa ugunsgrēku Jūrmalas policijas izolatorā
3 stundas