Veselam
Neticami stāsti

Aitu skaitīšana nepalīdz? 8 atjautīgas idejas, kā uzlabot miegu0

Foto – pexels.com

Lai cik atšķirīgi mēs būtu, visus planētas iedzīvotājus vieno kopīgs ikdienas rituāls – lai kādas būtu mūsu ikdienas gaitas, karjeras izvēles un ģimenes dzīve, kad pienāk nakts, mēs visi liekam galvu uz spilvena un dodamies gulēt. Piedāvājam astoņas interesantas idejas, kā uzlabot nakts miegu!

1. Modinātājs ne tikai no rīta, bet arī vakarā. Skaidrs, ka lielākā daļa no mums no rīta ceļas ar modinātāju, lai nenokavētu darbu vai laikus aizvestu uz skolu bērnus, bet, lai miegam atvēlētu nepieciešamo stundu skaitu, ieteicams modinātāju uzlikt arī pirms miega. Kad pulkstenis zvana – laiks nodarbēm mest mieru un doties gulēt!

2. Siltas zeķītes. Vai zināji, ka siltas pēdas palīdz ātrāk iemigt? Šobrīd, tieši rudens pilnbriedā, vilnas zeķītes var būt īstais rīks, kas palīdzēs sapņot.

3. Tumsa. Pat vismazākā gaisma var traucēt labam naktsmieram, tāpēc savu guļamistabu nepieciešams uzturēt tumsā, labākais palīgs noteikti ir tumšie aizkari.

4. Sports miegam. Ja ilglaicīgi naktī jūties neizgulējies, iespējams nepieciešams par miegu parūpēties dienas gaišajā pusē. Regulāri sportojot, uzlabojas arī miegs, tāpēc izmēģini aktīvu atpūtu vai pāris reizes sporta zālē, tas krietni uzlabos arī miegu.

5. Krāsas. Miegu ietekmē ne tikai pareizā mīkstuma spilvens un gaismas trūkums, bet arī guļamistabas iekārtojums, īpaši sienu krāsu izvēle. Pakonsultējies pie speciālistiem vai pameklē internetā dažādus variantus, kas vislabāk piestāv guļamistabām, bet parasti iesaka krāsot sienas gaišos, siltos toņos, kas nomierina. Sarkana siena ar spilgtiem akcentiem lai paliek virtuvei vai viesistabai.

6. Diendusa. Cilvēki noteikti iedalās divās pretējās komandās – vieniem patīk pa dienu pagulēt diendusu, otriem ne. Ja pusstundas miega pauze nav pašā vakarā, tā noteikti var dot nepieciešamo enerģiju un nakts miegam netraucēs.

Saistītie raksti

7. Vakara joga. Šī nodarbe dienas beigās palīdz nomierināt sirds ritmu, samazināt pulsu un ar pareizajiem elpošanas vingrojumiem sagatavot ķermeni naktsmieram.

8. Celies līdz ar gaismu. Tas vieglāk paveicams ir vasarā, kad ķermenis pierod celties līdz ar gaismu, tāpēc, tumsai iestājoties, izstrādājas reflekss doties gulēt. Katrā gadījumā konkrēts miega ritms palīdzēs organismam izstrādāt miega grafiku.

LA.lv
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Cik gudrs ceļotājs Tu esi?
21 stundas
LE
LETA
Veselam
Ar jauno gadu būtiskas izmaiņas līdzmaksājumos pie ģimenes ārsta un speciālistiem 1
1 diena
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Vai tavs priekšstats par iepriekšējo dzīvi ir patiess?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
“Skonto” stadiona mīklainais pircējs – Krievijas uzņēmējs no ietekmīgas ģimenes, vēsta raidījums
7 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Latviešu valoda zinātnē nosargāta? 3
10 stundas
LE
LETA
Kultūra
Vīrietis apēd 100 000 eiro vērtu mākslas darbu 1
10 stundas
LE
LETA
Dabā
Meklēt cimdus vai gumijas zābakus? Pirmdienas laika prognoze
14 stundas
Uldis Šmits
Pasaulē
Uldis Šmits: Bez naivuma
3 dienas