Veselam
Dzīvesveids

Ja vējš acīs iepūš smiltis. Kā izdabūt svešķermeni no acs0

Foto – Shutterstock

Viens no izplatītākajiem acu asarošanas cēloņiem ir alerģija pret kādu noteiktu lietu vai vielu. Ir dažādi līdzekļi, kas var to mazināt un arī sekas. Jādodas pie ārsta, kurš centīsies noskaidrot kaitīgo alergēnu, no kura nepieciešams izvairīties, un piemeklēs atbilstīgāko ārstēšanu, skaidro aptieku tīkla Apotheka sertificēta farmaceite Ivanda Krastiņa.

Bet tagad pavasarī, kad vējš pa ielām dzenā smiltis, pašam nemanot, acī var iekļūt, piemēram, dzīvnieka spalva, cilvēka mats, kā arī dažādi kukaiņi. Lai svešķermeni izdabūtu, vispirms jānomazgā rokas un, skatoties spogulī, jāatrod kairinošais elements. Kad tas atrasts, acis jāmirkšķina tik ilgi, līdz kairinošais svešķermenis ar asarām izlīst. Gadījumā ja svešķermenis ir aiz plakstiņa, jākustina acs ābols pa labi un pa kreisi, līdz kairinātājs top redzams un to var izņemt ar tīru salveti. Lai atbrīvotos no nevēlamā objekta, kas iekļuvis acī, var mazgāt acis remdenā tekošā ūdenī.

Acs dedzināšanu var izraisīt arī ķīmiskas vielas, piemēram, sadzīves tīrīšanas līdzekļa iekļūšana tajā. Lai arī kairinājums var izpausties vien kā neliels diskomforts, ķimikāliju nokļūšana acī jāuztver nopietni. Kā pirmā palīdzība noteikti kalpos acs izskalošana tekošā remdenā ūdenī. Zem ūdens tā jātur vismaz 15 minūtes. Pēc tam acs jāparāda ārstam, lai noskaidrotu, vai ķīmiskā viela nav nodarījusi nopietnu kaitējumu.

 

LA.lv
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Lai nav no viena grāvja otrā! Pareizs uzturs pēc žultsakmeņu operācijas
8 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
VIDEO. Kā vislabāk uzglabāt rudens avenes ziemai?
8 stundas
KB
Kristīna Blaua
Veselam
Viņš gribēja izdarīt pašnāvību…kad pēkšņi viss mainījās
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Ekonomika
VIDEO: Purgaile sola pārmaiņas FKTK un atbalsta pievienošanu Latvijas Bankai
1 stunda
LA
LA.LV
Dabā
Brīvdienās laika apstākļus noteiks ciklonu darbība: prognoze 7 dienām
1 stunda
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Par tēva lomu ģimenes un valsts dzīvē. Vai dzīvojam beztēva laikā?
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Rokot dārzu Pārdaugavā, atrod vēsturiskus dokumentus
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Pie Āfrikas krastiem pirāti uzbrukuši Latvijas tankkuģim “Ance”
3 stundas