Veselam
Ārstēšana

Antidopinga uzraudzības mehānismam lūgs papildu 60 000 eiro0

Foto: LETA/Edijs Pālens

Veselības ministrija (VM) konstatējusi vairākus trūkumus jaunizveidotajā antidopinga uzraudzības mehānismā un to novēršanai turpmāk ik gadu lūgs apmēram 60 000 eiro papildu finansējuma, liecina valdībā pieņemtais konceptuāls ziņojums.

Kā pausts ziņojumā, izvērtējot esošo situāciju un ekspertu ziņojumu, konstatēta nepilnīga normatīvā regulējuma bāze antidopinga jomā. Šī problēma, VM ieskatā, ir būtisks trūkums efektīvai un pārdomātai Latvijas Antidopinga biroja darbībai, kā rezultātā nepieciešams pēc iespējas ātrāk izstrādāt Nacionālos antidopinga noteikumus.

Tāpat VM norādīja, ka jāpilnveido antidopinga izglītības programmu darbība, lai izpildītu starptautiskajās prasībās noteikto un sasniegtu pēc iespējas plašāku informētību sabiedrībā, īpaši sportistu, treneru un citu sporta darbinieku vidū.

VM skaidroja, ka joprojām nav izveidota konsultatīvā komisija, kas varētu sniegt atbalstu Antidopinga birojam stratēģiskajos jautājumos. Ministrija uzskata, ka šādas komisijas izveide varētu veicināt biroja darbības efektivitāti.

Pēc ziņojumā paustā, lai sekmīgi īstenotu un realizētu Antidopinga biroja darbības principus, no 2020. gada un turpmāk ik gadu nepieciešams papildu finansējums apmēram 60 000 eiro apmērā. Lielākā daļa finansējuma jeb vairāk nekā 50 000 eiro nepieciešami, lai īstenotu informatīvo kampaņu “Patiess sports”.

Tāpat finansējums būs nepieciešams, lai segtu lektoru izmaksas, organizētu dienu par “tīru” sportu, radītu informatīvus izdales materiālus, kā arī ieviestu un uzturētu elektronisko dopinga kontroļu anketu sistēmu.

Valdība šodien atbalstīja konceptuālajā ziņojumā piedāvāto risinājumu, kurš ik gadu izmaksās apmēram 60 000 eiro, kā arī vienojās, ka jautājumu par papildu valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu izskatīs Ministru kabinetā kopā ar visu ministriju un citu centrālo valsts iestāžu iesniegtajiem prioritāro pasākumu pieteikumiem nākamā un pārējo gadu budžetam.

Saistītie raksti

Latvijā Antidopinga birojs darbojas no pagājušā gada jūlija. Tas starptautiski zināms kā “LAT-NADO”, un atbilstoši Sporta likumam īsteno antidopinga pasākumus, lai nodrošinātu Starptautiskajā konvencijā pret dopingu sportā un Eiropas Padomes Antidopinga konvencijā un to papildinājumos minēto prasību izpildi, tostarp dopinga kontroles un antidopinga izglītības pasākumus Latvijā.

Biroja misija ir “tīrs” sports, proti, lai sacensības Latvijā notiktu godīgi. Birojs informē un izglīto sportistus, topošos sportistus, sportista palīgpersonālu un pārējo sabiedrību par aktuālajiem antidopinga jautājumiem. Birojs veic arī dopinga kontroles, lai atturētu negodīgos sportistus no “patiesa sporta pamatvērtību” ignorēšanas.

LA.lv
KB
Kristīna Blaua
Veselam
Slavens psiholoģisks tests: Izvēlies figūru un noskaidro piemērotāko profesiju 1
2 dienas
VE
Veselam.lv
Veselam
FOTO. Atzīmējot dienesta desmitgadi, godina NMPD darbiniekus
2 dienas
KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
Arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām nepieciešama tuvība. Kā runāt par seksualitāti? 1
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 3 stundas
DT
Dace Terzena
Latvijā
Dace Terzena: Pēc labākās apziņas
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Portugāles vidienē plosās plaši meža ugunsgrēki
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ādažu pašvaldības bērnudārzos pirmsskolas pedagogu darba algas likmi nosaka 920 eiro
53 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Irānas varasiestādes liegušas iespēju sazināties ar uz kuģa aizturēto Latvijas pilsoni
4 stundas