Veselam
Dzīvesveids

Apskati simtgadīgu tetovēto ādu kolekciju izstādē “Ādas”0

Publicitātes foto

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Anatomijas muzejs aicina uz kamerizstādi Ādas, kas no 31. augusta būs apskatāma Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā. Ādas ir starpdisciplinārs pētniecisks mākslas projekts, kas tapis sadarbībā ar mākslinieci Ausmu Šmiti, un kura centrā ir RSU Anatomijas muzeja restaurētā tetovēto ādu kolekcija.

Izstādes ietvaros apmeklētāji ir aicināti apskatīt muzeja tetovēto ādu kolekciju, kas mūsdienās ir kļuvusi par retu un savdabīgu liecību gan tetovēšanas tradīcijām Latvijas teritorijā 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā, gan par liecību tā laika anatomu zinātniskajām interesēm. Izstādē skatāma arī mākslinieciskā mijiedarbībā tapusī Ausmas Šmites tetovējumu kolekcija no nākotnes. Vērojot uz vēsturiskajiem ādas preparātiem ietetovētos kuģus, enkurus, stūres ratus, neparastas radības un piedauzīgas ainiņas, māksliniece domājusi par tetovējumu kā atmiņu glabātāju, kas palīdz atcerēties gan pašam, gan citiem, kas tu esi, kur tu esi bijis un ko darījis. Tā ir kā ķermeņa karte, ar kuras palīdzību orientēties savā un citu dzīvē.

Izstādes kuratore ir RSU docente un Anatomijas muzeja attīstības vadītāja Ieva Lībiete, bet dizainu veidojis Aleksejs Koškins. Izstāde būs skatāma līdz 2018. gada 29. decembrim.

Kamerizstāde Ādas ir pirmā plašākai sabiedrībai pieejamā izstāde kopš RSU Anatomijas muzeja rekonstrukcijas uzsākšanas. Jauno Anatomijas muzeju plānots atklāt 2019. gada beigās un tas atradīsies savā vēsturiskajā vietā – anatomikuma ēku kompleksā.

LA.lv