Veselam
Uzturs

“Ar karstu kafiju ieskriet stikla durvīs!” – kad restorāna apmeklējums pārvēršas murgā0

Foto-Fotolia

Ieskriešana nemarķētās stikla durvīs, paslīdēšana uz slapjas grīdas, kā arī applaucēšanās ar karstiem dzērieniem – šīs ir restorānu un kafejnīcu apmeklētāju biežāk iegūtās traumas, liecina Gjensidige Latvija pieejamie dati.

Iedzīvotāju izpratne par savām tiesībām pieaug, un nereti situācijas tiek risinātas, pieprasot restorānam atlīdzināt nodarīto kaitējumu.

Restorāna “Andalūzijas Suns” īpašnieks Māris Kreilis skaidro, ka laba reputācija ir viena no panākumu atslēgām, tādēļ ir svarīgi uzturēt labas attiecības ar klientiem it visās situācijās.

LA.LV Aptauja

Vai arī Tev ir gadījies restorānā gūt kādu traumu?

  • Jā, esmu paslīdējis uz slapjas grīdas
  • Jā, esmu aplējies ar karstu dzērienu
  • Jā, esmu ieskrējis stikla durvīs
  • Jā, kāds cits negadījums
  • Nē, esmu uzmanīgs un šādi komiski notikumi nav gadījušies

Balstoties uz Gjensidige Latvija datiem, izplatītākais negadījuma veids restorānos un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos ir paslīdēšana uz slapjas grīdas vai ēdiena paliekām. Bieži apmeklētāji applaucējas ar karstiem dzērieniem, piemēram, tēju vai kafiju, un ieskrien nemarķētās stikla durvīs. Retāk sastopami gadījumi, kad apmeklētāji traumē zobus, saindējas ar ēdienu, kā arī savainojas ar ēdamrīkiem.

Publicitātes foto

Šīs situācijas ir neparedzamas un var gadīties pat augstākās kvalitātes restorānos. Ja notiek negadījums, bet apdrošināšanas restorānam nav – izmaksājamās kompensācijas apmēri var sasniegt pat desmitiem tūkstošus. Tā, piemēram, pasniedzot tēju, kāda vācu tūriste nejauši tika aplieta ar verdošu ūdeni. Restorānam tika piestādīti izdevumi 5000 EUR apmērā par ārstēšanos, negūtajiem ienākumiem darba nespējas dēļ, kā arī pieprasīta morālā kompensācija. Citā situācijā klients nolauza zobu, jo tā burgerā bija gadījies svina gabals, kā rezultātā tika atlīdzināti protezēšanas izdevumi.

Neraugoties uz daudzajiem riskiem, restorānu un kafejnīcu īpašnieki nesteidz apdrošināt savu civiltiesisko atbildību.

Vairums gadījumu polise tiek iegādāta, jo to pieprasa noslēgtais sadarbības līgums ar telpu īpašniekiem nevis potenciālo klientu risku apzināšana.

“Līgumos visbiežāk tā ir obligāta prasība no telpu iznomātāja, lai tiktu atlīdzināti zaudējumi īpašniekam, ja nomnieka darbības rezultātā cietīs iznomātais īpašums. Protams, ir restorānu īpašnieki, kuri mācās no citu kļūdām, sliktākā gadījumā – savām, un iegādājas šo polisi brīvprātīgi.

Saistītie raksti

Ir situācijas, kurās ēdināšanas pakalpojumu sniedzējs nemaz nav vainīgs savā nodarījumā, bet klients vienalga iesniedz prasību,” skaidro Gjensidige Latvija Civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas produktu vadītāja Madara Leimane.

“Restorāna biznesā ir daudz neparedzamu situāciju, tostarp – apmeklētāju iegūtās traumas ēšanas laikā, kuras nevaram paredzēt. Apdrošināšanas klātbūtne šādās situācijās ir izšķiroša, jo zaudējumu kompensācijas aprēķināšana un kompromisa rašana ir sarežģīts un laikietilpīgs process. Šie faktori rezultējas restorāna prestiža veidošanā un uzturēšanā, kas neapšaubāmi ir neatņemama mūsu ikdienas daļa,” stāsta restorāna īpašnieks Māris Kreilis.

LA.lv