Veselam
Bērni

Ārsti nepārzina likumus? Ventspils slimnīcā nepamatoti liek maksāt par bērna aprūpi1

Foto: skaties.lv

Pēc nodzīvotiem ilgiem gadiem Lielbritānijā ģimene atgriežas Latvijā, bet teju uzreiz piedzīvo vilšanos Latvijas veselības aprūpē. Ģimenes atvase nelaimes gadījumā satraumējas, un Ziemeļkurzemes reģionālas slimnīcas ārsti Ventspilī izraksta nepamatotu rēķinu par pirmās palīdzības sniegšanu.

”Mēs atgriežamies Latvijā! Pēc nodzīvotiem gadiem Lielbritānijā esam izauguši un sapratuši, ka var ko panākt arī Latvijā. Mēs nopirkām Latvijā māju. Ļoti gribas atpakaļ! Pietrūkst Latvijas! Tur [svešumā] ir pavisam citādāk, citas sajūtas. Mani bērni negrib braukt atpakaļ uz Angliju!” par vēlmi izveidot ģimenes ligzdu Latvijā stāsta Daiga. Bērniem jau atrasta skola, kur mācības uzsāks septembrī, tiek kārtotas arī citas formalitātes dzīvei Latvijā.

Foto: skaties.lv

Atgriežoties uz palikšanu, ģimene jūlija beigās devās atpūtas izbraucienā uz Ventspili, kurā bērns satraumēja roku, iecērtot to automašīnas durvīs. ”Bija kliedzieni, asinis, paņēmām no aptieciņas apsējus un aptinām,” stāsta Daiga.

Vecāki atvasi nogādāja tuvākajā ārstniecības iestādē – Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī – , kur bērnam sniedza pirmo neatliekamo palīdzību: veica rentgena pārbaudi, ārsta konsultāciju un uzlika pagaidu lauztā pirksta fiksējošo risinājumu.

Bērna māte Daiga ir neizpratnē, kāpēc slimnīca par pirmo neatliekamo palīdzību bērnam, Latvijas pilsonim, izrakstīja 35 eiro rēķinu.

“Daktere teica, ka, tā kā bērnam Latvijā nav ģimenes ārsta, ir jāmaksā 35 eiro par pirmo palīdzību,” saka bērna māte Daiga.

LA.LV Aptauja

Kā vērtē šādu situāciju?

  • Tā ir mediķu nolaidība - likumdošana ir jāpārzina
  • Šādas kļūdas var notikt, visi esam cilvēki
  • Sava atbildība jāuzņemas arī pacientiem un jānoskaidro, kuri pakalpojumi bez maksas

VIņa informējusi slimnīcas personālu, ka jau iepriekš vēlējusies reģistrēt bērnu pie ģimenes ārsta Latvijā, tomēr reģistrāciju atlikuši, jo vēlamais ģimenes ārsts tobrīd bija devies atvaļinājumā. Daigas sacītais gan neesot interesējis personālu.

Foto: skaties.lv

“Es vēl vaicāju viņiem, vai nevar bērnam muti nomazgāt, jo viņš noraudājies. Daktere atbildēja: ”Par to dārgo pakalpojumu es viņam vēl muti nomazgāšu.” Tā iesmēja. Man daudzi cilvēki prasīja: vai tiešām gribu atgriezties Latvijā, jo te, rupji sakot, nobezdoties jāmaksā par gaisa piesārņojumu. Bērns atgriežas Latvijā, septembrī ies te skolā. Mēs arī būtu piereģistrējušies pie ģimenes ārsta, bet tāda attieksme. Jādomā, vai patiesi mūs gaida mājās, ka Latvijas pilsonim jāmaksā par pirmo palīdzību?” jautā māte.

Uzraugošajā iestādē – Nacionālajā veselības dienestā (NVD) – informē, ka slimnīca nepamatoti iekasējusi samaksu par konkrēto pakalpojumu. NVD sazinājies ar slimnīcu.

“Samaksa pieprasīta nepamatoti, jo šim bērnam, tāpat kā citiem Latvijas valstspiederīgajiem, akūtas traumas gadījumā bija tiesības saņemt palīdzību uzņemšanas nodaļā bez maksas. Aicinām pacienti vērsties pie iestādes vadības, kurai ātri jārisina šī situācija, jāanulē rēķins, jāatdod nauda. Slimnīcā sniedza skaidrojumu, ka noticis pārpratums.

Saistītie raksti

Personālu mulsināja fakts, ka konkrētajā brīdī bērnam nebija ģimenes ārsta, kā rezultātā tik izrakstīts nepamatots rēķins. Neatkarīgi no tā, vai Latvijas valstspiederīgais ir vai nav reģistrēts pie ģimenes ārsta, viņam ir tiesības saņemt valsts apmaksātos pakalpojumus vispārpieņemtajā kārtībā,” skaidro Diāna Labane, NVD pārstāve.

Pēc ”Bez Tabu” un NVD iesaistīšanās Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Ventspilī vadība atvainojusies Daigai un apņēmusies atdod samaksāto naudu. Telefonsarunā ar ”Bez Tabu” slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis teic, ka notikusi ”cilvēcīga kļūda”, par ko atvainojas.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Izveidots jau piektais NMPD brigāžu punkts šogad
22 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Swedbank un Latvijas Disleksijas biedrība aicina vidusskolēnus pieteikties Izcilības balvai
1 diena
LE
LETA
Veselam
Tihonova lieta: Rēzeknes slimnīca atsakās komentēt secinājumus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LL
Lato Lapsa
Latvijā
Neizdodas finanšu ministra Reira “gājiens ar Ploku” 2
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Kariņš pauž pārliecību, ka Latvijas pabalstu sistēma būtu uzlabojama
1 stunda
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Tāds humors tautai nepatīk 1
2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Piņķos gāzīs miljonus? Reģistrēta komercķīla teju 50 miljonu eiro vērtībā
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Ugunsgrēkā dzīvoklī Rīgā bojā gājuši divi cilvēki: dzīvību zaudējis arī nepilngadīgs bērns
55 minūtes