Veselam
Uzturs

Arvien biežāk pērk veselīgus produktus, īpaši augļus un riekstus0

Publicitātes foto

Aizvien vairāk cilvēku visā pasaulē izvēlas pilnvērtīgu uzturu un aktīvu dzīvesveidu kā būtisku dzīves kvalitātes uzlabotāju, un šai tendencei pievienojas arī Latvijas iedzīvotāji, liecina tirgus izpētes kompānijas Nielsen Globālais pētījums. Tas atspoguļojas ne tikai teorijā, bet arī pircēju ikdienas paradumos – 2018. gadā Rimi Labākai dzīvei produktu apgrozījums audzis par 12%, kas nozīmē, ka cilvēki izvēlas veselīgākus produktus un pievērš vairāk uzmanības produktu sastāvam. Vislielākais pārdošanas apjoma pieaugums ir žāvētiem augļiem un riekstiem (+68%).

Par iedzīvotāju vēlmi ēst veselīgu, svaigu un kvalitatīvu pārtiku liecina arī Rimi un SKDS veiktais ēšanas ieradumu pētījums “Kā ēd Latvijā?” – dažādu zaļumu, augļu un dārzeņu iekļaušana uzturā ir kļuvusi par ieradumu jau ceturtdaļai sabiedrības. Lūgti novērtēt ikdienas produktu patēriņu, vairāk nekā puse jeb 55% pētījuma respondentu atzīst, ka cenšas izvēlēties veselīgu pārtiku. Kā nozīmīgākos pārtikas izvēles faktorus cilvēki nosaukuši to, ka produkts nesatur ģenētiski modificētas izejvielas (75%), tas ir audzēts vai ražots Latvijā (72%) un tā sastāvā nav konservantu, e-vielu vai garšas uzlabotāju (70%). Vienlīdz lielas respondentu grupas – 47% aptaujāto – pievērš uzmanību cukura, tauku un sāls saturam pārtikas produktos.

Šobrīd Rimi sortimentā pieejami 933 dažādi Rimi Labākai dzīvei produkti, un to klāsts tiek pastāvīgi papildināts. Ar Rimi Labākai dzīvei marķējumu iespējams iegādāties gan augļus un dārzeņus, gan iepakotos produktus un svaigo pārtiku. Šie produkti nesatur ģenētiski modificētas izejvielas un šo produktu ražošanā nav izmantota palmu eļļa vai daļēji/pilnīgi hidrogenēti tauki. Kritērijos ir noteiktas maksimāli pieļaujamās robežvērtības tādām uzturvielām kā tauki, sāls, cukuri, minimālās robežvērtības šķiedrvielām, pilngraudiem un dārzeņiem sastāvā, utml.

 

Saistītie raksti
LA.lv