Veselam
Ārstēšana

Atjaunojas kārpas. Kāds ir patiesais iemesls1

Foto – Shutterstock

Ārsts man jau vairākkārt noņēmis kārpas, bet tās ir atjaunojušās. Vai varat ieteikt kādu patiešām efektīvu līdzekli, ko varētu izmantot kārpu apkarošanai mājas apstākļos? AUSMA OGRĒ

 

Galvenais kārpu rašanās cēlonis ir vāja imunitāte. Nereti tās veidojas hroniskiem slimniekiem un, kamēr nav uzveikta slimība, ar tām ir grūtāk cīnīties.

Lāzerplastikas klīnikas dermatoloģe Anita Ābelīte kā vislabāko pašārstēšanās veidu iesaka vismaz divas nedēļas naktīs kārpām uzklāt krēmu, kas satur augstas koncentrācijas (50%) urīnvielu. Tā labi mīkstina un noārda ādas virskārtu. Divās trīs nedēļās veidojumiem vajadzētu samazināties vismaz uz pusi.

Saistītie raksti

Tikko parādījušos kārpu var mēģināt iznīcināt ar aptiekā nopērkamiem līdzekļiem, kas satur pienskābi, salicilskābi vai citas kodīgas vielas. Taču vispirms jābūt pilnīgai pārliecībai, ka apkarojamais veidojums patiešām ir kārpa. Līdzīgi var izskatīties, piemēram, dzimumzīmes, ādas bazālo šūnu karcinomas un varžacis. Turklāt kārpām ir dažādi veidi, no kuriem atkarīga to likvidēšanas metode.

Ja veidojums, kas izskatās pēc kārpas, pašu spēkiem cītīgi ārstēts divas nedēļas, nav samazinājies vai pazudis, jāvēršas pēc palīdzības pie dermatologa, jo acīmredzot mājas apstākļos to neizdosies iznīcināt.

LA.lv