Veselam
Netradicionāli

Herbālists Juris Bušs atklāj, kā gatavot augu amuletus un kuri augi palīdz enerģētiski0

Foto – Matīss Markovskis

Sveika, pļava!

“Ja dodies dabā, ej pļavā vai mežā pēc kāda auga, vispirms sasveicinies un palūdz atbalstu, jo tad augs būs iedarbīgāks, palīdzēs labāk. Ja plūc bez jēdzīga mērķa, veselībai labuma nebūs,” saka herbālists Juris Bušs.

Savu arodu, kas ļāvis daudz dziļāk izzināt augu valsts spēku veselības un labsajūtas nodrošināšanai, Juris Bušs mācījies pie Amerikas herbālistiem. Šīm gudrībām viņš liek klāt klasiskās medicīnas zinības, ko apguvis ārsta palīga jeb feldšera profesijā, strādājot gan ātrajā palīdzībā Tukumā, Talsos un Rojā, gan feldšerpunktos Mazirbē un Melnsilā, gan ambulancē Kolkā. Izmanto arī astroloģijas zināšanas un savas vecmāmiņas augu zintis.

“Esmu it kā pa vidu – starp taustāmo un netaustāmo, starp enerģētisko dziedniecību un klasisko medicīnu. Pārzinu fitoterapiju, kas ir precīza eksakta zinātne, taču daudz vairāk ņemu vērā augu enerģētisko iedabu, citādo iedarbību.”

Juris Bušs negrasās noniecināt ārstniecības augu maisījumus, kas nopērkami aptiekā un veikalā, tomēr mudina aizdomāties – kā gan vari zināt, kurš tos augus lasījis un kādā omā tobrīd bijis? Varbūt viņam sāpējis zobs un juties nelaimīgs, varbūt sarājies ar tuviniekiem… Līdz ar to augam būs emociju enerģētiskais nospiedums, un tā iedarbība, iespējams, var atšķirties no cerētās.

“Kad eju dabā, vienmēr sarunājos, pasaku savu vajadzību. Sveika, pļava! Atļauj man šodien paņemt ceļmallapas, tās vajadzīgas Jānim. Strutenes palīdzēs Annai, asinszāles ļoti vajag Pēterim. Tu jau zini, ka to visu izmantošu lietderīgi.

Ikviens var iet pļavā un savākt tieši to, kas nepieciešams. Sasveicinies ar dabu, nestāsti, kas tev par vainu, vien saki – ļauj paņemt mazliet māteres vai vīgriezes, šie augi man nesīs atvieglojumu. Savukārt saprast, kas tieši tev vajadzīgs, var palīdzēt herbālists,” iesaka Juris Bušs.

Viņš uzskata, ka plaši reklamētos uztura bagātinātājus no augu valsts produktiem katrs var pagatavot mājās, vajag tikai zināšanas un nedaudz iemaņu.

Ierakstīts arī zvaigznēs

Juris uzsver, ka augu izmantošanā nav universālas atslēgas, jo ikviens cilvēks ir unikāls. Lai izzinātu, kuri augi katram ir harmoniski, Juris Bušs vispirms liek lietā astroloģijas zināšanas – izveido astroloģisko dzimšanas karti.

“Skatos, vai augs harmonizē ar cilvēka zodiaka zīmi, vai atbilst enerģētiski, līdz ar to labāk saprotu, kā tas palīdzēs, kā iedarbinās viņa iekšējos veselības mehānismus. Turklāt katrai stihijai ir savs noteikts laiks – rīts, vakars vai mijkrēslis, un var zināt, kad labāk ievākt nepieciešamo augu. To visu ņemu vērā. Arī to, kā cilvēks dzīvo – kādas ir attiecības ģimenē un darbā, ko ēd un cik harmoniski jūtas, jo tas viss ietekmē veselību.

Noteikti respektēju ārstu ieteikto. Augu terapija ir papildu palīdzība. Taču nereti tā var samazināt medikamentu toksisko iedarbību, līdz ar to uzlabot pašsajūtu,” pauž dabas dziednieks.

Vijolīte pret grūtsirdību

“Esmu zāļu vīrs, psihologs un astrologs. Esmu dabas dziednieks un dziednieks no dabas. Esmu herbālists. Herba ir augs, laksts, ja tulko no latīņu valodas,” skaidro Juris Bušs. Foto – Matīss Markovskis

Herbālists gatavo zāļu substances – tējas, mikstūras, tinktūras, eliksīrus, tomēr katram individuāli. Veic rituālus ar augiem, palīdz tikt pie ziedu amuleta. Uz attiecīgajiem ķermeņa enerģētiskajiem punktiem liek augu aplikācijas, jo novērojis, ka to iedarbība ir ļoti spēcīga.

■ Juris izmanto senas receptes. Piemēram, gatavo smaržīgo vijolīšu sīrupu. Kā teikts vecās grāmatās, to lieto pret grūtsirdību. No ziediem iegūto vijolīšu ekstraktu un biezi savārītu cukura sīrupu sajauc un tad lēni karsē ūdens peldē. Sīrups iedarbojas tonizējoši, ir viegls antidepresants.

■ Arī mežrozīšu sīrupu viņš gatavo pats, tas iznāk skaistā oranždzeltenā krāsā, nevis tumšbrūns kā aptiekā nopērkamais. Turklāt šādam sīrupam ir tīkami skābena mežrozīšu garša un daudz lielāks vērtīgums.

■ “Daudziem dārza malā aug mātere. Kādreiz saka: man aiz uztraukuma sirds palēcās, apmeta kūleni. Tad vistaisnākais ceļš pie māteres. Tā nomierina spēcīgāk nekā baldriāns. Iesaku, ja ir sirdsdarbības traucējumi un paaugstināts asinsspiediens, arī tad, ja ārsts noteicis diagnozi – veģetatīvā distonija.

Vasaras otrajā pusē sirds māteres laksti kļūst adataini, tāpēc vākšanu nevajadzētu atlikt. Nogriež ziedkopas ar lapām, apmēram trešdaļu auga, mērot no galotnes. Izkaltē un sasmalcina, liek stikla traukā un pārlej ar 69 grādus stipru degvīnu. Attiecība ir 1 : 5 – viena daļa māteres, piecas daļas alkohola. Tas jāievēro precīzi, jo mātere ir spēcīgs augs, nedrīkst ielikt par daudz. Notur septiņas dienas siltā, tumšā telpā, tad izfiltrē. Tinktūru uzglabā tumšā un vēsā vietā. 25 pilienus iepilina pusglāzē ūdens un izdzer. Lieto pēc ēšanas, nevis tukšā dūšā.”

■ Rituālā mēdz izmantot vārpatas sakni, ar domām un vārdiem ieliekot tajā mīļotā cilvēka vārdu. Žāvētu vārpatas saknīšu pulveri lieto pa naža galam pāris reižu dienā, tas palīdz samazināt holesterīna un cukura līmeni asinīs.

Lai palīdz dūms

Ikdienā daudzi mājoklī dedzina kvēpināmos kociņus, tomēr kvēpināšanu der atstāt tikai kā palīdzošu rituālu emocionālā samilzuma brīžos.

Enerģētiskā ķer
meņa attīrīšanai piemērotāka ir vībotne. Savāc ziedošas vībotnes, noplūc lapiņas un ziedkopas, izkaltē. Pēc tam ņem plaukstās un stingri rullē, izveidojot it kā cigārveida kvēpekli. To aizdedzina un darbojas apkārt cilvēkam. Vībotnes dūmam jeb garam piemīt spēcīga enerģētiskā iedarbība, tas it kā paralizē emocionālos sabiezējumus, kas iemitinājušies cilvēka apziņā.

“Kad notiek kvēpināšana, vajag domāt par situāciju, kas nomāc, tomēr uz to neiespringt.

Bieži vien pēc šāda rituāla cilvēks atzīst: tagad savu situāciju redzu citādi.. Nezinu, vai iedarbojas auga vai arī mana kā dabas dziednieka enerģētika, taču tas pat nav svarīgi, galvenais, ka kļūst la-bāk,” secina Juri Bušs.

Kā pagatavot augu amuletu

Amulets noder, ja vēlas izvairīties no iespējamām nepatikšanām vai arī baiļojas iedzīvoties vēdera kaitēs, kā nereti gadās Austrumu zemēs.

■ Herbālists palīdz izvēlēties auga harmonisko daļu, kas der tieši šim cilvēkam un viņa konkrētajai vajadzībai. Piemēram, iesaka vākt ālantes sakni svētdienas pusdienlaikā.

■ Augu sasmalcina un ieliek auduma maisiņā. Vēl pievieno tā dēvēto verbālo formulu, vēlēšanos, ko no amuleta grib panākt. To var dēvēt par buramvārdiem vai lūgšanu, taču būtībā tā ir konkrēta vēlēšanās. Maisiņu aizsien un noglabā tuvu ķermenim. Var iesiet aukliņā un uzkārt kaklā, ielikt kabatā un nēsāt līdzi, iestiprināt zem apģērba, pabāzt zem krekla lencītes.

■ Amuletu gatavo ar noteiktu mērķi, tādēļ pēc mērķa sasniegšanas to vairs neizmanto, bet sa-dedzina, jo uguns attīra vislabāk. Augs sargā cilvēku, tomēr tā spēks nav mūžīgs.

 

LA.lv
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Ko sēņu lasīšanas maniere pastāsta par tavu raksturu?
22 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Rudenīgā spēkstacija – ābols! Mazina vēža risku, cīnās ar sirds slimībām un uzlabo ādu 1
22 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Sākusies apkures sezona – kā izvairīties no alerģijām, ādas problēmām un elpceļu saslimšanām?
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Agrāk zaga spoguļus un magnetolas, tagad – “torpēdas”. Saruna ar VP pārstāvi Māri Priednieku
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Neskaidras kodīgas vielas dēļ Juglā no daudzstāvu nama evakuē iedzīvotājus 1
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
ECT pret Latviju vērsies vīrietis, kuru tiesā 25 gadus pēc zādzības izdarīšanas
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Breksita vienošanās: deputāti noraida Džonsona grafiku
7 stundas
ZE
Zane Eniņa
Latvijā
“Latvijas lepnuma” laureāti izraudzīti!
8 stundas