Veselam
Ārstēšana

Atrasta kļūda e-veselības “frankenšteinā” 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock

Starptautiski eksperti ir atraduši galveno kļūdu vienā no e-veselības moduļiem, kas bremzē sistēmas darbību. To vakar intervijā LTV teica veselības ministre Anda Čakša. Par sistēmas labošanas darbu izmaksām Čakša skaidri neatbildēja. Darbi tiekot veikti Veselības ministrijas budžeta ietvaros un ekspertiem par darbu tiekot maksāts pēc stundu likmes.

Čakša stāstīja, ka pēc e-veselības 2 – 3 mēnešu darba pamanīts, ka dienas vidū sistēmas darbs bremzējas, tāpēc piesaistīti starptautiski eksperti, kuri pagājušajā nedēļā ir atraduši galveno kļūdu. Eksperti solījuši divu mēnešu laikā visu sakārtot.

Kopumā Čakša e-veselību novērtēja kā piemēru, kā nevajadzētu darīt, ja vēlas iegūt strādājošu sistēmu. Politiķe atvainojās visiem lietotājiem, ka sistēma nav tik laba, kā gribētos, bet konkrēti ārstiem, kurus bija aizskāruši amatpersonu izteikumi par viņu it kā pretdarbību jaunajai sistēmai, tomēr neatvainojās.

Jaunā datubāze par personām, kurām pienākas vai nepienākas valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība, nebūšot no sīkām daļām salipināts “franken­šteins”, kāda esot e-veselība, tāpēc šī sistēma strādāšot labāk.

LA.lv