Veselam
Netradicionāli

Augu tinktūras bezmiegam. Iesaka Artūrs Tereško1

Foto – Shutterstock

“Jau ilgāku laiku mokos ar bezmiegu, arī tad, ja aizmiegu, miegs ir caurs, bieži uztrūkstos un nevaru aizmigt. Pa galvu jaucas visādas domas. No rīta esmu īgns, neizgulējies. Ģimenes ārste gribēja izrakstīt antidepresantus, bet es nevēlos nekādu ķīmiju. Baldriāna tabletes, ko lietoju, man nelīdzēja.” Jānis Smiltenē

Atbild fitoterapeits Artūrs Tereško: “Ir vairāki spēcīgas iedarbības augu līdzekļi pret bezmiegu, piemēram, meža vai kultivējamās dižzirdzenes (Angelica archangelica) saknes 10% tinktūra, novirzītās peonijas (Peonia anomala) saknes 20% tinktūra un īpaši iedarbīgā Baikāla ķiverenes (Scutellaria baicalensis) saknes tinktūra. Šis augs Latvijā reti sastopams. Kaut arī tas ir sala izturīgs, tam nepatīk atkušņi un mitrums, kas pie mums valda gandrīz pusi ziemas.

Lai 10% tinktūru pagatavotu mājās, ņem 10 gramu saknes un aplej ar 100 gramiem degvīna, patur septiņas dienas un lieto pa vienai tējkarotei uz nakti. Gatavojot svarīgi precīzi ievērot nepieciešamo temperatūru, noturēšanas ilgumu, aktīvās vielas daudzumu, vielas šķīdību. Ja tas nav iespējams, labāk uzticēties aptiekā nopērkamajiem preparātiem un farmaceita ieteikumiem par to lietošanu un devu.”

Saistītie raksti
LA.lv