Veselam
Ārstēšana

Austrumu slimnīcā cita uzņemšanas kārtība infekcioziem pacientiem0

Foto: LETA/Zane Bitere

No 1. septembra visus pacientus ar aizdomām par infekciju slimībām nogādā stacionāra Gaiļezers Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā.

Tās vadītājs Aleksejs Višņakovs skaidro – šāda jauna kārtība Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā ieviesta, lai pēc pacienta veselības stāvokļa izvērtēšanas mērķtiecīgi un precīzi sniegtu konkrētajā brīdī nepieciešamo palīdzību.

“Nereti ir situācijas, kad līdz ar akūtu infekciju izraisītu saslimšanu cilvēkiem ir arī kāda nopietna hroniska kaite, piemēram, sirds-asinsvadu slimības.

Tad nepieciešami papildu izmeklējumi un vairāku ārstu speciālistu konsultācijas, kas pieejamas Gaiļezerā. Tikai ar konkrēti definētu ārstēšanas secību un plānu pacients tiks pārvests uz atbilstošu stacionāru, arī Latvijas Infektoloģijas centru, ja tāds būs speciālistu slēdziens,” stāsta ārsts un piebilst, ka Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā ir visi nepieciešamie apstākļi to slimnieku izmeklēšanai, kuriem ir lipīgas infekcijas. Ir speciāli aprīkoti kabineti. Infekciozo pacientu iespējams nošķirt no pārējiem, tādējādi viņš neapdraud citu pacientu veselību.

Turpmāk Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) uzņemšanas nodaļā no pulksten 8 līdz 19 (gan darbdienās, gan brīvdienās) pacientus konsultēs dežūrārsts.

Pārējā laikā pacienti varēs saņemt palīdzību stacionāra Gaiļezers Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā, kas strādā visu diennakti.

Saistītie raksti

Stacionārā LIC pacienti joprojām varēs saņemt infekcijas slimību (vīrushepatīta B, vīrushepatīta C, HIV/AIDS, ar ērcēm pārnesto infekcijas slimību, tropisko un dažādu ceļotājslimību, ādas un seksuāli transmisīvo infekciju, parazitāro slimību, arī reto un atdzimstošo infekcijas slimību) ambulatoros un stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus.

Nemainīga paliks arī līdzšinējā pacientu aprites kārtība: tie pacienti (ar aizdomām par infekcijas slimībām), kas jau būs izmeklēti kādā citā slimnīcā, netiks vesti uz stacionāru Gaiļezers.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Elektroniskā pieteikšanās veselības aprūpes pakalpojumiem paaugstina to pieejamību
13 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Latvijas ārsti Saeimas deputātiem atgādina par dotajiem solījumiem
13 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Speciālisti: jāaptur cukura diabēta lavīna
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Klupdami krizdami uz “Expo 2020”. Latvijas dalība izstādē Dubaijā vēl nav izgāzusies
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Daugavpilī pie “Swedbank” bankomātiem izveidojušās rindas. Kā situāciju komentē banka?
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Ekonomika
Baumu anatomija – vai ir jēga nakšņot pie bankomāta?
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Labklājības ministre atklāj, cik milzīga ir lielākā pensija Latvijā 4
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Aizturētie tīšām izraisa ugunsgrēku Jūrmalas policijas izolatorā
3 stundas