Veselam
Ārstēšana

Austrumu slimnīca uzlabo diagnostikas iespējas0

Publicitātes foto

Austrumu slimnīca savā īpašumā ieguvusi augstākās klases 128 slāņu datortomogrāfu, kas uzlabos diagnostikas iespējas un tiks izmantots gan stacionāra, gan ambulatoro pacientu izmeklēšanai, ziņo slimnīcas komunikācijas speciāliste Aija Lietiņa.

“Salīdzinot ar veco datortomogrāfu, jaunajai iekārtai ir nesalīdzināmi labāka izšķirtspēja, kas atvieglos darbu radiologiem, ļaujot ātrāk un precīzāk noteikt diagnozi. Iekārta ir ievērojami ātrāka – viena pacienta vietā mēs tagad būtībā varēsim izmeklēt divus, kas ļaus apkalpot lielāku pacientu skaitu, samazinot rindas,” stāsta Austrumu slimnīcas Medicīnas tehnoloģiju daļas vadītājs Uldis Jaspers.

Ar jauno datortomogrāfu iespējams veikt ļoti plaša spektra izmeklējumus: mugurkaula, vēdera orgānu, plaušu un locītavu, turklāt atšķirībā no vairuma datortomogrāfijas iekārtu šī ļauj izmeklēt arī sirds un asinsvadu sistēmu.

Pašlaik notiek iekārtas uzstādīšana Austrumu slimnīcas stacionāra “Gaiļezers” Diagnostiskās radioloģijas centra telpās. Ja viss noritēs, kā iecerēts, pacientiem iekārta būs pieejama decembrī.

Iekārtas izmaksas ir 600 tūkstoši eiro, un slimnīca to iegādājusies, pateicoties valsts piešķirtam finansējumam.

 

Saistītie raksti
LA.lv