Veselam
Ārstēšana

Austrumu slimnīcā uz konsultācijām bez brīdinājuma neierodas ap 32 000 pacientu gadā 2

Foto – RAKUS

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā gadā uz konsultācijām bez brīdinājuma neierodas apmēram 32 000 pacientu, aģentūrai LETA pavēstīja slimnīcas pārstāve Inguna Potetinova.

Viņa skaidroja, ka Austrumu slimnīcā kopējais apmeklētības procents šī gada pirmajā pusgadā bija 86% no visiem ambulatori pierakstītajiem pacientiem, kas nozīmē, ka vidēji neatnāk 14%. “Tā kā esam lielākā valsts slimnīca, skaitliskā izteiksmē gadā tie ir apmēram 32 000 neatnākuši pacienti. Un šāds milzīgs skaits ir pat situācijā, kad slimnīcas darbinieki vairākas dienas iepriekš apzvana cilvēkus, atgādinot par pierakstu,” stāsta Potetinova.

Vienlaikus viņa piebilda, ka šis “neatnākušo procents” svārstās starp dažādām specialitātēm. Piemēram, pie neirologiem, neiroķirurgiem un alergologa neatnāk pat 20-25%, bet salīdzinoši mazāk – tikai 5% no pierakstītajiem pacientiem – neatnāk uz konsultācijām pie reimatologiem, endokrinologiem un imunologiem.

Pēc Potetinovas paustā, slimnīca novērojusi, ka šī problēma pieaug atvaļinājumu laikā un vasarā, kad ārā ir karsts, kā arī tad, kad sākas vīrusu sezona.

Potetinova gan atzina, ka dažreiz pacientu rīcību ir grūti izprast, piemēram, Latvijas Onkoloģijas centrā septembrī neatnāca 16% pierakstīto pacientu, bet oktobrī jau uz pusi mazāk – 7%. Skaitliskā izteiksmē tās ir 1300 neapmeklētas vizītes septembrī un ap 600 – oktobrī.

Slimnīcas pārstāve norāda, ka šāda rīcība ir bezatbildīga attiecībā pret citiem ar onkoloģiju slimojošajiem pacientiem, kas pie ārsta varētu tikt ātrāk, turklāt speciālisti, kas bieži strādā gan ambulatori, gan stacionāri, ir spiesti tērēt savu laiku, sēžot un gaidot, kamēr viņa palīdzība nepieciešam citiem smagi slimiem pacientiem nodaļās.

Slimnīca arī pastāvīgi atgādina pacientiem informēt slimnīcu par savu neierašanos, ko var izdarīt gan zvanot, gan ātri un ērti aizpildot atteikumu internetā.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka ar līdzīgām problēmām saskaras arī abas pārējās Latvijas universitāšu slimnīcas, proti, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca un Paula Stradiņa klīniskā universitāte slimnīca.

Apkopotā Bērnu slimnīcas statistika par 2018.gada pieteikto un faktiski notikušo konsultāciju skaitu no janvāra līdz oktobrim liecina, ka 14% jeb gandrīz 23 000 pacientu ar ģimenēm nav ieradušies uz pieteiktajām konsultācijām, iepriekš par to nebrīdinot. Savukārt Stradiņa slimnīcā uz konsultācijām bez brīdinājuma neierodas aptuveni 10% pacientu.

LA.lv
36,6 °C
Veselam
Kā sagatavoties medicīniskajām analīzēm
20 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Kuri ir pieprasītākie bērnu ārsti reģionos. Aicina atbalstīt bezmaksas vizītes
1 diena
DE
DELFI
Veselam
Pazīmes, kas liecina – tevi uzaudzināja īstens narciss
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 3
8 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
9 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
11 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
6 stundas