Veselam
Netradicionāli

Baha ziedi kosmētikā, ko var pagatavot pats0

Foto: shutterstock

Baha ziedu līdzekļus pārsvarā lieto iekšķīgi. Taču dabīgās kosmētikas gatavošanā tos var pievienot kā papildu komponentu, stāsta Baha ziedu terapeitiskās iedarbības pārzinātāja Jolanta Tabaka. Baha ziedi ir augu esences, kuras tiek rūpnieciski pagatavotas no 38 augiem (to ziediem, pumpuriem, lapām, dzinumiem). Katrs augs un no tā pagatavotais līdzeklis līdzsvaro kādu no 38 negatīviem emocionālajiem stāvokļiem, kas ietekmē pašsajūtu un veselību (piemēram, nogurumu, raizes, dusmas, saspringumu). Nereti kādu ādas slimību cēlonis ir izjaukts emocionālais līdzsvars. Baha ziedu terapijā ar augu esenču starpniecību iespējams negatīvos emocionālos stāvokļus pavērst uz pozitīvo pusi.

Baha ziedu rūpnīcā Anglijā ražo Piecu ziedu krēmu pēc ārsta Edvarda Baha receptes. Tas ir mitrinošs krēms, kam pievienotas vairākas Baha ziedu augu esences:

  • Kaukāza plūme (angliski – Cherry Plum) – nomierina ādu,
  • mežvītenis (Clematis) – tonizē, veicina šūnu atjaunošanos,
  • sprigane (Impatiens) – atslābina/relaksē pēc saspringuma,
  • saulrozīte (Rock Rose) – dod spēku pēc pēkšņas traumas (brūce, kodums, apdegums,
  • baltstarīte (Star of Bethlehem) – palīdz pārvarēt šoka reakcijas (tūsku, uzpampumu, apsārtumu),
  • mežābele (Crab Apple) – attīra ādu (pinnes, iekaisušas brūces).

Šo krēmu lieto nelielu traumu, apdegumu, brūču, kukaiņu dzēlumu gadījumos. Piemērots arī zīdaiņiem nevēlamu ādas reakciju mazināšanai. Krēmu var iegādāties homeopātiskajās aptiekās.

Precīzi atpazīstot postošo emocionālo stāvokli, kurā cilvēks atrodas, dabīgajam krēmam var pievienot attiecīgā līdzekļa esenci. Ja ir nogurums, spēku un enerģijas trūkums, noder līdzeklis, kas pagatavots no olīvkoka ziediem (Olive). Uzsūcoties caur ādu, tas aktivizē un papildina šūnu enerģijas rezerves, uzlabo ādas vielmaiņu un atjaunošanās funkciju. 50 mililitriem krēma pievieno 2–4 Olive koncentrāta pilienus.

Pēc šāda paša principa piemeklē līdzekļus citu ādas problēmu gadījumos. Piemēram, ja āda ir jutīga, alerģiska, krēmam var pievienot līdzekli, kas pagatavots no ancīša ziediem (Agrimony) kombinācijā ar mežābeles ziedu līdzekli (Crab Apple).

 

Vairāk par augiem var lasīt žurnāla “36,6°C” pielikumā “Dabas Dziedniecības Ceļvedis”

LA.lv