Veselam
Bērni

Bērni var piedalīties zīmējumu konkursā optikas salona sociālajai kampaņai0

Foto: Pexels.com

Šonedēļ veikalu tīkls OptiO rīko radošo zīmējumu konkursu „Manas sapņu brilles”. Konkursā var piedalīties bērni un jaunieši līdz 18 gadu vecumam, iesūtot savus radošos darbus līdz 17. martam. Labākās idejas autora darbs kļūs par OptiO ikgadējās sociālās kampaņas, kuras ietvaros bērniem un jauniešiem ir iespēja saņemt bezmaksas brilles 50 eiro vērtībā, šī gada reklāmas vizuālo noformējumu. Labāko darbu autori saņems vērtīgas balvas.

Konkursa mērķis – pievērst īpašu uzmanību bērnu un jauniešu redzes aprūpei Latvijā, pozitīvas asociācijas ar brillēm un to valkāšanu un veicināt radošumu. Bērniem un jauniešiem tiek dots radošs uzdevums – zīmējumā attēlot savu redzējumu par to, kādas varētu izskatīties viņa sapņu brilles. A4 lapas formātā jāattēlo personāžs brillēs, zīmējuma otrajā pusē – autora vārds, uzvārds un vecums, kā arī vecāku vai aizbildņu kontaktinformācija. Ar konkursa pilnajiem noteikumiem var iepazīties mājas lapā www.optio.lv.

Skolas laikā acis tiek intensīvi noslogotas, un laicīga redzes defektu konstatācija un novēršana ir galvenais priekšnosacījums, lai nākotnē nerastos vēl lielākas problēmas.

Saistītie raksti

Māra Kaparkalēja, OptiO galvenā optometriste: “Lai saprastu, vai bērnam ir redzes problēmas, visbiežāk to nevar noskaidrot pajautājot, jo viņš redz tā, kā viņš redz un nemaz nezina, ka var būt savādāk. Tieši tāpēc vecākiem ir jāvēro savu bērnu uzvedība, lai saprastu, vai ar bērna redzi viss ir kārtībā. Tomēr, jāatceras, ka apmeklēt redzes speciālistu būtu ieteicams reizi gadā arī tad, ja pašiem šķiet, ka nekādu redzes problēmu bērnam nav, jo ir gadījumi, kad redzes problēmas var konstatēt tikai redzes pārbaudes laikā.

Vecākiem ir jāpievērš uzmanība bērna redzes veselībai, bet pārbaudes un padomus, kā rīkoties, vajadzētu atstāt speciālistu ziņā. Ir svarīgi radīt pozitīvas emocijas par brillēm, lai bērns tās uztvertu kā palīgu savā ikdienā, kas nodrošina iespēju pilnvērtīgi redzēt, lasīt, rēķināt un nodoties saviem hobijiem.

Konkurss norisinās laikā no 2019.gada 12. februāra līdz 2019. gada 17. martam.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Veselam
Iedzīvotāji sniedz viedokli, kur meklēt papildu 60 miljonus mediķu algām 1
13 stundas
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Vai ar tavu vairogdziedzeri viss kārtībā?
14 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Ieva Cipruse: “Tas ir normāli, ka apgarota mātišķā mīlestība neatnāk uzreiz!”
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Rūjienā Pūci uz tikšanos par reformu sagaida ar lauksaimniecības tehnikas rindām
16 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Kariņš secinājis, ka pēdējā laika notikumi liek apšaubīt Rīgas domes rīcībspēju
2 stundas
MM
Mečislavs Maculēvičs
Ekonomika
Mečislavs Maculēvičs: Darba tirgus potenciāls – darbinieki 50+
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO. Policijas reidā atklāj ar cik drausmīgi nodilušām riepām brauc kurzemnieki 1
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Turcija nav līdz galam apstiprinājusi NATO aizsardzības plānus Baltijas valstīm un Polijai
1 stunda